Switch to full style
Větroně s pomocným elektromotorem a nejčastěji sklopnou vrtulí
Téma uzamknuto

čtv 16.06.2011 12:57

Můžu poprosit někoho o foto trupu, kde bude patrné uložení elektroniky. Nějak mi to dovážení nejde. Děkuji mnohokrát

čtv 16.06.2011 22:30

Ryba píše:Můžu poprosit někoho o foto trupu, kde bude patrné uložení elektroniky. Nějak mi to dovážení nejde. Děkuji mnohokrát


http://www.mv-model.cz/mc/1.jpg
http://www.mv-model.cz/klapky/img00015.jpg

Rx je za servama, baterky jdou posunout az k servum, ale neni to potreba.
Jeste me napada, od jaky firmy mas kuzel?

pát 17.06.2011 12:26

konzultace :

serva dam jak doporucujes (MV) ale chystam se objednat motor,
chci to jako ""hot"" se stoupanim 25-30 na 3s 2200 onanotech 45-90C

regl asi uz konecne jednou bez kompromisu ICE 75 mensi asi nema smysl ne?
ale resim motor

hyperion - preferoval bych pokud je skladem na mezinarodnim shopu
pak holt nejaka axina nebo ??
na malou kiru se jeste pilotne ani financne necitim, ta prijde az do dalsiho :)

cilene nepisu muj setup co sem si vyhledal, chci dalsi nazory ... dikes

pát 17.06.2011 12:42

Dej tam Hyperiona GS, vyber hmotnostne takovej co jeste pujde dobre dovazit. Mozna bych sel cestou nizsiho kV a 4s 1800 ktery se tam vejdou.
Jinak ta AXI 2820/10 s 10x8 a 3s da prvni stoupani 27 m/s

pát 17.06.2011 12:51

4s nechci ... podminka 3s nechci mit bordel v lipolkach ...
3s mam uz tri packy to staci na odpoledne litani s coradem :)
planuju ho brat i na svah kdyz bude vic foukat na litani v dvojkach
staci kacko

pát 17.06.2011 13:01

Jo tak kdyz ty packy uz mas, tak to je jasny. Potom bych z tech Hyperionu koukal po necem jako Gs3020-08

pát 17.06.2011 13:08

po tom sem koukal ... ale nevim jestli uz neni moc tezkej
176 gramu to je fakt jak do dvoumetrovky ...

pát 17.06.2011 13:53

S-Neu má 180g - pohoda. :lol:

pát 17.06.2011 14:22

Milan Nes píše:po tom sem koukal ... ale nevim jestli uz neni moc tezkej
176 gramu to je fakt jak do dvoumetrovky ...


Se servama v ocase to vyjde.

Motory hyperion lze sehnat u RC-Factory. Mám dobrou zkušenost.

pát 17.06.2011 14:48

Milan Nes píše:po tom sem koukal ... ale nevim jestli uz neni moc tezkej
176 gramu to je fakt jak do dvoumetrovky ...

Neni, kdyz budou serva v ocasu tak to vyvazis. Ja mam naopak problem s tezkym ocasem.

pát 17.06.2011 15:02

ja z toho spis nechci ingot, muj plan je mit tenhle jako takovej fun fly
co stoupa 30 a je to skladny
a pak jeden adrenalin to pak s kirou a jako ingot 45 m/s ale to az za rok podle toho co na to reknou moje ruce :)

pát 17.06.2011 17:03

Milan Nes píše:ja z toho spis nechci ingot, muj plan je mit tenhle jako takovej fun fly
co stoupa 30 a je to skladny
a pak jeden adrenalin to pak s kirou a jako ingot 45 m/s ale to az za rok podle toho co na to reknou moje ruce :)


Corado nemá smysl tlačit na 40m/s..věř mi :-) Dnes bych už místo Neu šel cestou Hyperionu GS řady. Mimochodem dorazili 3 kousky do Daidalů. Bezpečně z něj vymáčknu 400W (účinnost mi zase tak netrápí :-) , ale motor má 85g. Klasický a léty ověřený axiom je, že z oběžky se dá vymáčknout 10 násobek tahu co sama hmotí, při kurevsky dobré oběžce 12 násobek. A to na Corado, ale i Daidala stačí až běda :-)
Nezapomeň, že Corado je model s F3J charakterem letu, nemá cenu přetlačovat odpor modelu (jde to, ale za cenu 4S...ve své době zažilo moje RIP Corado i 1kW...mastilo to kurňa pěkně, ale valný smysl to nemá)

Spíš šetři na něco, co má 3 metry. Tam už se dá vyřádit spohonem mnohem líp a bez ztráty letových vlastností. Corado udělej s rozumnou hmotností (tzn né moc lehké, ale né zase moc těžké..takových 700g je optimum) a budeš nadmíru spokojený.

pát 17.06.2011 17:12

OK na tebe dam jako ve vsem :)

prosimte jaky GS bys tam teda dal a k tomu jakeho castla ?
chci to krmit naprimo z reglu, nechci pridavat vahu prijimacovkama
serva budou 4x hs-56 + ted si nejsem jistej jestli mam od michala
variantu se servama v motejlu nebo v trupu podle toho bud ty graupnery co mi doporucil nebo tam nasolim dymondy 60 ky do motejla
(Michal mi to samozrejme rikal ale ja vul jako obvykle zapomnel ze ... )

700 je rozumne no,

dik moc za pomoc, uz se na nej tesim, prijde mi koncem mesice

ps. : na vikinga setrim vyhledove, hodne vyhledove, parada ze toho
si stavet nebudu :-d usetrim si nervy a hlavne v zivote bych se nepriblizil tvoji kvalite zpracovani takez je jasny kam s nim pudu :-d

pát 17.06.2011 17:19

No kvůli hmotnosti rozhodně Castle Ice 50 Lite. S těmi přijímačovkami, to ještě zvaž..Ono 50g není nijak moc, ale je to rozhodně větší jistota než UBEC. Nikomu nic nevnucuji, ale když už to necháš na Castle BEC co jede z reglu, přidej k přijímači alespoň 470mikro LoW ESR kondík. Pro sichr!!
A s motorem vydrž, korektní měření bude až příští týden, až dorazí kužely. Ono když to měříš na 40mm a přitom tam bude kužel 32mm, vnáší se do toho slušná chybka. Pak to sem dám.

pát 17.06.2011 17:41

OK dík moc tak počkám :) na stavbu daidalů se těšim, alespoň zase bude na co se tu koukat ... :)
Téma uzamknuto