Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2733 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 183  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 11:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Trup je doma, vypadá moc pěkně. Rozpětí barev tam bylo ale vybral jsem tu tmavší lehce do zelena, ta se mi líbí víc než ta jedovatější do ultramarinu. Na stříkaném trupu vyšla celkem přesně.


Přílohy:
DSC_0018.jpg
DSC_0018.jpg
[ 73.12 KiB | Zobrazeno 1617 krát ]

49164464841_e9672e592d_b.jpg
49164464841_e9672e592d_b.jpg
[ 88.95 KiB | Zobrazeno 1617 krát ]

1825958.jpg
1825958.jpg
[ 107.61 KiB | Zobrazeno 1617 krát ]

2019-12-25_121806.JPG
2019-12-25_121806.JPG
[ 120.25 KiB | Zobrazeno 1617 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 11:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Mám to nechat ještě vyzrát na sluníčku abych do toho neudělal defekty nehtem apod., lak je měkký. Záhadou je pro mě proznačení spáry lepení obou částí vodorovného stabilizátoru. V lakovně jsem byl paf z trupu a nestudoval to, až doma. Hledali jsme totiž kryt červeného zábleskového světla který byl v lepence a fixaci na stojanu, nevšimli si toho a já hned viděl čirou diodu.

Pochybuju že by jim to spadlo a nechali to, na druhou stranu doma jsem si hrál s broušením, předělával jsem ještě i spodní plochu kde byla taková pozvolná vlnka a žádná trhlina nahoře ani dole tam nebyla. Nevím, možná stačí vlasová spárka a udělá to tohle, nejsem profík lakýra. asi jim cinknu nebo se tam stavím, zajímalo by mě proč k tomu došlo.

Lepené to bylo epoxidem, uvnitř jsou výztuže 1mm letecké překližky podél profilu nahoře i dole plus dva smrkové nosníky. Asi to nechám i když to co je na fotce vidět nahoře je takhle po celé délce od náběžky až po odtokovku, nahoře i dole. Napřed jsem si říkal pohoda, bude tam bílý polep ale to má Skytech z Británie a nikoliv tahle předloha. Být to maketa par excellence, musel bych to asi zbrousit a znova, takhle to přejdu a na fotce holt event. retuš. Je to plastické, to mi přijde zvláštní.Kdyby to prasklo dodatečně bude to jako typická krakela v obrazovém laku a to není. Nebo blbě vidím a bylo to tam :-).


Přílohy:
IMG_5087.jpg
IMG_5087.jpg
[ 40.39 KiB | Zobrazeno 1611 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil Relax dne úte 07.04.2020 12:23, celkově upraveno 2
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 12:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Ahoj, velká gratulace, vypadá to moc pěkně!

P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 12:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Děkuji za pochvaličku Pavle :-). Prospěly tomu i ty detaily krytů okolo podvozku.

Včera mi volal Martin z Goldreklamy, popisky budou příští týden. Upravil fonty, má přesně ty co jsou na předloze, pouze ten MC DONNELL DOUGLAS bude nepatrně větší. Divil se proč tam nemám nýty, dělá to běžně na plotteru ( je taky modelář a zpracoval už mnoho předloh sobě i řadě dalších ), pak se to ale musí ručně jeden po druhém položit pinzetou na správná místa na modle na hotový plnič, následně barva a když je prý šikovný lakýrník, stříkne tolik barvy že se na nýtech udělají malé kapičky a je to akorát :-). Uvidím jak příští trup, tady už bylo pozdě.

Čerpadla dorazila dnes. První měření podle trupu vychází tak že by měly být nádrže dlouhé cca 25cm a při daném poměru průměr / délka vychází cca 0,75 litru na jednu, celkem obsah 1,5 litru. Když odhadnu počet trysek a jak rychle to asi poteče, mělo by to vydržet na delší dobu než pár vteřin. Trysky budou asi poladěné přivřením šroubky aby se docílilo rovnoměrné rozstřikování uprostřed a na krajích. Aby to neteklo jenom poblíž plnění trubky v oblouku ale i na konci. Vrtulky budou zajímavé byť nebudou funkční :-).

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 12:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Čerpadla, délka 45mm. Radši jsem vzal i náhradní.


Přílohy:
IMG_0030.jpg
IMG_0030.jpg
[ 83.68 KiB | Zobrazeno 1603 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 12:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Pavla napadlo že se mohlo něco zvednout pod lakem. Je fakt že stabilizátory byly v mé režii, oni stříkli syntetickým plničem ten trup a ten plnič se choval při broušení doma jinak, byl tvrdší a 800 M3 a rounem ( pod vodou ) šel skoro do lesku. Můj tmavší plnič z D/K byl při stříkání cítit jako nitro a byl dost hustý. Krupička, při snaze aby se to slilo už to bylo ve většívelké vrstvě a místy se v něm dokázaly udělat i bublinky. Každopádně byl měkčí a při broušení stejným materiálem rychleji ubýval a měl menší lesk. Lepené to bylo 15 min. EPOXY, ten byl ve vlasové spáře spoje. Pak místy polyester ale spíš v tenké vrstvě a plošně. Každopádně tam něco zreagovat mohlo a lak je lehounce plastický. Možná reagovala už barva a lak to kopíroval - násobil.

Možná by se to dalo po vytvrdnutí opatrně seříznout, zbrousit, v nejhorším pak stříknout znova lak. ještě uvidím, třeba si zvyknu.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2020 0:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Současné zapojení serva, servo spínače a jednotky NF3E na světla funguje bez problémů, je to zapojené do rozbočky ze 7. kanálu. Krátký prodlužovák má s posunutím obnaženou izolaci tří vodičů a zapájené další dvě větve, pak je to pečlivě zaizolované a zasmrštěné. Akorát mi došly plastové převlečné krytky na konce rozbočení, musím je dokoupit.

Při použití čerpadla se musí vyřadit propojka v NF3E, čímž se změní ovládání jednotky z třípolohového na dvoupolohové. Při třípolohovém jsou samostatně : 1/ světla vypnuta 2/ svítí polohová a záblesková 3/ plus přistávací reflektor. Servo spínač je pouze dvoupolohový a při zapnutí světel by se okamžitě aktivovalo postřikování. Při dvoupolohovém režimu je to v pohodě, pouze se vřadí samostatný spínač na vodič k přistávacímu reflektoru a ten se ještě na zemi vypne.

Servo HS-82 MG na otevírání podvěsného háku a bambivaku jde při stávajícím zapojení na lineární ovladač úplně plynule.

Podle aktuálního osazení heli ( 1/ nesení event. odhoz zátěže 2/ bambi vak 3/ postřik ) se bude zapojení NF3E ( 2/3 ) měnit tak jako dosud kdy se dá místo propojky polohový spínač.

Čerpadlo je poměrně tiché, mám ho na 5,34V z přijímače. Odběr naprázdno jsem zatím neměřil.


Přílohy:
IMG_0034.jpg
IMG_0034.jpg
[ 22.89 KiB | Zobrazeno 1562 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.04.2020 0:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Přesnější výkres systému odhozu a obsluhy bambi vaku. Bambi vak má nahoře nosný třmen zasunutý a uzamčený v háku posuvným táhlem ovládaným servem. Proti první verzi jsem přidal funkci úplného odhození pokud by se dělo něco nestandardního. Už jsme o tom s Petrem Koťátkem před rokem dvěma mluvili, varoval mě že se to heli vůbec nemusí líbit a skončím na zemi. I v reálu je let s vakem prý velmi náročný na pilotáž. Pak jsem viděl několik videí modelů, trochu mi otrnulo a i když mi to přišlo lehce infantilní a srandovní, přece jenom to zkusím protože je to výzva umět lítat mnohem přesněji. Nicméně možnost se bambi vaku v nouzi zbavit není k zahození, i za cenu rizika chyby v ovládání při nabírání vody z rybníka. Jeden zbrklý pohyb a vak je pryč :-).

Základnu tvoří hliníkový plech tl. 2mm, pod ní z „L“ tvrzeného hliníku podvěsný hák. V trupu bude jenom úzký prořez 25 x 3mm a 5mm otvor pro uzamykací obslužné táhlo z tvrzené kulatiny průměr 4mm.

Servo Hitec HSMG82 ( silnější s kovovými převody ), na něm prodloužená páka a čep s kluzným futrem mezi podložkama. Při chodu z jedné do druhé krajní polohy dělá potřebný výškový posun táhla 30mm, páka opisuje ale oblouk a tím vzniká rozdíl 12-13mm. Proto je na táhle ten „L“ profil s podélným otvorem na ležato. Samotné táhlo jde skrz čtvercový profil 20/20/2. Servo je upevněné na „U“ profilu, vyztuženém proti pohybu propojením se čtvercovým profilem šrouby M3.

Ovládání systému lineárním ( plynulým ) ovladačem na vysílači. Krajní poloha táhla směrem dolů uzamkne vak po nabrání vody ( lze to urychlit opatrným pomalým posunem heli směrem vpřed ). Vak uzavírá ping pongový míček naplněný sekaným olovem které zajistí jeho uzavření spodní těsnící manžety. Pohyb pouze nahoru / dolů a nikoliv do stran zajišťuje 6 vodících tyček ve spodním dílu vaku. Ovládací táhlo a samotný míček propojuje ovládací tyčka s očky na obou koncích. Horní očko je okolo táhla, ve spodním je uvázané lanko k míčku. Samotný vak je celkem jednoduchá záležitost která bude vycházet z předlohy. Celková výška od upevňovacího třmenu po spodní výpusť 75cm, šířka vaku 170mm, výška 105mm, objem vody cca 1,5litru, celková váha s vodou cca 2kg.

Pro vypuštění vody se ovladačem na vysílači povytáhne tyčka cca 20mm nahoru ( 2/3 dráhy ovladače ), míček se jde vzhůru a voda může volně ven.

Pokud je nutné nebo záměrem bambi vak odhodit ( třeba těsně před přistáním ), dá se ovladač do krajní polohy, táhlo vyjede o dalších 10mm nahoru, hák se odemkne. Nosný třmen se sesmekne z háku, propojovací tyčka z táhla a bambi vak je volný.

Samozřejmě je to zatím vize, až po vyrobení se prokáže zda je to plně funkční, někde něco nevázne, nedrhne apod. Ale přesně tyhle věci mě baví.


Přílohy:
IMG_0046.jpg
IMG_0046.jpg
[ 57.84 KiB | Zobrazeno 1509 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.04.2020 12:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Začnu pomalu s výrobou systému, ráno mi ale zatrnulo. Včera jsem úplně zapomněl že při nasazování mechaniky je ta zadní AL destička se dvěma trny 30mm dolů a může být že se to tam vůbec nenasadí což by bylo fiasko. Tak jsem za střední žebro upevnil dřevěnou kostku 55/50/45 a vyzkoušel to, vyjde to s rezervou pár milošů. Akorát mi opět praskl pravý lem v hrbu v místě kde přechází rovná linie vybrání pro táhla na unašeče do oblouku. Hlavně že jsem to vyztužil kouskem tkaniny, teď uvidím jestli se utrhla nebo to ruplo těsně za tím. Naštěstí to nevede dolů a zalepím to důkladněji. Trhlinka v laku tam nahoře zůstane, pod pětilistou hlavou to skoro vidět není.

Lak je pořád ještě měkký. V jednom místě jsem trup při nasazování mechaniky držel i palcem kde je z boku po nějakém hojení tvrdší kůže, hned se to tam potvora poškrábalo.... Na takhle tmavé bude vidět všechno, i prach.

Pátrací reflektor bude přes servospínač, v Nightfly spočtou a dodají příslušný odpor. Bude to i s Kitem 3X na druhého Hughese k dodání za 14 dnů.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.04.2020 23:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Tři a půl hodiny práce a systém chodí dle předpokladu. Není to bohužel žádné CNC, prostě ruční práce :-).

Upravoval jsem pouze mosazné futro na čepu na páce serva. Napřed jsem ho zužoval protože se servo občas lehce kouslo a chtěl jsem to donutit chodit s vodítkem rovnoběžně. Bylo to ještě horší tak jsem zkusil naopak . To bylo ještě horší, naopak přidat 0,4mm. Nakonec upravit spodní end point na vysílači a je hotovo. Zítra přijde na řadu hák, finální vykrojení které je klíčové nechám až po upevnění do trupu kdy bude jasné co přesně jde ven. Vestavbu odložím, vrchní lak je stále moc živý. Dnes jsem volal do lakovny, řekli že je to v podstatě plast a úplné vytvrdnutí trvá minimálně týden, někdy i dva. Mám to dávat na slunce a do úplného vyzrání nemám řešit žádné mechanické namáhání nebo ty polepy.

Můžu zatím vyrábět třmen bambi vaku, s vlastním košem počkám až otevřou obchody. V Gumě v Ječné mají nafukovací a plastové věci, tam je celkem šance něco najít. celá konstrukce se dá vyrábět v předstihu, krejčovská práce na závěr.

Nebo rozjet postřikovací zařízení, tam bude taky dost výroby. Nádrže by byly sice pěkné aerodynamické nicméně to je laminování a do toho se dobrovolně nepohrnu :-). Asi bude nějaká vlastní varianta a nádrží jaké má Techmont se úplně držet nebudu.

Reflektor a druhý Kit 3X do žlutého Hughese se vyrábí a bude asi za 14 dnů. Pan Pavelka spočte předřazený odpor pro spínač kde je moc vysoký proud ( z JIVE a RX ), reflektor by do pěti vteřin odešel do věčných lovišť. Už se to málem stalo, zkoušel jsem jestli to náhodou bez odporu nedá a nedal. Po 3-4 vteřinách pohasnul a přešel z bílé do tyrkysové, naštěstí už zase jde ale zřejmě bude lepší diodu vyměnit teď kdy je to rozdělané než později kdy bych musel odmontovat celou kabinu.


Přílohy:
IMG_0047.jpg
IMG_0047.jpg
[ 99.91 KiB | Zobrazeno 1445 krát ]

IMG_0048.jpg
IMG_0048.jpg
[ 90.55 KiB | Zobrazeno 1445 krát ]

IMG_0050.jpg
IMG_0050.jpg
[ 105.46 KiB | Zobrazeno 1445 krát ]

IMG_0051.jpg
IMG_0051.jpg
[ 106.9 KiB | Zobrazeno 1445 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.04.2020 11:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Dvě krátká videa.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

První je přes JETI Box a cyklování s malým rozsahem, v reálu jsem musel oba koncové body v rádiu omezit nestejnoměrně. Ze 135 118 118 135 na 135 118 60 135 takže jedna stran ( ta spodní ) je hodně redukovaná. Asi jsem neměřil přesně a střed serva není na střední poloze táhla které má celkový rozsah pohybu 25mm. Pokud bych tak nechal cyklování na maximum, dole by servo naráželo a odešlo.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Druhé video už je s hákem tak jak to přijde do trupu, obloukové vybrání v háku je přesně v ose hlavní hřídele a těžišti modelu. Je to vypilované s mírným sklonem, myslím že se nemůže stát aby třmen bambi vaku zůstal zaklesnutý. Poslední drobná neznámá je jak se bude chovat očko v táhle na třmenu které ovládá uzávěr bambi vaku, jestli spadne stejně spolehlivě. Proto je hlavní táhlo řízené servem taky mírně šikmo dolů a budu ho ještě zkracovat. Bude to postupné zkoušení kolik, třmen se bude lehce kývat všemi směry ale jenom nepatrně a v pozici případného odhozu vaku jsou oba skluzové body blízko sobě. Na třmenu je váha vaku, na táhle uzávěru vaku míček s olovem což bude podobná zátěž.


Přílohy:
IMG_0053.jpg
IMG_0053.jpg
[ 48.23 KiB | Zobrazeno 1427 krát ]

IMG_0054.jpg
IMG_0054.jpg
[ 41.61 KiB | Zobrazeno 1427 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.04.2020 20:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Hotovo, všechno chodí jak má. Přidělal jsem akorát zbytečně práci výrobou nového táhla od serva dolů, to původní jsem bez postupného zkracování rovnou ubral 5mm podle odhadu a bylo to moc.... Při dopředném letu s takovou rychlostí, kdy se bambi vak a´t prázdný ( to spíš ) nebo plný dostane šikmo dozadu, spodní táhlo k ovládání uzávěru se z horního táhla sesmeklo. Pokud by se to stalo s plným vakem vody, nešlo by ji už vypustit a nezbylo by než jít dolů k zemi a tam se vaku z metru nebo raději pod něj zbavit odhozením. Je to natolik masivní že to určitě vydrží.

S delším táhlem to z deseti pokusů neselhalo ani jednou.

Pokračování až bude k dispozici vhodný materiál na vak. Abych se s něčím složitě nevyráběl a pak to musel předělávat. Zase tolik času na to nemám.

Na videu jde táhlo napřed ze střední polohy dolů ( uzavření vaku ), pak zpátky na střed ( otevření vaku ) a nakonec nahoru ( odhoz ).



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Přílohy:
IMG_0057.jpg
IMG_0057.jpg
[ 51.26 KiB | Zobrazeno 1390 krát ]

IMG_0059.jpg
IMG_0059.jpg
[ 25.67 KiB | Zobrazeno 1390 krát ]

IMG_0060.jpg
IMG_0060.jpg
[ 26.17 KiB | Zobrazeno 1390 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.04.2020 21:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
Tak to sem mi líbí, pěkná práce.Všechno rozkreslené (to si kreslil sám rukou?) To já bych bez inventoru nenakreslil :-)

Také jsem loni při stavbě Bell 212 Fire rescue dodělával k modelu nádrž na shazování vody.Chvíli jsem uvažoval o plně funkční nádrži včetně trysek čerpadel a nabírání vody z rybníka, ale nevěděl jsem jak nato a navíc představa že voda se v naklonění bude přelévat a kdo ví co by to s modelem dělalo mě docela děsila.

Takže celá nádrž je jen z balzy jako maketa.


Přílohy:
BE527175-A81D-4373-AC69-A0DEB47DAEF6.jpeg
BE527175-A81D-4373-AC69-A0DEB47DAEF6.jpeg
[ 99.86 KiB | Zobrazeno 1386 krát ]

2F788555-2059-4939-9363-D6E9387C52E0.jpeg
2F788555-2059-4939-9363-D6E9387C52E0.jpeg
[ 57.34 KiB | Zobrazeno 1386 krát ]

F31D7EC0-2970-424F-8312-913F644FDF11.jpeg
F31D7EC0-2970-424F-8312-913F644FDF11.jpeg
[ 91.24 KiB | Zobrazeno 1385 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.04.2020 23:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Pěkný :-). Díky přepážkám by se tam voda rychle přelévat neměla, toho bych se asi nebál. Čerpat do toho vodu z rybníka by byla paráda ale chtělo by to hodně výkonné čerpadlo a ač v tom nejsem úplně v obraze, z chalupy vím jak to mám ve vrtu. Tam je čerpadlo dole a určitě je to obecně snazší než čerpadlo nahoře. Aby se chytlo musí být hadice zavodněná shora což není vůbec snadné. Takže ideálně spustit čerpadlo i s hadicí a kabelem na jeho ovládání, mít vyzkoušený čas za jaký to při konstantní výšce naplní nádrž do plného stavu. Plus odvzdušnění nahoře nebo něco jako přepad, to by byla 100% informace že je naplněno. Pak čerpadlo vytáhnout a nějak ukotvit což se lehce řekne ale hůř provede.

Přijde mi to ještě složitější než bambi vak. Na druhou stranu se takové nádrže nelze bleskově zbavit ( jako já odhozem ) a možnost přelévání by se určitě měla důkladně eliminovat přepážkama.

V tomhle má bambi vak má drobnou výhodu zavěšení přímo v těžišti pod hřídelí, na druhou stranu je tam riziko kyvadla. Podle mě zavání každá nerozvážnost a ukvapenost ve změně rychlosti nebo směru letu krchovem. Právě proto jsem se pojistil možností vak radši odhodit než riskovat celý model. Když je vak plný vody a má odhadem 1,5-2 kila, úplně v klídku to určitě nebude, minimálně ze začátku. Přiměřený adrenalin mi nevadí, jenom to musí být zvládnutelné.

Nádrže na postřik budou u mě o něco výš a budou menší ( cca 2 x 0,75l ), přesto se chci svým způsobem pojistit. Původně jsem plánoval nádrže vzájemně propojit aby se kapalina mohla přilévat a ve finále měly obě čerpadla stále stejně a stále dost i když by v trubce pod trupem něco zbylo. Taky by se usnadnilo a zrychlilo doplnění přes jeden jediný vstup u levé nádrže a propojkou se naplnila druhá nádrž. Určitě tam musí být odvzdušnění u obou. Trubka s tryskama do oblouku měla být nedělená a to právě změním. Střed uzavřu a každá nádrž si pojede svojí půlku na své straně svým čerpadlem. Pokud by mělo jedno z nich problém a zastavilo se, bude to ihned vidět a systém vypnu.

Ještě nevím jestli nebude celý rozstřik velké fiasko a udělám si nějaké zkoušky. V reálu to určitě jede pod tlakem a ten tam já mít nebudu, čerpadla jsou prostě malá, jsou přemíšťovací, nikoliv tlaková. Očekávám že spíš než luxusní "rozstřikování" to bude "vytékání" s mírným tlakem :-). Možná bude řešení ve tvaru trysek, které rozhodně nesmí být velké, zase ale nemůžou být příliš malé. To by čerpadlo nemělo kam vodu tlačit a asi brzy odešlo. Nějaký zlatý střed a mohutný proud vzduchu od rotoru snad udělá kus práce.

Je to ještě daleko, přesto si říkám že na první testování by byla lepší výkonnější mechanika s dvoulistem. Když už jsou plně zaměnitelné a v obou je zapojení na 7. kanál s ovládáním těch atrakcí, proč toho nevyužít.

Kreslené je to od ruky. V roce 1990 jsem ukončil studia na Akademii výtvarných umění, rok předtím jsme dělali samet revolution a na AVU nastoupil jako rektor Knížák. Splnil co slíbil, jediná vysoká škola ve východní Evropě kde skončil veškerý sbor se stranickou legitimací. Jojo, nikdo z nás tam tehdy netušil co tu budeme mít za 30 let. Ne že by se nic nepovedlo ale mohlo tu být mnohem lépe a lidi strašně rychle zapomínají v čem jsme do roku 1989 žili. Děs běs.

Podobné nesmysly čmárám často při třídění myšlenek a nápadů všeho druhu. Někdo píše, jiný kreslí. S počítačem je to jednodušší ale mě by to nebavilo a ani se to nechci učit.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.04.2020 11:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
V Hornbachu mají pláštěnky jenom žluté, nakonec jsem objevil výstražný oranžový plášť na webu. Životnost nebude kdovíjaká, rozhodně ne jako pogumovaná textilie origo vaku ale není mi dvacet :-).

Dost možná zabuduju závěsný systém napřed do žlutého Hughese kde ho otestuju aniž bych ohrozil pracně opravovaný a stříkaný modrý trup.


Přílohy:
Plášť Bath.JPG
Plášť Bath.JPG
[ 34.4 KiB | Zobrazeno 1347 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2733 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 183  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz