Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 234 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Elektro-polomaketa
PříspěvekNapsal: ned 18.08.2013 12:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
ďakujem za vysvetlenie, mna na tom lákalo motor vzadu, škoda že to nebolo navrhnute z väčším rozpätím krídiel.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektro-polomaketa
PříspěvekNapsal: ned 18.08.2013 17:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
ingwarr píše:
ďakujem za vysvetlenie, mna na tom lákalo motor vzadu, škoda že to nebolo navrhnute z väčším rozpätím krídiel.
Ale já tě nechci odradit. Jen jsem měl příležitost autora (hlavního, byla to celá parta) poznat. Byla to profesionální práce udělaná v letecké továrně. Po srpnu 1968 se parta rozprchla, částečně i do západní ciziny. Takže nebyli lidi, kteří by věc dotáhli do konce. Dnes by asi nebyl problém s výkonnějším motorem atd. Tehdejší politická normalizace amatérské stavbě, ani jejím stavitelům nepřála. Nic ti nebrání třeba zvětšit to rozpětí - u předlohy na cca 8 - 10 m. Silný motor by asi tomu nedělal dobře. V maketových rozměrech by to určitě jako větroň schopný plachtění určitě nefungovalo a na svahu by asi klouzavost byla taky špatná. Takže by to mohl být motorák pro nenáročné létání, tak byl míněn i originál.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektro-polomaketa
PříspěvekNapsal: čtv 30.10.2014 23:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.7.2010
Příspěvky: 1024
Bydliště: Pivín, okr. Prostějov
Zdravím Vás,

trochu opět rozjíždím tohle téma.

Mám na Vás dotaz, prosbu o radu :)
Na tuhle zimu chci trochu poopravit Dgčko, nebo Tulixe :)
Nejradši bych to přebrousil, trochu potmelil a hodil nový lak, ale nevím zda to klapne, to by chtělo radu :)

Pak dáme kolečko, vyměním regl, zalepím panty na směrovku a přilepím jí, při poslendím letu jsem si jí urval :( ....

No a potom chci předělat pylon, lítání s ním je na pohodu a éro se mi víc líbí, a taky si chci zvykat na větší modely, kde pevné (demontovatelné) pylony plánuji taky, minimálně na tom prvním, větším :) :)))

No a přemýšlím na materiálu a tvyru a uchycení.
Přemýšlel jsem nad uhlíkovou trubkou v polišu, obroušeným, přetmeleným a nabarveným, by mohlo být aerodynmický a lehký, trubkou povedou kábliky, ale nenapadá mě uchycení v trupu a už vůbec jak upevnit lože! :) .... poradte, nebo jiné návrhy, beru vše co je! :)

Děkuji Vám :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektro-polomaketa
PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 0:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Toman píše:
No a potom chci předělat pylon, lítání s ním je na pohodu a éro se mi víc líbí, a taky si chci zvykat na větší modely, kde pevné (demontovatelné) pylony plánuji taky, minimálně na tom prvním, větším :) :)))

No a přemýšlím na materiálu a tvyru a uchycení.
Přemýšlel jsem nad uhlíkovou trubkou v polišu, obroušeným, přetmeleným a nabarveným, by mohlo být aerodynmický a lehký, trubkou povedou kábliky, ale nenapadá mě uchycení v trupu a už vůbec jak upevnit lože! :) .... poradte, nebo jiné návrhy, beru vše co je! :)

Děkuji Vám :)


... zkoukni toto vlakno : http://forum.rcdesign.ru/f37/thread267734.html

Na strance 3, prispevky 82, 95 a 97 ukazuji velice zajimave reseni pylonu na polystyrenovem Blaniku :wink:



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektro-polomaketa
PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 0:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.7.2010
Příspěvky: 1024
Bydliště: Pivín, okr. Prostějov
Vypadá zajímavě! :)
Ale je to spíše fakt na typ modelu jako je Blaník nebo Super Blaník, to si ale uložím a nechám se tím isnpirovat na větší, nebo až nějáký poplaším! :) ale moc pěkný, děkuji za inspiraci :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektro-polomaketa
PříspěvekNapsal: ned 29.03.2015 17:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.7.2010
Příspěvky: 1024
Bydliště: Pivín, okr. Prostějov
Zdravím,

mám na vás dotaz.
Jak má Tulix pylon, na něm je motor, dopředu vrtulí.
Otočil jsem motor dozadu, resp posunul osku, vrtule byla otočena taky dozadu a prohozený kabliky k motoru.. může to tak být? nebo jak to udělat? :)

Děkuji :)

Jinak sháním náhradu za Tulixe, už toho má chudák za sebou dost :D ale letos by měl ještě vydržet, takže budu sbírat poznatky a námitky na nějáký model, tohodle typu, vem a let :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektro-polomaketa
PříspěvekNapsal: úte 31.03.2015 15:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Pokud se ten pylon nesklápí, tak je víceméně jedno, jestli máš vrtuli zepředu nebo zezadu, pouze musí mít správně otočenou vrtuli (v obou případech stejně vůči směru letu) a správný směr otáček. Udělej to tak, jak je výhodnější pro těžiště/prostorové uspořádání.

Co se týče náhrady, pokud už nepícháš čumákem do země, můžeš zkusit jakýkoliv standardní elektrovětroň - třeba Solius od Multiplexu je moc hezké éro maketového vzhledu z bublinek. DG1000/Tulix měl zásadní výhodu pro začátečníky, že čumákovky snášel líp, stejně jako EasyStar, Beta... tj. cokoli s motorem vzadu, ale oproti nim vypadal jako maketa.
Pokud bys chtěl zůstat u motoru na pylonu, tak taky lze zvážit třeba Blaníka, co řeže z EPP LM model (Libor Mašík)

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektro-polomaketa
PříspěvekNapsal: úte 31.03.2015 22:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.7.2010
Příspěvky: 1024
Bydliště: Pivín, okr. Prostějov
Dobre, diky, nejak to ozkousim.
Pylon je pevny a celkem i tak dobry :)

Tak cumakovky uz v podstate nepotkavam, ale nemit motor ve spici je dobra vyhoda :)
Uz z pohledu, ze muzu dat hacek :) a mam vyuziti i jako normalni vetron.
Na Soliuse jsem koukal, ale co tak vim, pry je to ero moc divoky ;)
A na Blanase jsem koukal taky, je to kus krasneho modelu, jen mam trochu myslenky skrz usporadani vyskovky, prvne to neni muj vysneny predpoklad a pak, obcas pristavam do vyssi travy, a to by moc trpelo. :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektro-polomaketa
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2015 13:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.4.2015
Příspěvky: 1
Ahojte,

chcel by som sa spytat na skusenosti ohladom ASK-23 od Pelikana (http://air.pelikandaniel.com/?sec=product&id=61405). Vsimol som si, ze niektori ho tu mate, avsak nenasiel som k nemu ziadne info. Rozhodujem sa medzi nim a Foxom 2300 a fakt uz neviem ktory vybrat.

Diks :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 234 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz