Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 15.10.2021 12:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Táhlo na vrtulku je jak vidím nemaketově venku ale zase je kvalitnější než drát, na jedné ze dvou motyk 550 to mám taky tak. Má i lepší unašeče s mohutnou pákou, ne ty šroubovací co se při kolizi ohnou, závit v háji a zpravidla kompletní výměna gripu.

Příští rok se určitě potkáme v širším kruhu, není to nic uzavřeného což konec konců zde v sekci Akce - makety vidíš a není problém se doptat případně na detaily přes soukromou zprávu nebo se propojit jinak. U maket se nesmí nic uspěchat a základ je dobře lítat. Když pak přijde nějaká krizovka, člověk neřeší hned nebo jenom obavy že nad tím strávil desítky nebo stovky hodin a spadnout znamená to buď neopravit vůbec nebo jenom se štěstím a složitě.

Z vlastní zkušenosti je 550 dobrá volba ale limituje to šestičlánek, který ale nemá patřičný výkon s rezervou. Klasická šestistovka na tom byla ještě hůř a potřebovala fakt kvalitní baterku, jinak jí odrovnala pokud se s heli lítalo ostřeji.

Chce to držet celkovou váhu makety spíš dole, nedávat tam velké, těžké a žravé listy, to jsem si už tehdy otestoval. Lítat v klidu, maketově. Na ostřejší lítání už je lepší osmičlánek, pak jsou občas k vidění 10S a ještě častěji 12S.

Tak ať se daří a někdy na viděnou.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 18:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2020
Příspěvky: 43
Dneska jsem dokončil osvětlení, vlepení kokpitu do trupu...takže finish.

Video: https://drive.google.com/file/d/1adMdvB ... p=drivesdk

Filip
Příloha:
IMG_20211020_184922.jpg
IMG_20211020_184922.jpg
[ 64.11 KiB | Zobrazeno 4201 krát ]

Příloha:
IMG_20211020_184928.jpg
IMG_20211020_184928.jpg
[ 76.31 KiB | Zobrazeno 4201 krát ]

Příloha:
IMG_20211020_184934.jpg
IMG_20211020_184934.jpg
[ 82.96 KiB | Zobrazeno 4201 krát ]



Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 18:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2020
Příspěvky: 43
Relax píše:
Táhlo na vrtulku je jak vidím nemaketově venku ale zase je kvalitnější než drát, na jedné ze dvou motyk 550 to mám taky tak. Má i lepší unašeče s mohutnou pákou, ne ty šroubovací co se při kolizi ohnou, závit v háji a zpravidla kompletní výměna gripu.

Příští rok se určitě potkáme v širším kruhu, není to nic uzavřeného což konec konců zde v sekci Akce - makety vidíš a není problém se doptat případně na detaily přes soukromou zprávu nebo se propojit jinak. U maket se nesmí nic uspěchat a základ je dobře lítat. Když pak přijde nějaká krizovka, člověk neřeší hned nebo jenom obavy že nad tím strávil desítky nebo stovky hodin a spadnout znamená to buď neopravit vůbec nebo jenom se štěstím a složitě.

Z vlastní zkušenosti je 550 dobrá volba ale limituje to šestičlánek, který ale nemá patřičný výkon s rezervou. Klasická šestistovka na tom byla ještě hůř a potřebovala fakt kvalitní baterku, jinak jí odrovnala pokud se s heli lítalo ostřeji.

Chce to držet celkovou váhu makety spíš dole, nedávat tam velké, těžké a žravé listy, to jsem si už tehdy otestoval. Lítat v klidu, maketově. Na ostřejší lítání už je lepší osmičlánek, pak jsou občas k vidění 10S a ještě častěji 12S.

Tak ať se daří a někdy na viděnou.
Táhlo je nemaketově, nechtěl jsem tam ohýbat ruzně slabí drátek. A taky to bylo asi z pohodlnosti :)

Jinak doufám že se někdy na nějakou akci podívám, klidně jen jako pozorující..

Celková váha s baterií je necelých 5kg,, uvidim jak to ta 6s zvladne.

Filip

Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 19:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Vypadá to dobře, já bral vždycky u každého modelu světla jako nezbytnou věc, pokud to jenom trochu šlo tak provozovat i večer. S heli to chce víc jistoty a klid ale zážitky stojí za to. Akorát se člověk nesmí za tmy oslnit tím reflektorem, to je hodně nepříjemný.

Pět kilo 6S zvládne pokud se s tím nelítá žádná divočina.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz