Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 179 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 01.08.2016 18:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.1.2012
Příspěvky: 476
Bydliště: Sobotka
Obrázky: 2
Tak dobrý. Servo je teď nové - Align DS426M. Vůbec si nevzpomínám, jak se heli chovala, když tam bylo pádlo a klasické gyro :) . Možná ty otáčky, zkusím je zvednout. Prostě si musím dávat pozor a nedělat blbosti.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 03.08.2016 17:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.1.2012
Příspěvky: 476
Bydliště: Sobotka
Obrázky: 2
Tak jsem mechaniku sesadil s trupem a provedl první let. Špatný, ocas má tendenci při změně letu ustřelovat doprava. Dal jsem nepatrný střih na vrtulce, nepatrné zlepšení, ale stejně boj. Při letu vidím na stopě listů vrtulky, jak máká proti - šíře stopy cca 5mm. Teď si myslím, že motor nemá výkon na čtyřlist a váhu utáhnou, že bych měl přebytek výkonu to ne. Motor tam mám Turniky SK3, ale nevím přesně asi 3600ot/V a regl YEP 40A. Jsou otázkou křivky? Vysílač Graup. mx-16. Začínám mít noční děs. :) :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2016 19:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.1.2012
Příspěvky: 476
Bydliště: Sobotka
Obrázky: 2
Křivky jsem přenastavil + otáčky a už je to dobré. :) Učení mučení.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2016 17:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Koukám konečně v klidu na videa z akce v Klenčí a zaujal mě zvuk bella pkotátka.Chápu že je to velikostí a listama ale zvuk motoru byl po roztočení krásně potlačen zvukem listů a pak už to celý let krásně svištělo :wink: .Nebo to bylo v reálu jiné?.U menších modelů bude asi vždy motor hlasitější ale napadla mě možná blbost jestli by nešel vyrobit alespoň nějaký fake pazvuk.Vzpoměl jsem si jak jsme jako malí strkali kus kelímku od jogurtu dozadu do šlapacího kola a krásně to prdělo.Co třeba nechat na listu(listech) kousek přečnívající pásky?Vím že jde o zásah do funkce rotoru jen mě to jako první napadlo. U RC modelů aut jsem už na různé mechanické zvukové moduly narazil a nezněly vůbec zle.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2016 17:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
tos mi připoměl francouzské lodní stránky kde byl návod jak kelímek od jogurtu v podpalubí umí krásně simulovat zvuk lodního blafáku kdesi na kutru pro lov tresek , stačí dát na hřídel jemné struny z kitary a zakápnout na ní kapku cínu jako kladívko co buší do kelímku.... kam se hrabal elektronický modul. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2016 17:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
dagx píše:
Koukám konečně v klidu na videa ....

V realu je zvuk jako na videu. Cely figl je v dobre nastavenych zubovych vulich (aby byla mechanika pekne ticha) a co nejnizsich otackach rotoru. Litam na 1100 otacek. Zaroven je lepsi nemit maketu zbytecne lehkou. Bell vazi okolo osmi kilo. Kdyby mel o dve kila vic, byl by zvuk od listu jeste lepsi. Vykonu je tam i pri techto otackach stale dost. Vetsi vaha (rozumna) prispiva i k maketovejsimu letovemu projevu.
Na zvuku se hodne podili to, ze je to dvoulist a take samotne listy. Moc se mi tam nelibi takove to svisteni, susteni. Ale to delaji vsechny listy od tohoto vyrobce (HeliTec - Blattschmied).

Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.08.2016 6:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.9.2012
Příspěvky: 682
Mám na své 550 listy stejného výrobce a chrochtám si blahem, jaký zvuk vydávají. Vrtulník zní hlubším tónem než s klasickými akro. listy. a celkově se to blíží hodně reálné heli.
Do své mi-24 plánuji udělat zvukové udělátko imitující rachot (pištění) dvou trubín tak, že za malé el. dmychadlo (průměr kolem 40-50mm) posadím píšťalku. Budu si hrát s hloubkou tónu apod... nyní jsem ve fázi shánění komponent :)
Uvidím, jak se zvuky propojí se zvukem mechaniky... třeba to bude k ničemu a třeba to bude super 8)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.08.2016 20:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.1.2012
Příspěvky: 476
Bydliště: Sobotka
Obrázky: 2
Dělal někdo na hozenou motyku poziční světla? Jak jste to řešili?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 10:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
švíco píše:
Mám na své 550 listy stejného výrobce a chrochtám si blahem, jaký zvuk vydávají. Vrtulník zní hlubším tónem než s klasickými akro. listy. a celkově se to blíží hodně reálné heli.
Do své mi-24 plánuji udělat zvukové udělátko imitující rachot (pištění) dvou trubín tak, že za malé el. dmychadlo (průměr kolem 40-50mm) posadím píšťalku. Budu si hrát s hloubkou tónu apod... nyní jsem ve fázi shánění komponent :)
Uvidím, jak se zvuky propojí se zvukem mechaniky... třeba to bude k ničemu a třeba to bude super 8)



Ahoj,
to dmychadlo mě taky napadlo, ale píšťalka ne - a je to možná dobrá nápad :)
A v souvislosti s kelímkem od jogurtu, jak psal ufon13, jsem si vzpomněl na dětský roky a autodráhu :D - tenkrát se prodával motorek Mabuchi, který měl asi 55 tisíc otáček a měl zvuk jak zubní vrtačka, tak jestli by nefungovalo připevnit nějaký vysokootáčkový motorek do dna nějakýho kelímku jako rezonátoru. Proti EDF by to mělo výhodu zanedbatelný spotřeby :)

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 10:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Nejlepsi zvukove udelatko imitujici rachot dvou turbin....... jsou dve turbiny :wink:

Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 10:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
hosa píše:
Dělal někdo na hozenou motyku poziční světla? Jak jste to řešili?


V cem by to melo byt jine nez na makete ?

Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 10:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.9.2012
Příspěvky: 682
pkotatko píše:
Nejlepsi zvukove udelatko imitujici rachot dvou turbin....... jsou dve turbiny :wink:

Petr


Zcela nepochybně :lol:
Nejlepší cesta, jak zruinovat domácí rozpočet na rok dopředu a zešedivět je.... pořídit dvě turbíny :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 10:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
švíco píše:

Zcela nepochybně :lol:
Nejlepší cesta, jak zruinovat domácí rozpočet na rok dopředu a zešedivět je.... pořídit dvě turbíny :mrgreen:


Ber to tak, že dvě turbíny jsou pořád výrazně levnější, než jedna manželka :mrgreen:

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Ještě, že to nečte, teda, doufam, ale mášt recht :lol: .

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 10:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.9.2012
Příspěvky: 682
Proto taky zuřivě naskladňuji, dokud to ještě jde :lol: :lol: :lol: :lol:
Mám na to přesně ještě 3 dny :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 179 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz