Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1787 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 120  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.06.2011 19:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
graup15 píše:
Klasický a léty ověřený axiom je, že z oběžky se dá vymáčknout 10 násobek tahu co sama hmotí, při kurevsky dobré oběžce 12 násobek.


Niektoré špičkovo na krátky čas aj 20x viac (a viac). :lol:

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.06.2011 20:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Jo to jo....něco jako čajna HiFi magneťáky :-) 500W BMP ..hihi.
Přeloženo....v definitivně posledním pulzu před výbuchem dám 500W.
Hihi...už to dělám moc dlouho abych věřil pohádkám 20 násobku od oběžky. Leda tak s vrtulí 500mm/10mm...jenže to moc dopředu nepoletí :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.06.2011 20:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
Nie? Píšem to asi už všade. :lol:
axi 2217/12 - 69g.

+ vrtuľa Graupner 11x6 10 500 ot.
+ vrtuľa Aeronaut 10x8 10 000 ot.

Ťah? 700g Sky Lady 18m/s kolmo hore so starým 3 článkom, ako raketa. V prípade 10x8 ešte viac - 19.

Takže 1,5kg určite. To jest 21x.
Na oficiálnej stránke o tomto motore skúšali max 9x5.
http://modelmotors.cz/index.php?page=61 ... &line=GOLD
Ťah 13,6 N

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.06.2011 20:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
no ja si pockam na mereni hyperaku a kdyztak vemu to same co mate v tech daidalech, kdyz vam to nerozlozi daidala tak mi full carbon corado taky ne :)
ale nechci to na krev pretezovat, uz mi stacilo kdyz mi bafnul na RCEK pretezovanej motor nami nami moc prijemna liba vune

ja za sebe sem zjistil ze proste me nebere stoupat pod 45´ asi sem nejakej deformovanej a termika mi bavi taky jenom chvili pak ale chci kolmo dolu a zase odpocinout krku,

takze pro mne je ideal F3K nebo neco kolmo nahoru :)

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 18.06.2011 1:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
Milan:
Pokiaľ máš cieľ okolo 700gr., tak by ti mohol stačiť aj Hyperion Gs3014 namiesto uvažovaného 3020. Ja mám verziu 857kV na 4s a s Aeronautkou 12,5x6,5 z toho dostanem skoro 700W. Na 3s by sa hodil ten rýchlejší Gs3014-10 1290kV. A hmotí to 134gr. Keď si to porovnáš s Ocelotom, čo váži okolo 900gr. a poháňa ho Medusa s príkonom cca. 500W... :-)

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 18.06.2011 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Když už tu blbnete s MiniCoradem...tak pár zatím nezveřejněných foteček. Gynekologie jak nacpat do Corada přijímačovku A123-850mAh, příslušné udělátko z diodek atd...:-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: minikorado
PříspěvekNapsal: sob 18.06.2011 22:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
:lol: Koukám, že jsi zase nelenil. Krásná práce. Právě jsem dostal potvrzení od kratase, že Pjotrek mi v pondělí posílá Sky Assistant. Měl jsi zase pravdu, je to přímo od něj podstatně levnější. Dalibore, máš ještě pořád volnou vysílačku?
OK53


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 18.06.2011 22:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Jo...nejni problém...můžeš si ji vzít :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: mini
PříspěvekNapsal: sob 18.06.2011 22:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
:lol: Ti dík. Už se těším na pípání, ale ne to s basové. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 18.06.2011 22:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
hmmm co dodat moooc pekne :) nechces mi udelat taky jedno take fesne udelatko :)

no sem na sebe zvedavej, snazim se u kazdeho era posouvat svoje stavebni "umeni" tak uvidime jak se mi povede

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26.06.2011 0:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.10.2009
Příspěvky: 29
Bydliště: Frýdek - Místek
Pro Bellka:
Dovolím si taky přispět do diskuse. Jsem spokojený majitel dvou full karbon MiniCorad.

Je to vyjímečný model s vynikajícími letovými vlastnostmi. Na rozdíl od EPP větroňů a malých větroňů s křídlem s jádrem z polystyrénu s tuhým potahem neztrácí rychlost a výšku při zatáčce proti větru. Jeho letové vlastnosti jsou srovnatelné s 2m IONem, výkony jsou dokonce mírně lepší. Je vynikající v malé výšce, ostatní své větroně držím na rychlosti, abych s nimi nepráskl o zem a s MC lze bez potíží hledat termiku. Klidně bych ho doporučil pro lítače, kteří si nepletou zatáčky a jsou schopni řídit model v motorovém letu, jako pokračovací model. Ušetříš mnoho peněz a čas investovaný do hledání správného modelu (osobní zkušenost). Křídlo má odolný povrch - oceníš to na svahu. Na stránkách www.pina.cz jsou popisy stavby, seřízení a létání s MC, vřele doporučuji přečíst před pořízením MC. Pokud napíšeš výrobci MC, Michalu Vágnerovi, tak ochotně poradí. Všiml jsem si, že se snaží přispět do každé diskuse o MC, nejen na RCmanii.

Z hlediska dokončení, nebo osazení, bych ho začínajícím pilotům nedoporučoval. MC je menší a proto je všude málo místa – a to zejména u otvorů pro serva v křídle. Taky dát dohromady páky pro klapky není jednoduché a je třeba si celý mechanismus nakreslit (závisí na výchylce použitých serv) a podle něj řešit instalaci v reálu.

Serva Hitec, která M. Vágner doporučuje HS56HB, nebo HS65HB (viz linky v diskusi výše) je vhodné pořídit, protože:
- Dlouhodobě si drží přesnost. Nestalo se to, co u Vigorů - 1. série super, ostatní vhodné do EPP.
- Jsou odolná a snesou hrubší zacházení.
- Mají velkou úhlovou výchylku.
Uvádím to proto, že jak serva do křídla instaluješ, tak je budeš z křídla tím malým otvorem obtížně dostávat ven. Proto pozor na levná, málo odolná serva, která nedrží „0“. Dále je důležitá i tloušťka serva: levné HTX 900 – 12mm, tenčí jsou HS 56HB – 11,6mm. Servo musí být co nejtenčí, aby páka nevyčnívala z obrysu profilu a otvor v křídle se dal zakrytovat přiloženou plochou krytkou a stejně tak je důležitá úhlová výchylka serva, aby ke klapky při brždění vysouvaly do kolmé polohy.

Co se týče konfigurace modelu, musí vyjít z vysílače, který máš k dispozici. Pokud máš 4 kanálový vysílač, zapomeň na klapky v křídle. MC létá s 1(výškovka) -2 servy (směrovka, výškovka) v motýlu a s 2 servy (křidélka), nebo 4 servy (2křidélka + 2 klapky) v křídle. Pro MC s klapkami je proto třeba minimálně 6 kanálů, lépe 7 (S, V, 2kř, 2Kl, Mot), nejlépe pokud vysílač umí zpomalení chodu serv (pro butterfly), 2 mixy a 3 letové režimy. Klapky na Y kabelu jsem měl u IONa (Optic 6) a při přistávání mírně bočil, musel jsem ho srovnávat křidélky – nyní mám Auroru, klapky chodí stejně a přistání je jak do peřin. U MC jsem klapky na Y kabel nezkoušel – podle M. Vágnera to jde, ale prý těžko… U mých MC je přistání jako do peřin – vysouvám je na 90st a křidélka nahoru 7mm a výškovka dolů 5mm, přesně podle doporučení M. Vágnera.

Motor AXI 2217/12 je vděčný a věčný! Výkon, váha, cena, odolnost – tuto kombinaci Turnigy neumí. Oceníš to při pádech (jen ať je jich co nejméně!!!) – AXI vše přežije bez ohnuté hřídele. Další + je to, že není třeba zkracovat špičku a v trupu je více místa pro baterku. Na čem se dá ušetřit je baterka. Lítám Turnigy 1800mAh 4S 20C – je to vynikající baterka za necelé čtyři stovky :-).

Nakonec osazení a váhy:
1. MC: Serva 4x HS 65 MG, 2x X 31, motor Scorpion SII- 3014-1040, regl 45A Kastle Creation + 10A Bec. Lipol Turnigy 1800mAh 4S 20C. Váha kompletního trupu 420gr., kompletní křídlo 330 gr.
2. MC: Serva: 2x HS 56 HB (klapky), 2x C 261 (křidélka), 2x X31 (Sm, Výšk.), motor AXI 2217/12, regl. Mystery 40A. Váha trupu 340 gr., kompletní křídlo 335 gr.
Oba přijímač Optima 7 2,4GHz.

Pro Milana Nesse:
- Dobře ty! Konečně jsis objednal pořádné éro. To MC nemá srovnání s tím, co jsi doposud lítal. MC je model, kterému se nechce z oblohy! Dnes v podvečer bez termiky: chod motoru 1:53 min, kluz 50minut, 1x MC v mraku! Pokud ho dobře seřídíš, lítá samo a nebudeš mít strach jej pustit daleko od sebe.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26.06.2011 6:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
Fú, tak tomuto vravím príspevok. :D
Ale zaujímavý.

Akú máš vrtuľu na axíkovi? Ako ti to rýchlo stúpa?

Ja ak budú peniaze pôjdem do Corada. Ako kukám, nenašiel sa jediný nespokojný s axi 2217/12. :lol: Dám tam zrejme 10x6. :wink:

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26.06.2011 7:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2005
Příspěvky: 620
Bydliště: Louny
trochu OT
No a nemáte někdo třeba srovnání s ostaníma 60"? vyskytuje se tu ještě Ocelot, pak třeba Lily od p.Plcha
http://z.tmej.sweb.cz/lili_svah.htm
Banana - Baudis
http://www.baudismodel.com/banana.php
a Bird (Munzar), ten mi docela zjímá
http://r.munzar.sweb.cz/vyrobkyen.html
Destiny (Valenta)
http://eshop.valentamodel.cz/product_in ... s_id=71498
Mini NYX (Breta model)
NEMESIS mini


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26.06.2011 8:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
Ocelot je rýchlejší, a už nieje moc do termiky. :wink:

Corado je zvláštne tým, že znesie veľké plošné zaťaženie a pritom dokáže ešte točiť termiku. :wink: Je teda "pomalé". Rýchlosť sa dosahuje silným motorom.

A samozrejme pomáha 100% aerodynamická čistota modelu. Letecké spoločnosti čistia lietadlá pred každým transkontinentálnym letom...

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26.06.2011 9:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.10.2010
Příspěvky: 82
Bydliště: Martin
Mam dobre spravy :) Cez prazdniny idem robit tak zarobim nan a v septembri letim :D Uz sa tesim :) A boris dakujem za odpoved velmi mi to pomoze :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1787 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 120  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz