Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1787 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 120  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2011 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2006
Příspěvky: 1393
Bydliště: Kladno
Tak dneska konecne novy zalet po prasknuti trupu. Ero se na prvni pohled chova stejne, geometrii jsem teda snad chytil :)
Ke konci baterky jsem to rozjel z 250 m na zemi prudce pritahnul i s pomoci zakriveni cele odtokovky, aby pomohla vyskovce a trup zatim drzi. Spokojenost :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2011 22:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2009
Příspěvky: 253
holda29 píše:
Ke konci baterky jsem to rozjel z 250 m na zemi prudce pritahnul i s pomoci zakriveni cele odtokovky, aby pomohla vyskovce a trup zatim drzi. Spokojenost :)


Za letu to bude v pohode. Nejvetsi kapky to dostava pri pristani protoze uhlikovy motyl se servama je dost tezky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: pon 29.08.2011 10:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Vcera jsem poprve hodil do vzduchu minicorado - a leta super. Cimz posilam uctivy hlubokosklon panu vyrobci :-) Ceka nas jeste dlouha cesta ladeni, ale i prvni pocity jsou skvele.

Prvotni nastaveni jsem udelal podle http://www.pina.cz/2010/03/04/nastaveni ... icorado-e/

Na kridelka mi to prijde malicko tupe, tak zvazuji ze vychylku zvetsim. Ale to vyzkousim, s tim stres nemam.

Kde nevim a rad bych se zeptal zkusenych je motyl. Jak moc velke maji byt zmixovane vychylky (max vyskovka a smerovka najednou)? Je to muj teprve druhy vetron s motylkem a ten prvni (vlastni konstrukce) je v podstate secte cele (maximalni vychylka mixu je temer souctem max vychylek smerovka a vyskovka separatne).

U MC mi to nevychazi at premyslim jak premyslim. Na druhou stranu mi prijde, ze to neni potreba hnat az do takoveho extremu. Kam az je potreba jit?

Dekuji


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: pon 29.08.2011 13:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
Pokud máš MC s klapkami, tak zlepšíš reakce, když přimixuješ ke křidýlkům i klapky. Pak to reaguje jako víno.

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
http://rc-sovy.blogspot.com
http://www.rcsovy.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: pon 29.08.2011 13:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Genagen píše:
....Je to muj teprve druhy vetron s motylkem a ten prvni (vlastni konstrukce) je v podstate secte cele (maximalni vychylka mixu je temer souctem max vychylek smerovka a vyskovka separatne).

U MC mi to nevychazi at premyslim jak premyslim. Na druhou stranu mi prijde, ze to neni potreba hnat az do takoveho extremu. Kam az je potreba jit?

Dekuji

Určite tam bude nejaký doraz za ktorý sa nedá/nesmieš ísť. Ten v prípade motýľa jasne určí maximum - nemôžeš to orezať lebo ak pri smerovke orežeš výchylku jedného serva a druhého nie, tak to znamená zásah do výškovky.
Inak na výškovke pri rýchlom modeli stačí minimum, najviac použiješ pri pristávaní - ono to je aj vec pocitov ako to chceš mať, podľa mňa treba začať s výrobcom udaným nastavením a vyskúšať.
Smerovku doladíš ako zbytok čo zostal po potrebnom rozsahu výškovky, po ten mechanický doraz. Na doladenie sklz-výklz pri zatáčkach to stačí a nožák asi lietať nebudeš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: pon 29.08.2011 15:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
coro píše:
Určite tam bude nejaký doraz za ktorý sa nedá/nesmieš ísť. Ten v prípade motýľa jasne určí maximum - nemôžeš to orezať lebo ak pri smerovke orežeš výchylku jedného serva a druhého nie, tak to znamená zásah do výškovky.

Mam to tak, ze v ramci samostatne vyskovky nebo smerovky nic neorezavam. ale jde mi o nasledujici. Smerovka ma mit max vychylku na jednu stranu 15mm a vyskovka 9. a ja dam max vychylku (placam z hlavy cislo) 19mm. coz je vic nez smerovka, ale min nez sectena smerovka s vyskovkou, ktera by mela byt 24mm.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: pon 29.08.2011 15:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
kratas píše:
Pokud máš MC s klapkami, tak zlepšíš reakce, když přimixuješ ke křidýlkům i klapky. Pak to reaguje jako víno.

Na druhem vetroni to takto delam. Nicmene tento jsem koupil z druhe ruky a klapky jdou nahoru max 4mm, coz mi prijde malo (coz je dolu cca 1.5mm). Ale urcite to vyzkousim. Kdyztak to predelam :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: pon 29.08.2011 16:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Klapky nahoru 4mm ti musi stacit, na Trinity mi to chodi podobne.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: pon 29.08.2011 17:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
Pri tých klapkách to už generuje viac odporu ako klopenia... Ale zase väčšia výchylka krídelok robí to isté.

Ale kde je zlatý stred? To asi treba vyladiť... :roll:

Aj pri niektorých skutočných vetroňoch sa v maximálnych výchylkách pridávajú klapky.

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: pon 29.08.2011 17:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
Genagen píše:
Mam to tak, ze v ramci samostatne vyskovky nebo smerovky nic neorezavam. ale jde mi o nasledujici. Smerovka ma mit max vychylku na jednu stranu 15mm a vyskovka 9. a ja dam max vychylku (placam z hlavy cislo) 19mm. coz je vic nez smerovka, ale min nez sectena smerovka s vyskovkou, ktera by mela byt 24mm.


Vubec nevim, jaky problem resis. Nastav end-point na 15mm a stahni pomer vyskovky v mixu (resp. tak to delam na MPX Pro 9).

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: pon 29.08.2011 22:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
milost píše:
Vubec nevim, jaky problem resis. Nastav end-point na 15mm a stahni pomer vyskovky v mixu (resp. tak to delam na MPX Pro 9).

Ted jsem se - priznam se - uplne ztratil :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2011 9:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
2Genagen: jaké máš vlastně rádio? Na T8FG prostě nastavím end-pointy na výškovku směrovku a podle toho se to chová a musím říct na F3J to funguje úplně v pohodě. Ale je to SW rádia, co a jak umí.

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
http://rc-sovy.blogspot.com
http://www.rcsovy.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2011 10:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
kratas píše:
2Genagen: jaké máš vlastně rádio? Na T8FG prostě nastavím end-pointy na výškovku směrovku a podle toho se to chová a musím říct na F3J to funguje úplně v pohodě. Ale je to SW rádia, co a jak umí.

Vysilacku mam JR11.

Jinak ja nemam problem cokoliv nastavit ci naprogramovat. Mam dotaz na to, jak velke vychylky mam nastavit :-)

Kdyz podle vyrobce mam nastavit max vychylku na smerovce 15mm a max vychylku na vyskovce 9mm tak jakou MAXIMALNI vychylku mam na motylu povolit kdyz dam plnou vyskovku i smerovku. Mam se hnat za max vychylkou motyla 24mm (to budu mit problem mechanicky poladit)? Nebo staci mene?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2011 10:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Nastav ji tak velkou, aby to jeste nedelalo mechanicky problem. Stejne to v praxi asi nevyuzijes... mozna jedine kdyz budes zkouset vyvrtku....

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2011 12:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Genagen píše:
Vysilacku mam JR11.

Jinak ja nemam problem cokoliv nastavit ci naprogramovat. Mam dotaz na to, jak velke vychylky mam nastavit :-)

Kdyz podle vyrobce mam nastavit max vychylku na smerovce 15mm a max vychylku na vyskovce 9mm tak jakou MAXIMALNI vychylku mam na motylu povolit kdyz dam plnou vyskovku i smerovku. Mam se hnat za max vychylkou motyla 24mm (to budu mit problem mechanicky poladit)? Nebo staci mene?

Fakt nemáš problém nastaviť, aby pri plnej výškovke +9mm, keď dáš plnú smerovku +15, a nemôžeš ísť na 24mm výchylku, obmedzil vysielač výchylku smerovky?
T.j. pohyb oboch serv, pričom druhé bude zrovna blízko stredu - konkrétne pre max 20mm jedného, bude druhé namiesto -6mm chodiť správne len na -2mm? aby to nešahalo do výškovky?
Tak ok, tak to tak nastav.

Ak to nebude tak jednoduché, rozdeľ maximum čo pustí mechanika, napr. 20mm dokopy, medzi smerovku a výškovku - už som písal že na výškovku si zisti zalietaním že koľko tam chceš/potrebuješ (začni s 15mm ako písal výrobca, som si istý že postačí menej), a až potom zbytok priraď smerovke (tak aby to dokopy nepreliezlo maximum mechaniky).

Ďalšia možnosť je kašlať na to a orezať výchylku serva na 20mm s tým že keď súčet výškovky so smerovkou pojdu nad, oreže sa pohyb len jedného serva a bude to teda meniť efekt výškovky - to sa mne nepáči.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1787 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 120  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz