Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 315 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: UH-60 Blackhawk
PříspěvekNapsal: ned 06.04.2014 15:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Prepnout otacky za letu neni problem, ale na rovinu, o tuhle jelinu se bojim jako jeste o zadnou predtim. Takze pro bezpecnost a jistotu proste vsechno.
Porad jeste delam ruzne zmeny v nastaveni a nikdy si clovek nemuze byt jisty, ze nekde neco neudelal spatne. Obludu diky tem zmenam porad nemam v ruce. Ted jsem treba mel i pomerne velka expa na cyklice. Bylo to az neprijemne. Musim je ubrat. Taky jsem netusil jak se bude ten rotor chovat. Prece jenom jsem do originalni, odzkousene konstrukce udelal par docela zasadnich zmen. A poprve jsem i pouzil virtualni pootoceni cesky cykliky.
Ale to vsechno se casem vychyta a pak si Obludu snad budu konecne uzivat.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: UH-60 Blackhawk
PříspěvekNapsal: ned 06.04.2014 17:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Karviná
Blahopřejí celá mašina vypadá velice dobře a ta hlava je mistrovský kousek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UH-60 Blackhawk
PříspěvekNapsal: ned 06.04.2014 17:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 18.3.2013
Příspěvky: 1343
Bydliště: Zlínský kraj
je to nádhera


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UH-60 Blackhawk
PříspěvekNapsal: ned 06.04.2014 18:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.9.2012
Příspěvky: 682
Luxusní mašina! Ať ti dělá jen radost :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UH-60 Blackhawk
PříspěvekNapsal: ned 06.04.2014 20:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Diky moc. :wink:

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: UH-60 Blackhawk
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2015 20:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2011
Příspěvky: 220
Bydliště: Banská Bystrica
Už vyše roka tu nikto nepísal, v akom je stave maketa? Čo máš nového? Inak vedel by si napísať ako máš nastaveneho spirita? Myslím napr. Letový prejav, senzor zisk cykliky, rýchlosť rotácie, miera zmeny smeru stabilizacie......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UH-60 Blackhawk
PříspěvekNapsal: stř 07.10.2015 10:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ahoj, maketa podstoupila prevoz z Afriky do CR. Bohuzel doslo pri prevozu k drobnym poskozenim. Momentalne je z ni vyndana mechanika a trup je u doktora na lecbu a dodelani nejakych dalsich doplnku a patiny. Poleti nejdrive za rok.
Nastaveni Spirita jsem mel
-letovy projev - uplne vlevo
-rychlost rotace - 5
-pocatecni reakce - nejmene co slo
-zisk hlavy cca 60-65
Jednalo se ale o nastaveni se starsim FW (1.0.24 myslim)
Uvedene nastaveni se ale i tak muze znacne lisit podle pouzite hlavy, poctu listu, otacek, pomeru prepakovani servo/list atd.
Zrovna u te moji mechaniky je prepakovani udelane dost nestastne a vazne premyslim, ze to cele predelam. Paky na servech musi byt hodne kratke (cca 9mm) aby mi vubec alespon trochu vyslo rozliseni a servo nemelo uplne kratkou drahu. Navic, pak se nacitaji vsechny vule a i miniaturni vule v prevodech serva ma vysledek treba stupen na listu.
Trochu jsem tomu uz pomohl upravou desky cykliky, ale stale to neni tak, jak bych si predstavoval. Upravit to pujde, ale za cenu zasadniho predelani cele mechaniky.
A pak treba vyjdou hodnoty nastaveni bezpadla zase uplne jinak.
Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: UH-60 Blackhawk
PříspěvekNapsal: sob 14.11.2015 18:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Tak jsem se nakonec rozhodl celou mechaniku vyhodit a zacit znovu. Tak jak je to udelane od firmy Roban se mi to proste nelibi. Nerikam ze to neleti, ale prepakovani serva/list je proste spatne.
Bude nova mechanika postavena na zaklade mechaniky z Goblina 700.
Něco podobného jako tady : http://eastcoastvario.com/indexkeep.html
Jednoduche, tuhe, funkcni.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: UH-60 Blackhawk
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2016 19:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Mam promereno a mechanika z Goblina 700 pujde bez velkych uprav misto puvodni. I puvodni bocnice zustanou. Zbavim se toho nepovedeneho prepakovani servo/cyklika.
Dalsi napad co se mi moc libi jsem okoukal na ScaleRCHeli. Mechanika nebude mit nahon vrtulky. Bude stridak primo na hrideli vrtulky. Tim, ze odpadnou prevody v mechanice (uz za tezistem), trubka, kardan a dve prevodovky s ocelovymi koly, tak tahle uprava nevyjde o tolik tezsi. A jako bonus bude i nakloneni vrtulky o 20 stupnu jako u originalu.

Příloha:
20150125_215716.jpg
20150125_215716.jpg
[ 134.13 KiB | Zobrazeno 2837 krát ]


Příloha:
20150111_145319.jpg
20150111_145319.jpg
[ 70.93 KiB | Zobrazeno 2837 krát ]


_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: UH-60 Blackhawk
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2016 20:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
To je dobrá náhoda že se to dá zaměnit :-). Se samostatným náhonem / pohonem vrtulky je to zajímavý prvek, hlavně že Ti umožní ještě něco navíc, těch 20 stupňů náklon. Jsem zvědavý jak se to bude chovat v reálu.

Samostatný motor musí mít ale taky převodovku aby točil cca čtyřnásobek než hlavní rotor, něco se vyváží náklonem na listech ale nějaký elementární výkon tam přece být musí. Jaký to bude motor ? Pojede přes stejný regl jako ten hlavní ? To by bylo najednou otázek :-)

Tak držím palce. Kdoví, třeba naše armáda koupí taky UH-60, jsou mezi čtyřmi kandidáty. Když ale vidím zprávy a poslouchám "naše zvolené hvězdy", pochybuju o všem............

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UH-60 Blackhawk
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2016 20:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Prevodovka tam byt nemusi. Vrtulka je primo na hrideli motoru. Motor musi mit hridel 5mm. Coz neni problem. Hridel bude muset byt delsi, ale to se da vyresit hlavni hrideli z T450 ktera ma take 5mm prumer. Predpoklad je cca maximalne 500w. Otacky budou danne poctem clanku a KV motoru. Videl bych to na nejakych 500KV na ctyrclanek nebo 750KV na triclanek. Motor pojede na svuj regulator samozrejme s governorem. Videl bych to na nejaky Kontronik Koby. Bude mit i samostatnou baterku. Ovladani pres zvlastni kanal, ale sprazeny s kanalem "hlavniho plynu" :D
Vychazim z toho, ze se rika, ze vrtulka sezere cca 25% vykonu. Obluda leti za 1400W. Kdyz si do toho pripoctu ztraty v tom mnozstvi prevodovych kol a lozisek, myslim ze by i 350 W melo stacit.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: UH-60 Blackhawk
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2016 21:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Tak to už zní hodně konkrétně. Je to dost nezvyk že tam není jeden převodový systém ale svoje výhody to určitě má. Pokud bude ten motor na ocase tak nesmí vážit příliš, naštěstí všechno se dá spočítat a odvodit. O makety téhle velikosti a váhy jsou jiná kritéria, ten motor se tam taky vejde :-).

Místo kardanu tři silové kabely, to nemá chybu. Bude to ale nezvyk, nastavovat a hlídat trochu odlišné věci, aby se třeba jeden systém nesplašil nebo naopak výkonově nezaostával. Platí že čím víc systémů tím větší riziko. U klasiky se to buď všechno točí nebo netočí a neletí. Pořád to má spojitou mechanikou vyvážený výkon. Já jak jsem spíš výtvarně zaměřený tak bych měl z těchhle věcí - i přes obdiv - napřed dost strach :-)

Když jsem obludu na polici viděl poprvé tak mi to vyrazilo dech ! Nádherné monstrum...........

Sobínku jsem nakonec na tenhle rok ještě zaplatil, přece jenom můžu jít dopoledne kdy je tam míň lidu a ten prostor nemá moc chyb. Tak se tam dá naplánovat s hostováním i nějaké nastavení pokud by se to sešlo.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UH-60 Blackhawk
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2016 21:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Motor bych videl na neco podobneho : http://eshop.satria.cz/satria/eshop/3-1 ... 11-3536-11
Ma 100g. K tomu male servo na vrtulku cca 20g a drzak toho celeho. Jeste zvazim kolik se z heli vynda za tezistem. Hridele a dva pary ocelovych kol z ramu. Kompletni ulozeni trubky, ocasni trubka s kardanem a tremi lozisky, uhlova prevodovka 40 stupnu s ocelovymi koly, dalsi trubka s kardanem a dalsi uhlova prevodovka 90 stupnu s ocelovymi koly. Je jasne, ze se vzdalenosti od teziste je to jinak. No uvidime. Na nejaky hruby odhad to stacit bude.
Ted je otazka jak se budou chovat dlouhe kabely k motoru. Budou muset asi byt silnejsi. Ale nebude to nejak rusit ?

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: UH-60 Blackhawk
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2016 21:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Rušení mě taky napadlo, zkusím se na to poptat. Pak tam bude kablík k servu na ovládání vrtulky, to by to taky mohlo rušit a nebylo by nic horšího. Možná by se dalo najít nějaké stínění nebo systém upletení pomlázky, ale zase by to smlslo víc kabelu a váhu. Možná by se daly vést kabely vnitřkem trubky a zase co by bylo lepší, kov, uhlík.... vařím z vody, neznám mechaniku Goblina 700.....

Dotaz předám.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UH-60 Blackhawk
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2016 21:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Tam nic nebude. Mechanika Goblina ma vrtulku hnanou remenem. Takze se jen neda remen a napinak. Dozadu zadna trubka nebude. Tedy nemusi byt.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 315 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz