Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Maketa 250
PříspěvekNapsal: úte 04.10.2016 13:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha
Ahoj, rád bych si postavil malou maketu velikosti 250. Mechanika buď Oxy3 (což bych raději) nebo T.Rex 250. Bohužel jediné, co se mi povedlo nasjít je bud Bell 222 Airwolf nebo MD500. Raději bych např. EC-135 nebo BO-105. Navíc je problém s rotorovou hlavou. Kromě Airwoflu mají ostatní 4 nebo 5 listou hlavu a to se mi taky nedaří na 250 sehnat. Máte někdo zkušenosti s malýma maketama? Nebo nějaký tip, kde by se dalo něco sehnat?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa 250
PříspěvekNapsal: úte 04.10.2016 20:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Vícelisté rotorové hlavy velikosti 250 existují ale já bych Ti poradil,neukvapuj se.Pokud se nemýlím nemáš žádnou praktickou zkušenost se šetikanálovými heli modely.Tady totiž na velikosti záleží a 250ka natož maketová je pro začátečníka myslím velké sousto.Ne nerealizovatelný nesmysl ale rozhodně těžká cesta.Koaxiální,čtyřkanálové vrtulníky ani simulátor tě na tohle dostatečně nepřipraví.Navíc bez zkušeností s nastavováním rc soupravy a mechaniky vrtulníku(pokud se nepletu).Doporučím získat nejdřív zkušenosti s tou Tvou první 450kou.Pak se stejně většinou zjistí,že jít směrem dolu do menších modelů,nemá moc smysl a koho heli baví a nepustí,je tažen spíš druhým směrem.Hlavně kvůli letovým vlastnostem a maketář pak kvůli většímu množství možných detailů a realističnosti makety.

Ono totiž to "pohodové polítání" které by Tě bavilo(jak jsi psal) je pro většinu modelářů až další krok po tom prvním.A to je alespoň nějaký(nebo základní) pokrok v akrobacii.Jde o získané zkušenosti.Když se chce všechno jde,Tvé rozhodnutí je Tvoje volba.Zkušenosti můžeš získat jakýmkoli způsobem.Jen jde o to aby Tě ty první ůplně neodradily.Proto je asi ideální získávat je alespoň na velikosti 450, kde je zhruba řečeno kompromis všeho.

Nevím nakolik řešíš finance ale já provozuju 4 velikosti heli a čím menší tím víc investic bylo třeba pro uvedení modelu do stavu kdy jsem s ním spokojen,funguje jak potřebuju a nic už není třeba řešit.MAXIR(taková skoro 250ka)mě stál nejvíc ůsilí,času a financí než jsem ho dostal do dlouhodobě uspokojivého stavu.Naopak 550ka funguje perfektně hned z krabice a 5 let provozu bez investic.Rozhodně můj celkově nejlevnější model.

http://www.rc-expert.com/trex-scale-rot ... 7_588.html
Častěji jsou vícelisté hlavy 250tek spíš domácí výroba(co jsem zatím občas zahlédl)

Když koukneš na letová videa maketových 250tek tak i ty nejvíc "VERY NICE" :) jsou většinou jen snahou udržet to ve vzduchu.Možná to už vnímám jen trochu jinak-z mého pohledu ale protože Ti zatím nikdo neodpověděl,píšu jak to vidím já.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa 250
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2016 8:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Ahoj,
koukal jsem na Tvoje vlákno, kde jsi uvažoval jakou heli a jaké rádio. Máš už teda doma nějakou heli a nebo jsi tu objednanou nakonec nevyzvedl, jak Ti někdo radil?
Tak jako dagx bych Ti asi radil spíš než 250 zkusit něco ve velikosti 450. Na Trexe 450 a jeho klony existuje několik maketových trupů, cenově jsou snad dostupné. Kamarád má heli HK450 se čtyřlistou hlavou taky z hobbykingu za pár dolarů s plastovými listy a lítá mu to pěkně. Jako bezpádlovou jednotku tam má Microbeast, ale připojuju se k radě v tom Tvém prvním vláknu a doporučuju Spirita. Ale jak jsem psal, nevím, jak jsi pokročil a co už máš doma.
V každým případě dřív, než nějakou heli zamontuješ do trupu, tak s ní nějakou dobu lítej a a seznamuj se s tím. A je jedno, jestli to bude 250 nebo 550. S největší pravděpodobností zjistíš, že lítání s heli chce cvik a je zbytečné si otloukat hezkou maketu.
Ohledně 250 tady můžeš najít vlákno, kde píšu o HK250 v trupu MD500, který vůbec nebyl určený pro tuhle heli, ale pro 4kanál a je to plastový výlisek, nejspíš z Lexanu. Ale ve vzduchu to vypadá pěkně. Takže realizovat se dá ledacos, ale já bych opravdu doporučil jako minimální rozumnou velikost tu 450.
Existují i minimaketky, třeba na heli Blade 130 nebo stejně velkou Walkeru V120D02s, ale to bych taky úplně nedoporučoval, ačkoliv takovou polomaketku mám (s mechanikou postavenou s použitím některých dílů právě z Walkery - viz fotka. Je to taky pěkné, ale je to hříčka větru, lítat se s tím dá příjemně jen za úplného bezvětří. Zas je výhoda,že se to moc nerozbije :)
Jsem taky z Prahy, takže nějaká konzultace by jistě byla možná. Času mám sice zoufale málo, ale třeba by se něco povedlo :)
Pavel

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa 250
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2016 11:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Jen se pripojim ke klukum. Netusim jak na tom jsi. Ale letani s maketou ma smysl az kdyz naprosto spolehlive zvladnes letani s mechanikou. Spolehlivym zvladnutim myslim to, ze budes sam vedet, ze pri maketovem letu nespadnes na ruce a po cely (a kazdy) let budes mit heli plne pod kontrolou. Stejne tak musis umet si mechaniku a elektroniku nastavit, servisovat atd. Musis mechaniku znat aby jsi vedel kde ma slaba mista. A potom byt schopen urcit, ktere veci treba menit preventivne, ktere jen kontrolovat. Proste omezit moznost selhani techniky na minimum.
Makety jsou krasne, ale bohuzel vetsinou jen do prvniho padu.
Vypada to, ze od pristiho roku budu nastalo zpatky v Praze. Tak ti pripadne mohu take pomoci.

Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa 250
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2016 11:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha
Diky za rady... s tou maketou je to plan do budoucna. Jinak vyzvednul jsem toho mini titana, jak mi radili abych nevyzvedaval :-) Je mi jasny, ze mi chvili potrva se s tim naucit, cili s maketou zatim jen tak sonduju... Pocatecni nadseni, no :-) Snad vydrzi :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa 250
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2016 11:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Nadseni se ceni. Jen tak dal.
Cim vic budes litat v realu (ne na simu), tim vic poznas ze na maketu mas jeste cas. Akro helinu, kdyz spadnes, tak snadno opravis a das zase do stavu nove heliny. U makety je to horsi a vetsinou i neresitelne.

Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa 250
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2016 11:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
To je rozumný. Chce to lítat, přesně jak píše Petr. V tom Tvým prvním vláknu zaznělo od lidí, že na toho minititana se už těžko shánějí náhradní díly - to je pravda? Možná, pokud to tak je, by nebylo špatný mít doma základní díly, který se poškodí skoro při každé ráně - převody, zadní trubku, hřídele, nohy a lyžiny a možná i něco dalšího, abys třeba po nějaký menší havárii nemusel měsíc čekat, než někde seženeš díly a než ti poštou dojdou.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz