Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Který vybrat?
Easy Glider 70%  70%  [ 23 ]
Phoenix 2000 15%  15%  [ 5 ]
Ventus 15%  15%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 33
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Easy Glider vs. Phoenix 2000 vs. Ventus
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 9:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Rousínov
Zdravím,

jako mírně pokročilý pilot ( aktuálně mám samokřídlo a pohodový hornoplošník s křidélky ) pokukuji po hodném, termickém elektrovětroni a do oka mi padli výše tři uvedené.
Protože létám na poli nebo na málokdy udržované louce a nejsem si úplně jistý, že někdy nedojde k poškození, volím materíál epp a podobné, nechtěl bych nic s konstrukčním křídlem a folií.

Easy Glider - klasika, která nezklame, ale je nejmenší a nemá klapky.
http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=31975

Phoenix 2000 - dle dalších diskusí s ním také hodně lidí létá, je o něco větší než EG a má klapky.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=17227

Ventus 2.3m - největší, má i klapky. Mám ale obavy, jestli není moc rychlý a jestli by podvozek přežil přistání ( případně jestli lze přistávat se zataženým podvozkem na břicho, když terén není moc upravený ).
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=16582

Má představa je taková, že bych vše osadil s ohledem na co nejmenší hmotnost a nejlepší rozložení pro plachtění ( žádné přemotorování ani brutální vyztužení kvůli akrobacii ).

Mým favoritem je Phoenix, ale chtěl bych požádat o zhodnocení zkušenějších.

Díky M.

_________________
Wild Hawk -> protoze se rozbil, udelal jsem z nej parnik -> protoze se potopil, jdu zase litat!!!


Naposledy upravil MadMack dne čtv 22.12.2011 12:20, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 9:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Ízy je úplne niekde inde ako tie hračky z HC
Ízy lieta na svahu, v termike bez termiky... Na to že je to EPP má super výkony...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Ahoj, já ani jedno z těch letadel nemám. EGE má kolega. Phoenixe druhý kolega, ale toho jsem lítat neviděl. EGE je prostě Multiplex a s tím nic nezkazíš, protože všechna letadla od MPX létají dobře. Ale já osobně bych šel do toho Ventuse. Jednak je obrovskej, za druhé má podvozek (nepochybuju o jeho kvalitě :) ) a za třetí, cena necelých 60 dolarů je nepřekonatelná. Sám jsem o něm uvažoval, ale já jsem nechtěl bubliny. Takže jsem nakonec vzal Condora v laminátu s balzovým křídlem potahovaným fólií.
Někdo třeba napíše praktické zkušenosti, ale já bych šel do Ventuse.

K tomu EGEčku, viděl jsem ho lítat a lítá to samo. Sice to na začátku třikrát spadlo, ale to bylo kvůli rukám a nervům. Pak už v pohodě. Škody na letadle samotném nula. Jednou to odnesl vrtulový list, který nepřežil setkání se stromem. Jo a klapky má na EGE kolega dodělaný. Myslím, že je ještě nepoužil, ale má je tam ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 10:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
LV píše:
Ízy je úplne niekde inde ako tie hračky z HC
Ízy lieta na svahu, v termike bez termiky... Na to že je to EPP má super výkony...


No nevím, podle mě je Phoenix 2000 výkonností s EG rovnocenný, možná dokonce lepší (menší odpor trupu).
Easy Glider a další letadla od MPX jsou dobře promyšlená a dobře létají, ale na druhé straně to není ani žádný nedosažitelný zázrak, řekl bych, že alternativ je více a nejde jen o kopie, ale i o jiné návrhy. Napadá mě třeba Graupnerův Junior-S, Parkzone Radian a pak zde debatovaný Phoenix...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 10:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Ticcino píše:
... cena necelých 60 dolarů je nepřekonatelná.

A to je asi tak všetko. S bratovým Ízym som pár krát lietal. A tých echt čínskych napodobenín som už videl lietať desiatky...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
tomashr píše:
Parkzone Radian

Tome, Radiana má kamarát a výkonmi to s glajdrom fakt nejde zrovnať. Hlavne v zlých podmienkach. V termike lieta všetko.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 12:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Rousínov
Přidal jsem anketní otázku, ať se nám to lépe hodnotí :-)

Jinak k těm letadlům z HC - proč létají špatně?
Myslel jsem, že když koupím jen KIT a při stavbě si dám záležet, použiji jinou, osvědčenou "bižuterii", tak by neměl být zásadní problém...

_________________
Wild Hawk -> protoze se rozbil, udelal jsem z nej parnik -> protoze se potopil, jdu zase litat!!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 12:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Větroně lítám přes 30 let, a (nejen z mých zkušeností) považuju za velmi nešťastné, pokud u tak velkého modelu není demontovatelná VOP. Častěji se pak poškodí při přepravě než při lítání, skladování a přeprava je utrpením. Takže, i když EG lítá opravdu hezky, tohle ho jasně diskvalikuje. U Ventuse není z popisu jasné, zda je VOP demontovatelná, ale i kdyby nebyla, vzhledem h T uspořádání by to jistě nebyl velký problém upravit. A potom bych jako další dobrou volbu viděl např. tohle:
http://www.jino.cz/sky-climber-arf-2m-r ... -8844.html
Celkem dobrá cena (včetně vybavení + baterky).

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 12:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
LV píše:
tomashr píše:
Parkzone Radian

Tome, Radiana má kamarát a výkonmi to s glajdrom fakt nejde zrovnať. Hlavne v zlých podmienkach. V termike lieta všetko.


V první řadě jsem u podobného EPP krámu počítal, že jde spíš o bezproblémové letové vlastnosti a ne o maximální výkon.
A když jsme u té výkonnosti, tak jsem z vlastní zkušenosti přesvědčen, že je proti EG lepší například ten Junior-S od Graupnera. Je náročnější na pilotáž, proto na něj často někdo nadává, ale když to s ním pilot umí, tak létá velmi dobře.

A jedna poznámka z úplně jiného soudku - pokud jde o výkonnost, tak si EG, Phoenix a další podobné modely strčí s přehledem do kapsy ElektroTrenér od Reicharda - http://www.reichard.cz/modely/epp-model ... rener-pro/ . Jo, je nesrovnatelně ošklivější, ale létá opravdu dobře. Učil jsem s tím létat syna a dokonce jsme s tím v rámci výuky běžně létali i RCEJ (pohon pro tohle byl S400 s převodem) - dalo se s tím toho naletět víc než dost...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 12:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
MadMack píše:
Přidal jsem anketní otázku, ať se nám to lépe hodnotí :-)

Jinak k těm letadlům z HC - proč létají špatně?
Myslel jsem, že když koupím jen KIT a při stavbě si dám záležet, použiji jinou, osvědčenou "bižuterii", tak by neměl být zásadní problém...

Z HC mám Minimou - mimo jiné taky dobrý kandidát, (demontovatelná VOP, skladná, s pár drobnými úpravami bezvadné a moc hezké éro) a lítá tedy naprosto nádherně. Mají ji i ve skladu v Německu, tj. žádné problémy s celníky. Vybavení (serva, motor) mám původní a fungují, měnil jsem pouze struny v lanovodech za silnější a dělal drobné úpravy (popsáno ve vlákně o MM).

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 12:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Jiri píše:
Větroně lítám přes 30 let, a (nejen z mých zkušeností) považuju za velmi nešťastné, pokud u tak velkého modelu není demontovatelná VOP. Častěji se pak poškodí při přepravě než při lítání, skladování a přeprava je utrpením. Takže, i když EG lítá opravdu hezky, tohle ho jasně diskvalikuje.


No nevím - já létám jen větroně a VOP nesundávám vůbec u ničeho, ani třeba u 3,5m F5J... Když se totiž sundá VOP, tak je na jednu stranu sama chráněná, ale zas hrozí postupné ožvýkání neustále nasazované vidličky atd. Výjimkou jsou pouze ocasní plochy do kříže s plovoucí VOP nasouvanou na dráty, tam sundávání problém není, ale u dělené VOP naháněné táhlem (což jsou u EPP asi všechny) to zas tak idylické není. A navíc se u EPP při sundávání snadno ožvýká dosedací plocha, což mění seřízení, taky nic dobrého :( Tohle je mimochodem postřeh z praxe u toho zmíněného Juniora-S - VOP byla na první pohled krásně odendávací, jenže v praxi to při měkkosti EPP nešlo stabilně utáhnout atd. a dělalo to víc škody než užitku.
Já bych naopak radil VOP přilepit pěkně natvrdo...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 12:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
A co Cularis? Není to taková mrcha jak se leckde dočteš... Ale musí se to trochu řídit. EGe (nebo EasyFly - má větší rozpětí a létá líp než EGe, mám oba a můžu porovnat) létá sám, u toho si můžeš zdřímnout... :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 12:54 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 24.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
Hlasoval som pre Ventus, výzorovo sa mi páči najviac a verím že po úpravách niekoho skúsenejšieho /ja mám to šťastie/ bude z toho parádna EPP polo-maketa, krásne vyzerajúca vo vzduchu a slušne lietajúca.
EG som videl lietať na vlastné oči 2 x, lieta to tak pomaly a nezáludne že sa s tým dá takmer "zavisieť", pristátie je úplne krokom. Nič pomalšie lietať som nikdy nevidel. Výzorovo sa mi až tak moc nepáči, ale letové vlastnosti to má fakt vymakané, dá sa s tým aj vo vetre, aj v termike.
Na druhej strane mám "upravené" ASW28 od pelikána a vo vzduchu sa už podobá na skutočného vetroňa, EG mi príde ako taký lietajúci autobus.
Ak by som nemal to ASW28, idem do Ventusa, už som párkrát nad ním slintal...

Ventus:
+ veľké rozpätie krídel na to že je z EPP /a s tým aj spojené problémy, ktoré sú ale riešitelné/
+ výzor ako skutočný vetroň
+ a moja slabosť - chvost "T"
- bude to ťažšie riaditeľné ako EG, bude treba to držať na väčšej rýchlosti a viac predvídať pád do vývrtky

EG:
+ viac rokov odskúšaná špičková kvalita a letové vlastnosti
+ istota že to bude dobre lietať
- pre niekoho horší vzhľad


- môj osobný názor, je taký, že VENTUS je "RISK" /ktorý niekedy stojí za to/ a "EG" je "ISTOTA" /ktorou nič nepokazíš/.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 13:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
tomashr píše:
No nevím - já létám jen větroně a VOP nesundávám vůbec u ničeho, ani třeba u 3,5m F5J... Když se totiž sundá VOP, tak je na jednu stranu sama chráněná, ale zas hrozí postupné ožvýkání neustále nasazované vidličky atd. Výjimkou jsou pouze ocasní plochy do kříže s plovoucí VOP nasouvanou na dráty, tam sundávání problém není, ale u dělené VOP naháněné táhlem (což jsou u EPP asi všechny) to zas tak idylické není. A navíc se u EPP při sundávání snadno ožvýká dosedací plocha, což mění seřízení, taky nic dobrého :( Tohle je mimochodem postřeh z praxe u toho zmíněného Juniora-S - VOP byla na první pohled krásně odendávací, jenže v praxi to při měkkosti EPP nešlo stabilně utáhnout atd. a dělalo to víc škody než užitku.
Já bych naopak radil VOP přilepit pěkně natvrdo...

Mám letadla s desítkami nalítaných hodin, a žádné ožvýkání vidličky nehrozí. A aby se případně nerozevírala, stačí na ní navléknout kousek bužírky, pro otevření posunout ke kraji, po zapnutí posunout k čepu. Naprosto bezproblémové. VOP kvůli skladnosti a přepravě demontuji i u několika motoráků, u jednoho mám demontovatelnou dokonce i SOP. K trupu to drží jeden bambusový kolík + jeden šroub, je to absolutně bez vůlí, montáž a demontáž otázkou minuty.
Co se týče 'ožvýkání' dosedacích EPP ploch, vesměs stačí nalepit na ně kousek pásky se skelnými vlákny (která se stejně u EPP často dává na náběžky a spodky trupů jako ochrana) a je to v pohodě. U nejnamáhanějších ploch lze i kousek dýhy nebo 0,8mm překližku.
Nejde jen o přepravu v autě, taky o skladování apod. Aktuálně mám doma osm letuschopných větroňů s rozpětím od 160 do 264 cm, jen dva z nich mají pevný ocas a je s nimi nejvíce potíží- skládat do auta před cestou na modelářskou dovolenou je opruz. Kdyby měly pevný ocas všechny, v dílně bych se ani neotočil.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 13:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Rousínov
Jiri : Díky za tip, mrknu na to. A taky za uklidnění, že i letadla z HC létají :-)

tomashr : Já měl Flopa od Šadu a ten létal taky pěkně. Díky váze 300g letěl nahoru i při sebemenší termice. Ale stačil mírný vánek a stal se z něj drak. Proto bych chtěl větší a těžší letadlo, se kterým si ale zalítám i v "horších" podmínkách.

RiMr : Cularis - na něj jsem taky koukal, ale pročetl jsem různá témata a většina končila konstatováním - ušetři peníze a raději si kup EG :-)

robotmz : Poslední větou jsi přesně vystihl mé pocity - buď EG jako jistota nebo Ventus, který je risk, ale vypadá lépe a mohl by létat líp. A proto jsem založil tohle vlákno, aby to za mě někdo rozseknul :-D

_________________
Wild Hawk -> protoze se rozbil, udelal jsem z nej parnik -> protoze se potopil, jdu zase litat!!!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz