Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Který vybrat?
Easy Glider 70%  70%  [ 23 ]
Phoenix 2000 15%  15%  [ 5 ]
Ventus 15%  15%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 33
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2012 14:48 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 24.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
liberty má konštrukčný trup preto aj rozdiel v cene.
Ešte je tu výrobca azero.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2012 15:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Rousínov
Díky za tip na Filipa, o tom jsem už taky hodně četl.

Jednu doplňující ( a asi blbou :-) ) otázku ke konstrukčnímu trupu versus laminát.
Konstrukční trup je náchylnější k poškození a hůř se opravuje?

Děkuji, M.

_________________
Wild Hawk -> protoze se rozbil, udelal jsem z nej parnik -> protoze se potopil, jdu zase litat!!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2012 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
Pokud se rozhodneš pro lepší a dražší model, tak je laminátovej trup určitě výhoda. V provozu toho snese určitě víc. Jinak asi nemá cenu v Tvém případě pořizovat model bez křidélek.
Konkrétně ta Prima je vzhledem k ceně nic moc. Asi bych vybíral dál.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2012 20:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Rousínov
Tak kdyby to měl být moderl i s křidélek, tak by to mohl být Kadet od Reicharda.
http://www.reichard.cz/modely/elektrovetrone/kadet/

V RC Revue na něj byla samá chvála a je za podobné peníze jako ta Prima s tím, že je to již model novější, s delším čumákem...

_________________
Wild Hawk -> protoze se rozbil, udelal jsem z nej parnik -> protoze se potopil, jdu zase litat!!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2012 21:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
pokud bych se cítil víc,nežli na easy glidera,tak bych možná pouvažoval o něčem od LS model,třeba toto:

http://lsmodel.cz/model.php?model=etalon


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2012 22:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
Pro vstup mezi modely z nebublin Ti poslouží asi jakákoli 2m jakéhokoli výrobce. Tyhle modely Tě naučí základní věc a to tu, že se s modelama nebouchá o zem. Když s nim bouchneš, tak to určitě bude mít daleko horší následky než když bouchneš s EPP. Opravitelnost bude jistě daleko horší než u toho EPP. Ale právě ten strach že s tim nebude moc dobrý třískat o zem Tě posune vpřed při samotné pilotáži a naučí Tě s modelem zacházet v rukavičkách. Tohle se Ti v budoucnu mnohonásobně vrátí při pilotáži čim dál složitějších a dražších modelů. Čim dřív to EPP u větroně opustíš, tim víc se toho stihneš naučit. Další výhodou je to, že když se k modelu budeš chovat slušně, tak bude hezkej hodně dlouho. Časem určitě přibydou nějaké šrámy třeba na spodku laminátového trupu, ale když s tim nebudeš přistávat do kamení, tak to snese hodně.

Když si jen tak vzpomenu co se na trhu nabízí:
http://eshop.reichard.cz/letadla/modely ... nt-ii.html
http://eshop.reichard.cz/letadla/modely ... -luxe.html
http://eshop.reichard.cz/letadla/modely ... kadet.html
http://eshop.reichard.cz/letadla/modely ... to-09.html - celkově bytelnější model s křídlem s jádrem PS + balsa
http://www.topmodelcz.cz/index.php?&des ... tail&id=86
http://www.azero.cz/cz/produkty/-elektr ... 600-v.html
http://www.azero.cz/cz/produkty/-elektr ... 600-t.html

Tohle všechno budou celkem pohodové modely pro začátek. Mefisto už může být trochu živější, ale žádná divočina. Díky jeho koncepci toho ale asi vydrží celkem dost.

Na začátek asi nemá cenu Ti nabízet třeba tohle:
http://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod ... olozek=288
i když je to dost pohledný model. Když se to nenaloží výkonem, tak to bude lehký, sice stále trochu rychlejší, ale výhodou bude lepší pronikavost proti větru. Jinak je to model určený už na takové rychlejší "kravení". Cena solidní. Stejně jako Variant od Reicharda to nemá řízenu Sop. Čili pro čistokrevnou termiku méně vhodné. Ale i tak zajímavé. Tohle ja takovej zhruba základ o kterém já vim. Jsou to modely jednoduché, přesto je na nich asi více práce s dokončením a při použití asi jiných technologických postupů než na EPP. I to je ale krok vpřed.

Vybírej dle uvážení a co se Ti osobně líbí. Pokud se na takovej model ještě necítíš, tak Ti ho tu nikdo samozřejmě nutit nebude. Pokud si ale na vážkách, tak to určitě zkus, protože se Ti otevřou dveře k daleko zábavnějšímu létání než s chlupatým EPP. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.01.2012 8:23 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 24.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
u EPP /myslím tým modely 2m+/ treba pomaly po každom zložení a hode do vzduchu dosť trimovať /raz som s ASW musel ihneď pristáť, pretože aby letelo rovno, musel som dať plné krídelká doprava, takže točiť som mohol vtedy iba doľava :lol: :lol: /, lebo EPP dosť reaguje na zmenu teploty, povedzme ak lietam +30 a -10 st. celzia, a hlavne to, že nikdy nedáš krídlo 2 x do seba "rovnako". Stačí ak je jedna polovica je trošku pootočená na spojovacej trubke /čo zrakom v poli nikdy nezistíš/ a už po hode do vzduchu ihneď trimuješ...
U modeloch EPP do 2 m som tento problém nikdy nezaregistroval.
U Filipa 400, ktoré mi staval kolega čisto na termiku s väčšou pevnosťou /uhlíková tyč aj na koncoch + torzná skriňa/ so 196 cm nedeleným krídlom, tam len skontrolujem či je smerovna v nule a krídelká v nule a skoro nič netrimujem, resp. trimujem len podľa momentálneho vetra. Ak dám raz krídlo pekne nadoraz na trup a nepricviknem si servo-káblik, zatiahnem 2-ma šróbami /originál azero to rieši ináč, podľa nás horšie/, tak mám 100 % istotu že ma to nijako neprekvapí ihneď po štarte.
Zase na druhú stranu ak by si úplný začiatočník /čo sa zrejme teba netýka/ SÁM bez modelára kúpil Filipa alebo konštrukčný ekvivalent, šanca na jeho prežitie je malá....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.01.2012 13:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
MadMack píše:
Díky za tip na Filipa, o tom jsem už taky hodně četl.

Jednu doplňující ( a asi blbou :-) ) otázku ke konstrukčnímu trupu versus laminát.
Konstrukční trup je náchylnější k poškození a hůř se opravuje?

Děkuji, M.


Tohle nejde říct jednoznačně - dobře udělaný konstrukční trup vydrží poměrně dost. A u laminátových je taky škála velká - je propastný rozdíl v odolnosti špičkového trupu vyztuženého uhlíkem a kevlarem a nejjednoduššího čistého skleněného.
V kategorii začátečníckých modelů je to asi poměrně jedno, záleží spíš na konkrétní stavebnici. Náročnost oprav je taky jak kdy - záleží na typu poškození. Nebral bych to jako rozhodující kritérium.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.01.2012 13:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
robotmz píše:
u EPP /myslím tým modely 2m+/ treba pomaly po každom zložení a hode do vzduchu dosť trimovať /raz som s ASW musel ihneď pristáť, pretože aby letelo rovno, musel som dať plné krídelká doprava, takže točiť som mohol vtedy iba doľava :lol: :lol: /, lebo EPP dosť reaguje na zmenu teploty, povedzme ak lietam +30 a -10 st. celzia, a hlavne to, že nikdy nedáš krídlo 2 x do seba "rovnako". Stačí ak je jedna polovica je trošku pootočená na spojovacej trubke /čo zrakom v poli nikdy nezistíš/ a už po hode do vzduchu ihneď trimuješ...



Tak já znám EPP nad 2 metry akorát velkého Foxe a Cularise a tam je to křídlo naprosto jednoznačně usazené...
A s tou roztažností... Právě proto cpu všude, i u Cularise serva nakrátko. Jak máš 10-15cm dlouhý ocelový drát 1mm, bez vůlí (niplík-niplík, žádný Z-ohyb), tak neuhne nic. Na 15cm je případná tepelná roztažnost zanedbatelná.
U EPP ér vidím problém v té jejich největší výhodě, v gumovosti :)
Ale i s tou se dá lecos udělat. Pokud tedy vadí, mě zas tak moc nevadí. Nejsem takový pilot, abych bolestně sykal po té, co vinou "plandajícího" křídla moje výkruty do kruhu nejsou co by s pořádným vercajkem bývaly mohly být :D
Hodím sem video, je to teda test nějakého foťáku, létá se jen v první třetině videa, zbytek jsou kecy. Ale je tam vidět EasyFly o kterém jsem tu psal, tedy zvětšená čínská kopie EasyGLideru. Má ale jiný motor, nový čumák, vyztužený trup, sklopku, serva vzadu, v křídle serva nakrátko (+ 2 vztlaky), atd atd, relativně dost práce, tedy nic pro někoho kdo chce vybalit, cvaknout a lítat. Ale je to tak hodné letadlo, s lepším motorem s velkým rozsahem rychlostí, že je to až nuda :) V horizontu, s accu 2Ah 3S opadání 0,7m/s.
Posun těžiště vinou jiného accu o 20% hloubky křídla? Dva šťourance v nose a dva pípy trimem výškovky...
Uvádím ho sem pro to, že někdy to letadlo pro ambicionějšího pilota může být AŽ MOC hodné :)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Já být tazatelem, tak bych šel už do něčeho konstrukčního, k čemu se u nás když tak dá koupit třeba nové křídlo. Kdyby náhodou... Že tam je větší riziko poškození? Aspoň je to větší vzrůšo... :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.01.2012 13:23 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 24.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
U koreňa v trupe to nemôže byť pootočené, ale ako zabezpečíš, aby sa ti to u 1/3 od konca trošku "nepootočilo v ose trubky" ?
To EPP nejaké minimálne pootočenie dokáže udržať a ak to tak dotiahnem ešte aj tou "obručou na konci" tak to aj tak ostane, výsledok je taký ako keby celá plocha krídla bolo vlastne krídelko trošku buď pritiahnuté, alebo potlačené čo pri takom krídle voľným okom neuvidíš.
Nehovorím že sa to stane zakaždým, ale vždy pred dotiahnutím tých umelohmotných obrúčiek krídlo pri koncoch poprekrúcam, aby sa dostalo samo do správnej polohy...
Mimochodom ja som presvedčený že ľudia EPPáky kupujú práve preto že EPP má iné vlastnosti ako klasika, a o tom to je. Nemenil by som ani jedno zo svojich lietadiel za iné...
To čo už by bolo za KRAVINU ak by EPP vetroň lietal tak ako kompozit?, Resp. obrátene, teda kompozit by lietal ako EPP ? :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.01.2012 14:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
Ono když se vrátíme na úplnej začátek, tak "MadMack" má do teď zkušenosti jen se samokřídlem a hornoplochem z EPP. Pokud chce okusit létání s větroněm, tak určitě poslouží i jakákoli pěna (asi je fakt jedno co to nakonec bude). Když se mu to zalíbí, tak si jako další model může koupit už něco "normálního". Určitě je ale blbost kupovat si dva modely z EPP podobné velikosti. Pro začátek stačí nějaká ta klidně levnější pěna a ušetřené peníze případně použít na další model. On cenovej rozdíl mezi klasickou dvoumetrovkou a třeba Elipsoidem už neni nijak závratnej. Takže pokud se mu zalíbí poletování s větroněm z EPP, tak hned jako další level může být už něco většího jako třeba ten Elipsoid. Výbava do něj bude cca stejná jako do dvoumetrovky, výkonem to ale bude zase dál. Rozpětí 2,8m už je na termika solidních a bude moct létat dál a výš. A o tom ta termika je. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.01.2012 14:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Rousínov
1000 lidí, 1000 chutí :-)

Myšlenku dvou bublin jsem už opustil, protože je to asi blbost.

Teď jsem ve fázi, jestli koupit EG nebo asi Kadeta - tedy dvoumetrovka z bublin nebo konstrukce.
Někdy se cítím jako velký pilot, který Kadeta zvládne a jindy se vidím, jak neštastně stojím nad naprasklým křídlem a pláču, že jsem si nekoupil EG, kterýho bych za 5 minut slepil a byl zase ve vzduchu :-)

Zatím jsem se žádným modelem o zem nebouchl ani je nepoškodil při přistání a tak mám strach, že poprvé to bude hned s tím "konstrukčním" :-) No asi zůstanu posera a koupím EG a příště pak už něco většího :-D

_________________
Wild Hawk -> protoze se rozbil, udelal jsem z nej parnik -> protoze se potopil, jdu zase litat!!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.01.2012 14:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Škoda že jsi až z Brna,
půjčil bych ti na kabelu EasyFlye, abys poznal co to je za autobus. Otázka je, jestli si chceš jen tak spokojeně poletovat a upevňovat získané návyky, nebo "posunout laťku". To se totiž bez nějakého toho rizika neobejde.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.01.2012 15:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Rousínov
Momentálně bych to viděl na poletování bez posouvání laťky.

Vyzkoušel jsem si křídlo, hornoplocha a teď bych chtěl vyzkoušet větroně. Čistě ze zvědavosti...
Když mě to chytne, pořídím něco lepšího ( třeba epp hornoploch je super a tak ještě natrénuju pořádně přistání a mám vyhlídnutou jednu konstrukční bellancu ).

Ale děkuji za projevenou nabídku!

_________________
Wild Hawk -> protoze se rozbil, udelal jsem z nej parnik -> protoze se potopil, jdu zase litat!!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2012 22:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 19.8.2009
Příspěvky: 221
Bydliště: Praha Liboc
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (4)
Ahoj.
Pomalu pročítám příspěvky ale nejsem ještě u konce.
Mám EG Pro a tady se můžeš mrknout, jaká je s ním zábava.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Je fakt, že už teď pokukuju po jiných větroních - větších (např. Cularis jak píše i Rimr ).
No a potom také pokukuji po tomto http://www.youtube.com/watch?v=F7YC3lMMiUM&context=C3dcdbc9ADOEgsToPDskLOMzgLyU2n0u3diKTVy0uy neboli Diamond 2500 Glider RC Airplane ...ale to už je dost peněz oproti EGP.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz