Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 03.12.2011 20:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2011
Příspěvky: 705
Bydliště: okr. Prievidza
Obrázky: 33
Panther:
Já som začínal s Alfou 1500. Odporúčam ti simulátor aspoň FMS a vetrone si posťahuješ s internetu.
Bez simul. to rozflákaš.Drel som dlhé hodiny pri Pc a potom s modelárom na letisku. Éro treba nastaviť pred letom a zaletieť, ak si to nerobil nemáš šancu.
Alfa je bláznivá a prudko reaguje, zo začiatku treba prestaviť tiahla, stiahni si to zo stránky kde je Alfa tam je všetko ako na to.
Inak lieta výborne dokáže väčšie blbovinky ako Radian Pro, treba poriadne vyosiť motor hlavne nadol a doprava, má snahu na plný plyn urobiť looping a ešte som zmenšil vzopätie.
Termiku si nájde sama, hodinový let je normál, motorový tak 20 minút.
Odporúčam simulátor a modelára na zaučenie. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2011 20:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2010
Příspěvky: 93
Bydliště: Praha 9
Obrázky: 3
Tak na dlhé hodiny pri simulátore to som príliš netrpezlivý, či sa nájde niekto ochotný na začiatku, to sa uvidí. Na tento rok je aj tak po sezóne, tak dúfam že aspoň to ma dokope civiť na pc.
salamander - Alfa je popísaná ako vhodná na začiatok, tak ma nestraš :D.

_________________
Cheerson CX-20, úpravy - 3D gimbal, OSD, fpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2011 21:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2009
Příspěvky: 392
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 10
Alpha je dobré letadlo, ale pro úplného začátečníka je zcela nevhodná. Pro úplný začátek bych spíše volil Betu nebo http://www.reichard.cz/modely/epp-modely/elektro-trener/ ve verzi bez křidélek.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2011 22:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.7.2010
Příspěvky: 129
Bydliště: Ústí nad Orlicí
já osobně jsem poprvé letěl se samokřídlem Swift 2 s cca 100W výkonu, a foukalo víc než dost, první přistání bylo nechtěný, ale od té doby už jen samá radost a zvyšování výkonu, protože 100W mě poprá letech přestalo bavit :D po nějakej době jsem dokoupil Foxe 1800 a teď už zas pošilhávám po něčem víc HOT :twisted: .......jdi do toho Tora, učení bude rychlejší

_________________
Swift 2, FunCub by Multiplex, Blade mSR, T-rex 250, Losi XXX-S/G, TRF415 MSX, SCX-10 a další


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.12.2011 16:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 2
Ja som tiež len začiatočník, mám alphu a som veľmi spokojný. Po vizuálnej stránke je to krásny model. Nie ako pseudo vetroň typu EasyStar resp. Beta 1400...tie sú totiž úplným začiatočníkom odporúčané mnohými modelármi viac ako alpha. Samokrídlo som nemal. Môj prvý model bol skylady III,po ňom som prešiel na alphu, no s alphou sa to nedá rovnať (alpha je super model, na začiatok odporúčam nastaviť na krídelkách najmenšie výchylky, smerovka môže ostať továrensky nastavená- teda ak sa pre ňu rozhodneš). Čo sa týka módu, tak ak si lietal s vrtuľníkom mód 2 a bol ti prirodzenejší ako mód 1, tak jednoznačne na lietadlách lietaj tiež mód 2 ak si si na neho už navykol.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.12.2011 13:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2010
Příspěvky: 93
Bydliště: Praha 9
Obrázky: 3
Takže akokoľvek to vezmem, každý si chváli to čo skúsil ako prvé, bez ohľadu na to, či je to Toro alebo Alpha. Úprimne ma Alpha láka viac, vypadá pekne a vzhľadom na nižsiu rýchlosť, asi sa s ňou bude lepšie začínať.

Ešte otázočka, sú v okolí Prahy rozumné pochy pre vetrone? Alebo musím pracne hľadať nejaké svoje miesto?

Inak ďakujem za postrehy.

_________________
Cheerson CX-20, úpravy - 3D gimbal, OSD, fpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.12.2011 13:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
pokud Praha 5 občas bys tam mohl i někoho potkat,na menší modely bez podvozku je to tam vcelku v pohodě.

http://www.ikarus.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.12.2011 14:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2010
Příspěvky: 93
Bydliště: Praha 9
Obrázky: 3
pepin píše:
pokud Praha 5 občas bys tam mohl i někoho potkat,na menší modely bez podvozku je to tam vcelku v pohodě.

http://www.ikarus.estranky.cz/


Dík za tip, túto oblasť mi spomínala jedna moja kolegyňa z práce. Mám teda trochu predstavu kde to je. Za Velkou Chuchli smer Radotín sú tiež nejaké plochy kde by to možno šlo, len to musím ešte preskúmať.

_________________
Cheerson CX-20, úpravy - 3D gimbal, OSD, fpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2012 11:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
za me jednoznacne TORO ... z duvodu ktere uz tu byly vicemene popsany


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz