Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 288 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mil Mi2 Vario
PříspěvekNapsal: čtv 06.02.2020 1:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Turbína vypadá pěkně :-).

S bezpádlovou jednotkou je to vždycky dilemno. Jednodušší je pouze vícečetná komplikace a těch tu ( naštěstí ) moc není. Já začal kdysi s 3G na 450, to bylo k ničemu ( delfín ). Pak Microbeast, ten byl mnohem lepší a lítal i na větší 550. Kdo nepotřebuje nebo nechce stabilizaci ( záchranu ), je to plně použitelné ale maketáři jdou radši do něčeho novějšího. Další bylo HC3SX, naprostá spokojenost, stejně tak jeho následník Demon. Toho mám v maketě Hughese, zvládal a pěkně rychlé skluzy po trávě v Bambousku, s Microbeastem bych to neriskoval.

Spirita mám od roku 2016 v TREX550, nikdy jsem ho ale neaktualizoval ( taky nechuť a obavy, radši jsem ani nepřipojoval zakoupený Bluetooth modul a neovládal jednotku přes mobil - což se vlastně Pavlovi vymstilo nucenou aktualizací jednotky ). Do druhého Hughese jsem plánoval Spirita, právě problémy u Pavla plus doporučení Martina mě vedlo k pořízení VBaru Neo. Není sice ještě donastavený ale už teď letí to pěkně. Má být prý odolnější proti převracení modelů když se heli dotkne jedním kolem nebo lyžinou. Jak psal Pavel, registrace a připojení přes WIN10 nebyly jednoduché jenomže mě tyhle věci moc nebaví a nejsem v nich proto jako ryba ve vodě.

Přeju dobrou volbu, možná se ozvou ještě další spokojení uživatelé.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mil Mi2 Vario
PříspěvekNapsal: čtv 06.02.2020 8:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
Ještě je z ní cítit spálený kerosin :-)

S démonem jsi byl spokojen? Díval jsem se na https://www.peckamodel.cz/bd96023-bd-ax ... gJhFfD_BwE
Nastavení Demona a Spirita vypadá dost podobně a Demon je i dost obrázkový.

Používal jsi to zjednodušené nastavení nebo to expertní?Jak hodnotíš záchranu?
Mě se u spirita líbí že cvakněš záchranu a heli stoupá tak dlouho než ji pustíš.


Létá to i Sven Hartman na obřích heli.

Co se může stát když se sklouzneš ližinou po trávě? Právě už jsem na akci kde Sven létal a toto udělal slyšel komentář, že Demon toto umožňuje a nečiní mu to žádný problém.

Pořád si lámu hlavu co by to mělo mít za následky nebo jak to to bezpádlo může zblbnout.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mil Mi2 Vario
PříspěvekNapsal: čtv 06.02.2020 9:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
S Demonem ( a předchozím HC3SX ) jsem byl vždycky spokojený, nikdy to nezlobilo. Spadnul jsem sice párkrát taky ale to bylo vlastní chybou ( příliš experimentování, pozdě cvaknuto ). Lítal jsem s heli jako na smulátoru abych se učil složitější prvky přímo a ne na kompu kde je to vidět mizerně. Na tohle vyzrál jenom jeden známý, který se po skončení prezentace zavřel v zasedačce, zapojil simulátor s vysílačem a lítal na projekčním plátně jako na letišti :-).

HC3SX mám od roku 2013, Demona od 2014. Není to tedy Axon. Podle mě se radikálně neliší ale z toho co jsem registroval než jsem se nakonec rozhodl pro VBar NEO má stejně jako Spirit možnost tří banků pro tři odlišná nastavení. Agilita, zisky apod. Na vařečce 550 to používám hodně ale na maketu to nutné není, pkotatko a další řekli jasně že je to zbytečné. U makety se hledá a najde jedno optimální nastavení a hotovo. Maximálně se mění otáčky ( což dává s bankama 9 různých výkonových a letových parametrů letu ).

Demon umí stejně jako Spirit variovat kolik kolektivu dáš do záchrany a kolik do záchrany můžeš zasahovat. Zkoušel jsem dost věcí, jednou jsou kvůli tomu skončil na zemi ale je to na 3D lítání s vařečkou což Ti s maketou nehrozí a nebudu to rozvádět. Zásahem do záchrany můžeš její funkci i přetlačit, je to v podstatě nebezpečné ale za určitých podmínek a když víš co děláš je účinnější při letu proti nějaké překážce. Cvaknutí a stoupání dokud ho nepustíš je úplně stejné, pokud nemáš nastavenou pouze stabilizaci. Před vypnutím je dobré dát knipl do neutrálu. Když máš třeba chybně kolektiv a necháš to, vypneš záchranu a model se řítí opět tam kam šel špatně. Je to cvik ale nic není 100%. Nicméně mě osobně ta bezpádla ušetřila desítky tisíc resp. bych možná už nelítal, neufinancoval to, zbytečně se bál a minimálně bych se nenaučil úplně všechno co lítám. Teď už to potřebuju naprosto minimálně , taky už s modelama lítám trochu jinak.

Skluz po trávě nebo ostruhové kolečko - podle modelu - může jednotku zblbnout, ta to vyhodnotí špatně a model převrátit. Nebyl jsem u toho ale párkrát se to klukům stalo. Třeba u Microbeastu se vždycky radilo roztočit heli a hned rovnou nahoru. Žádné maketové nekonečné odlepování. Nikdy jsem problém neměl ale na rozdíl od HC3SX se heli třepala a vibrovala, nevypadalo to dobře. Prevenci proti převrácení má prý dobře vyřešené VBar Neo a zřejmě i Demon. Nejlép by Ti vysvětlil Martin, zkusím mu napsat jestli by reagoval.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mil Mi2 Vario
PříspěvekNapsal: čtv 06.02.2020 15:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2009
Příspěvky: 33
Bydliště: Libeň (Dolní Břežany)
Obrázky: 0
Ahoj, tak ti Tome pěkně děkuji :-) Já osobně bych do makety dal pouze Vbar Neo. Důvody jsou prosté, za prvé se mi nejlíp nastavuje a funguje na "první" dobrou u všech strojů, jak makety, akro vrtulníky i např. rychlostní TDR II. Za druhé, jak jsem byl informován, má sw ochranu proti převrácení na zemi. Funguje to asi takto: pokud mechanická překážka, např. zem, brání rotaci přes některou osu, nesnaží se jí Neo přeprat větší výchylkou, ale tak nějak zůstane v poslední korektní poloze. Lze tedy viset na zemi za jeden jediný bod a nic nehrozí. Například FBL xxx se bude snažit překážku překonat a bude kompenzovat čím dál víc ... což způsobí převrácení vrtulníku na zemi. Osobně mám tuto zkušenost s maketou, kdy při pokusu o maketové odlepení od země se heli prostě převrátila na bok a bylo. A viděl jsem těchto případů na vlastní oči víc. Vždy to mělo stejný průběh. Pokus o velmi pomalé odlepení od země a následně velmi rychlý obrat na stranu, kde se vrtulník dotýkal země jako poslední.

_________________
JETI DC-24 ... a nějaký vrtulníky... Align, GM, Henseleit, Mikado, OXY, SAB ... :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mil Mi2 Vario
PříspěvekNapsal: čtv 06.02.2020 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Já mám ve Wessexu Spirit a v Siouxovi Demona. Obojí nastavení jsem nechával zkušenějším (pkotatko, 11marty11), ať dělá každej to, co umí :D . Obě mašiny víceméně na první dobrou, já se do nich už nehrabal a plná spokojenost. Oběma bezpádlům věřím, ale do turbíny bych asi dal Demona, je evidentně osvědčenej v maketách ve světe. Vbar neznám, ale o kvalitě bych taky nepochyboval. Je pravda, když jsem se kdysi s Wessexem snažil přistávat maketově za dopřednýho letu, což znamená nejdřív dotyk zadního kolečka, mě jednou trochu víc klepla jedna strana podvozku o beton a měl jsem toho plný kecky. Naštěstí to dobře dopadlo a od tý doby to nedělám. Pomalý maketový starty dělám běžně, bez sebemenších problémů, nutno dodat, že je jich pár desítek za rok. Jsem spíš stavitel.
Co se týče stavebnice od Varia, tak to je fakt smutnej příběh. Můj Sioux je taky od nich, ale jen základ, kterej je velmi dobrej (vím, že se vyrábí v Čechách), mechaniku a mnoho dalšího jsem dělal sám. Mám kolegu se stejným modelem, kterej si doobjednal kokpit a tak, jak přišel, rovnou letěl do popelnice. Ale s Wessexem za podobnej peníz jsem si taky užil svoje. Dělička místy 4,5mm.
Škoda, že GM-Heli už zanikla, tam to poskládal i trouba jako já :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Přílohy:
002.JPG
002.JPG
[ 50.53 KiB | Zobrazeno 1542 krát ]


_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mil Mi2 Vario
PříspěvekNapsal: čtv 06.02.2020 21:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2009
Příspěvky: 33
Bydliště: Libeň (Dolní Břežany)
Obrázky: 0
Pokud použiješ Démona ve vrtulníku s turbínou, dá se koupit takovej speciální kryt na démona... "Protective ultrasound cap" ... :-)


Přílohy:
bav1s.jpg
bav1s.jpg [ 4.46 KiB | Zobrazeno 1543 krát ]

_________________
JETI DC-24 ... a nějaký vrtulníky... Align, GM, Henseleit, Mikado, OXY, SAB ... :-)
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mil Mi2 Vario
PříspěvekNapsal: čtv 06.02.2020 21:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2009
Příspěvky: 33
Bydliště: Libeň (Dolní Břežany)
Obrázky: 0
A v helině s turbínou mám maršmelouna (3DIGI) a bez problémů.... Je to takovej erotickej vrtulík. 3 minuty a prázdná nádrž :D


Přílohy:
159.jpg
159.jpg
[ 73.42 KiB | Zobrazeno 1541 krát ]


_________________
JETI DC-24 ... a nějaký vrtulníky... Align, GM, Henseleit, Mikado, OXY, SAB ... :-)
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mil Mi2 Vario
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2020 6:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
:lol: :lol: to má o dvě minuty větší výdrž než já (i se sprchou, svlékáním se a oblékáním se) :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mil Mi2 Vario
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2020 13:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Má to pak vůbec ještě smysl ? :lol: :lol: :roll:

Trochu jsme odbočili od MI 2,,,,,,,,,,,,,,

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mil Mi2 Vario
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2020 21:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
:D

Mám dotaz ohledně zapojení Demona.
Četl jsem manuál ohledně toho jak se zapojuje S bus pro futabu, to jsem pochopil, ale moc nerozumím jak zapojit napájení jednotky a serv.
Píšou že maximální proudové zatížení je 15A.Takže já mám 4 serva cykliky a jedno na vrtulku což možná bude přes 15A v některých chvílích.

Otázka zní jestli zapojit kabel z baterie do jednotky a serva se budou napájet přímo přes jednotku, nebo ze serva natáhnu jen minusový a signálový kabel do jednotky a červený plus kabel někde na rozvodnou desku ke které bude natahnutý plus kabel z baterie( tedy aby ten velký proud netekl přes tu jednotku když má jen 15A max)??? Kam tedy zapojit napájení serv a samotného démona?

Zde odkaz na manuál.Je to Axon verze 1.8

Je to na straně 5.

https://www.bavariandemon.com/en/support/downloads/



Překládal jsem si to na googlu ale nějak mi to není jasné.

Píšou tam ještě že pokud se používají satelity spektrum tak napájecí napětí nesmí být menší jak 5.5 V. Což já mám futabu a napájení 2S LiFe tak to by mělo být ok.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mil Mi2 Vario
PříspěvekNapsal: pon 10.02.2020 9:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Pokusim se odpovedet jak bych to udelal ja. Ale neberu za to zadnou zodpovednost. Na svych helinach to tak mam, ale jen ctyri serva, i kdyz silna a rychla.

Napajeni do Demona bych privedl pres dva konektory. Do AUX a do ESC. Ty budou volne pokud pojedes pres S Bus.
Kanal plynu vyvedes rovnou z prijimace a stejne pujde do turbinove jednotky. Serva bych napajel pres Demona rovnou. Nekomplikoval bych to. 15A tak muze byt, ale jen ve spickach. Nebude to trvale a to sbernice v Demonu vydrzi. O tom, kolik vydrzi samotny servokonektor trvale se asi ani nemusime bavit. Takze nejslabsi clanek je vzdycky tam.
Minimalni napeti 5.5V pro Spektrum satelity je zmineno proto, ze ty satelity pod timto napetim mohou prestat fungovat, pripadne se resetuji a to uz mas helinu v hline. Futabi prijimac pracuje spolehlive i pod timto napetim. Myslim ze je to az nekde ke 3V (lovim z pameti, nechce se mi to hledat).

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mil Mi2 Vario
PříspěvekNapsal: úte 11.02.2020 20:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
Díky, asi to tak udělám.

Dneska jsem sestavil gripy na vrtulce nasunul je na hlavu a každý grip stáhl šroubkem.No to by nebylo vario kdyby tam ten grip axiálně nelítal skoro 1 mm.Opravdu hrůza.
Můžu buď odbrousit tu hlavu což je ale riziko, když se seknu tak se mi ložiska už moc stáhnou a nic s tím neudělám.Chci to proto podložit ale kde vzít podložky 0.1x7x8(nebo místo 8 může být 9 nebo 10)

Nemůžu najít žádný shop se vhodnou podložkou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mil Mi2 Vario
PříspěvekNapsal: stř 12.02.2020 5:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ahoj,

zkus se pozeptat tady:
http://www.rcxauta.cz/kontakt-obchodni-podminky
maji v ceniku baleni po deseti kusech 7x10x0.2 kat. cislo 964073 a 7x10x0.3 kat. cislo 964074. tloustku 0.1 nemaji, ale alespon neco. Pak uz jedine koupit 5x10x0.1, ktere jsou standartne k dostani a v pripravku si (klidne Dremelem) vybrousit vetsi diru. Uz jsem to taky delal :-)

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mil Mi2 Vario
PříspěvekNapsal: stř 12.02.2020 6:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 515
Bydliště: Mlada Boleslav
HC228-S 8x 14 x 0,2 (4pcs) - Goblin 500
snad ti to pomůže

_________________
JETI DS-14 / MAVERICK / Goblin RAW / Spirit / Phoenix /


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mil Mi2 Vario
PříspěvekNapsal: stř 12.02.2020 9:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
Nakupuji vymezovací podložky tady .... https://www.kutil.cz/spojovaci-material ... i-din-988/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 288 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz