Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Makety - Akce
PříspěvekNapsal: ned 22.07.2018 12:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Pěkná maketa :-)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Makety - Akce
PříspěvekNapsal: pon 23.07.2018 11:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Relax píše:


Ahoj,
musím říct, že mi při sledování dost zatrnulo :)
Ale je to krásná maketa.

P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makety - Akce
PříspěvekNapsal: pon 23.07.2018 18:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Taky, čekal jsem to spíš v závěru videa :-). U takto dokonalých modelů ( turbína, velikost, zpracování ) mi už vadí takové prkotiny jako třeba nepoměrně vysoká tráva, která snad jediná avizuje že je to jenom model. Startovat z betonové plochy tak to není moc poznat :-).

Ještě jeden detail. Nevím jestli to souvisí s tím záklonem ale když se pak vrací nad plochu, na pravém boku už má pootevřené zadní dveře :-).

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makety - Akce
PříspěvekNapsal: pon 23.07.2018 19:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Nóóó, tak ten toho musel mít chudák plný kecky, to před nim smekám, že to vůbec dolítal.

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makety - Akce
PříspěvekNapsal: pon 23.07.2018 20:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Kromě toho zavisení stranou kdy se jistě musel trochu "srovnat" ho to nijak zvlášť nepoznamenalo. Bylo vidět že nelítá týden a jenom tak něco ho nerozhodí. Ostatně do makety s turbínou se každý nepustí.

Jsem zvědavý kdy se objeví první maketa s turbínou tady okolo nás. Mám jeden typ u koho by se to mohlo povést tak jsem zvědavý jestli to trefím :-).

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makety - Akce
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 17:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Osobně si při sledování videí s obřími maketami vrtulníků na turbínu u mnohých pilotů nemyslím právě superlativy. Jistě, dali do toho tu hodnotu pěknýho novýho auta, lítají s tím, ale někteří na mě působí jako "střelci". Dost často s tím lítají jako se stíhačkou, realismus letu nahrazují rychlostí a prudkými manévry. Vidím v tom i návyky z lítání s přemotorovanou 3D motykou - pro ně je pomalý ladný lítání nuda, jinej svět. Další věty jsem teď po úvaze smazal, to už byl přesah z modelařiny pryč. Rozhodně by se tomu, kdo lítá turbíny na veřejnosti, taková krizová situace neměla vůbec stát. Než na velkou vylítanost to vypadá, že pilot vykazuje spíš psychopatický rysy - nějak to srovnal, tak prostě lítá dál. Obrovská většina z nás by při takový pilotní chybě přistála a dala si hodně dlouhou uklidňující pauzu v řádů dnů, možná týdnů. Příští sezonu už tenhle konkrétní model nemusí existovat, ale tenhle konkrétní pilot bude lítat s jiným novým modelem. Tolik můj osobní názor na některé piloty turbín z veřejně dostupných videí, před spoustou ostatních pilotů naopak smekám. A taky přiznávám, že na provozování turbínový makety byl neměl nervy, byl bych z lítání vyklepanej i kdybych takový model vyhrál ve sportce a nestál mě ani korunu. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makety - Akce
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 17:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
martin z píše:
.... ale někteří na mě působí jako "střelci". Dost často s tím lítají jako se stíhačkou, realismus letu nahrazují rychlostí a prudkými manévry. Vidím v tom i návyky z lítání s přemotorovanou 3D motykou - pro ně je pomalý ladný lítání nuda, jinej svět. .........



Nebudu se vyjadřovat ke zbytku toho co jsi napsal. Ale malinko bych si dovolil Tě opravit. Pomalé létání Titi piloti nevnímají jako nudu. Oni nelétájí pomalu, protože to neumí. Chybí jim pravidelný tréning, a pravidelné udržování se v pilotní kondici. A tak maskují pilotní chyby setrvačností stroje na rychlém létání.

Já ty piloty chápu. Protože kdyby začali lítat pomalu, tak se jim svoje létání znelíbí a dost možná se na to vykašlou. Pokud tomu nemůžeš věnovat tolik času kolik to potřebuje, pak prostě jinou možnost nemáš, než že to budeš honit z prava doleva a z leva do prava a modlit se, že tu zatáčku jakžtakš zalítneš.
To jenom pro vysvětlenou, že ono se řekene lítej pomalu. Ale i to je náročné.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makety - Akce
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 18:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
OPR to popsal dobře. Velká rychlost modelu ( polomakety - makety ) je mnohem snazší na pilotáž. Většina pilotů to tak zvládne, každý krok výš vyžaduje násobky a násobky letových hodin, někdy i talent pro věc.

Nemusí to být vždy maskování chyb. Jsou piloti, kteří letí velmi dobře pomalu a pak za to záměrně vezmou pokud se to k jejich modelu hodí ( něco vojenského, Bö 105, Apache apod. ). I tam ale letí jinak. Mnohem čistěji a s rozmyslem, vždy je v tom cítit spolehlivé vedení modelu, který mají prostě dokonale načtený. Pánem situace je evidentně pilot. Ne model, kterému jeho pilot povícero nestíhá vnutit co je třeba :-).

Já ty chyby vnímám i s vařečkou, hlavně když zapomenu na motyku a lítám zdánlivě nezajímavé základy což je nevím proč stále častěji. I motyka se okouká, najednou není kam jít dál protože naskočí limit co zvládne hlava a ruce + trénink. A ten limit postupně snižují věk, reflexy a taky naturel.

Snažím se letět v klidu a čistě, něco jako trénink na maketové lítání. Není to tak efektivní jak jsem předpokládal, Hughes se totiž řídí úplně jinak. Vařečka je pořád lehká, příliš obratná a přemotorovaná, plynulé snížení otáček točítkem po zoubcích je sice možné až po zastavení motoru, nakonec je to ideální spíš k nácviku autorotace než na maketu. Vařečka se nedá zklidnit jako Hughes, ledy bych pod ní pověsil kilo balastu.

Něco se ale přece jenom projeví. Možnost a snaha letět i s jiným modelem pomalu a stále pomaleji. Člověk si pak model i víc užije a procítí, vidí mnoho chyb které se snaží potlačovat a řešit. Takže je to ( u mne ) nekonečné :-).

Na turbínu bych se myslím taky necítil. Nalítáno mám celkem dost ale ta obrovská investice člověku svazuje ruce. Pokud to někdo nemusí řešit finančně má to jednodušší.

Ale vidět jí naživo tak jako TREX700 u jednoho z nás byl úžasný zážitek který se nezapomene. Obrazem, zvukem ani ta nádherná vůně kerosinu :-).

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makety - Akce
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 21:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.9.2012
Příspěvky: 682
Pěkně jste to kluci popsali... ten styl letu je prostě přímo úměrný tomu, kolik času člověk může trávit na letišti, kolik má trpělivosti, kolik načetl teorie, jak moc kouká na lety skutečných mašin a kolik má talentu. (a taky kolik do toho investoval z domácího rozpočtu).
Někdy jsou ty proměnné ve prospěch pěkného letu, někdy je to horší... ale nejdůležitější je, ( a to myslím vážně) aby to pilota bavilo. když to bude bavit i přihlížející, tak tím lépe 8) Přeju parádní léto a hodně příjemných hodin na letišti.... ahoj v Klenčí :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makety - Akce
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 22:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
No vidíš jak jsi to pěkně "učesal", napsal to stručně a jasně :-).

Na Klenčí se taky těším. Den předtím dokumentuju známým svatbu tak musím opatrně s konzumací tekutin. Hlavně aby v Klenčí vyšlo počasí, posledně to bylo takřka dokonalé. To co je teď radši snad ne, hlavně ať neprší.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makety - Akce
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 22:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Odlet té poslední mašiny je tedy něco :-)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makety - Akce
PříspěvekNapsal: pát 27.07.2018 9:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
Pokud chcete vidět heli jak turbíny, tak i elektro, případně ostatní stroje ..... tak tento víkend kousek za hranicí je každoroční setkání ...... www.mfc-rappottenstein.at .
Pár fotek z minulého roku .... http://rc-heli.cz/gemutliches-pilotentreffen


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makety - Akce
PříspěvekNapsal: pát 27.07.2018 10:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Relax píše:
Odlet té poslední mašiny je tedy něco :-)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



Hochy od Ericsonů mam nakoukaný hodně a vůbec tejhle mašině jsem dost času věnoval, akorát to nedopadlo. Ale třeba ještě někdy :wink: .


Přílohy:
005.JPG
005.JPG
[ 61.08 KiB | Zobrazeno 1547 krát ]

019.JPG
019.JPG
[ 86.14 KiB | Zobrazeno 1547 krát ]


_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makety - Akce
PříspěvekNapsal: pát 27.07.2018 10:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Tohle by stálo za dokončení tedy určitě,,,,,,,

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makety - Akce
PříspěvekNapsal: ned 29.07.2018 11:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Tropy a horka avizují až do konce srpna, asi se odstěhuju do sklepa. Lítání v takových teplotách je na palici, vůbec mi to nemyslí :-). Zábava to tedy zrovna není a včerejšek k večeru mi úplně stačil. Ještě začalo foukat, na maketu a trénink přistávání a startů super ,,,,

V nejhorším budu v Klenčí fotit a natočím nějaká videa. Kamera Xiaomi už je po reklamaci zpátky ( přestal se nahrávat zvuk ). Poslali mi fungl nového nástupce, umí fotky do RAWu.

Hlavně aby se to nezlomilo do slejváků ( jakkoliv budou doslova požehnáním ) dřív než proběhne ta akce v Klenčí.....


Přílohy:
IMG_8900 (2).jpg
IMG_8900 (2).jpg
[ 78.41 KiB | Zobrazeno 1445 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 39  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz