Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 964 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 22.09.2016 13:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 9.6.2012
Příspěvky: 654
Bydliště: Ústí nad Labem
Staifus píše:
Nevíte někdo výrobce těchto velkých pyloňáků https://www.youtube.com/watch?v=HrZFLl8uPiU ? Nebo nějaké stránky věnované této kategorii F3S speeder? Zkoušel někdo něco podobného?

Zkoušel jsem něco podobného, ale v kombinaci klasického křídla ze speedfira (to co psal gray69, možná to bylo i letadlo od něj), rozflatroval jsem křídlo v noži, spíše pravou polovinu křídla. Rychlost byla celkem přijatelná, F5Déčku by v pohodě stíhal, ale flatr se ozval dříve než jsem ho zatáhnul u jedničky :-) pak už jsem to radši nezkoušel, abych o to křídlo nepřišel.
Chtěl jsem pak od Petra Janků vyrobit křídlo bez klapek a pevnější, ale pak mě to opustilo, kompletní trup se mi tu ještě válí, kdyby si měl zájem.
Teď lítám ze Speedfirem 2 a jsem z něho unešen, jsem rád že mi Petr rozmluvil doublecarbon, letadlo je pěkně lehoučký a jeho rozpětí rychlosti je neuvěřitelné. Není to nějaká přemotorovaná divočina cca 5kW stoupání kolem 75m/s což je pro mě taková rychlost kterou poberu a dá se blbnout od 5 metrů nad zemí do 250 metrů, prostě kolem sebe.
F5D je samozřejmě rychlejší, je to divný, ale tam mi to zas tak nepříjde, nebo mi to letí pomalu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.09.2016 16:04 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10763
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
petrajksner píše:
F5D je samozřejmě rychlejší, je to divný, ale tam mi to zas tak nepříjde, nebo mi to letí pomalu :-)

Je to o zvyku, člověk si zvykne i na tu rychlost a pak má po startu pocit, že zapomněl nabít baterky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.01.2018 15:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
Ahoj, příznivci svahového létání v horách.
Nechystá se někdo cca v 05-06/2018 na Seiser Alm nebo někam jinam - Itálie, Rakousko? Uvažuji termín 27.05 - 02.06.18.
Děkuji za info.
Petr

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.09.2018 15:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Co pouzivate na lepeni ramecku na serva v kridle? Na minicoradu jsem zalepoval 5min epoxy, drzi fest, ale ramecky se lehce "zviditelnily" na horni strane kridla. Mam indicii, ze to neni tim, ze bych ramecek "zatizil" extra moc, ale kvuli smrstitelnosti 5min epoxy.

Ted chci osadit neco odost vetsiho a chci aby to bylo bez kazu. Tak uvazuju ze to udelam 30min epoxy od bsi s pridanyma mikrobalonama.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2018 7:56 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10763
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Uchycuji dvěma kapkami sekundového lepidla a pak dávám kolem zahuštěnou 285 Ze stříkačky.
Naprosto klíčové je na montáž netlačit.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.12.2018 10:21 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2015
Příspěvky: 47
Bydliště: Balbriggan
Obrázky: 21
Mam v pláne nový projekt a chcel by som sa naň čo najlepšie pripraviť. Chcel by som vás poprosiť o pomoc pri sformovaní základných parametrov a teoretickej príprave. Moje základné požiadavky sú rýchlosť a schopnosť udržať energiu, skratka mal by to byt veľký elektrovetron (hotliner) čo najlepšie prispôsobený na štýl lietania kolmo hore na motor, otočka, strmhlav nabrať čo najväčšiu rýchlosť a schopnosť udržať ju pri kolách akrobacie (show lietanie). Termiku s nim lietať nemienim tak chcem aby bol co najlepšie prispôsobený na rýchlosť a schopnosť udržať energiu. Najprv by som si chcel ujasniť základné parametre, najvhodnejšie rozmery, plošné zaťaženie a profilaž. Budem vďačný ak sa podelite o vaše skúsenosti.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.12.2018 11:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
https://www.baudismodel.com/en/producti ... racer.html

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.12.2018 11:32 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2015
Příspěvky: 47
Bydliště: Balbriggan
Obrázky: 21
musim priznat, ze moj favorit bol Skywalker ale rovnako ako DNAracer je myslim skor urceny na pomalsie lietanie ale rad sa necham poucit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.12.2018 16:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Burro píše:
musim priznat, ze moj favorit bol Skywalker ale rovnako ako DNAracer je myslim skor urceny na pomalsie lietanie ale rad sa necham poucit

Profil to ma ako ziletka a cele je to preuhlikovane. Mozes to nakalit z 500m kolmo k zemi a nad zemou zalomit a kridla sa ani nepohnu. Preto to stoji kolko to stoji.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.12.2018 17:18 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2015
Příspěvky: 47
Bydliště: Balbriggan
Obrázky: 21
Baudisove gps-triangle modely sa mi pozdavali od zaciatku ale moj predpoklad bol podla ulohy ktoru lietaju, ze budu skor optimalizovane na klzavost pri nizsej rychlosti aj ked viem, ze lietaju jedno kolo na rychlost, takze je to dobra sprava. Druha otazka je aky pohon by sa mi podarilo narvat do trupu. Skusim viac pohladat na nete ale zatial sa mi nepodarilo najst video kde by bol vidno letovy prejav. Dalsia vec je, ze to podla vsetkeho dvojdielne kridlo, takze budem musiet premerat auto, ci by sa mi to tam vobec zmestilo, moja predstrava bola rozpatie tak do 4m ale chapem vyhody vacsieho rozpatia. Mas nejaku skusenost aj s Skywalkerom alebo nejaky vhodnejsi model okolo 4m ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.12.2018 23:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2015
Příspěvky: 47
Bydliště: Balbriggan
Obrázky: 21
Tak som sa posnazil a pohladal nieco o DNAracer a musim povedat, ze je to uzasne lietadlo. Avsak nebude to prave to co hladam, profil je sice F3B/F3F {kridla su rovnake ako na Diana 2} ale az taka ziletka to nieje https://www.cmsmodell.ch/gallery-modelle/elektro-segelflug/dna-racer-fes-4-97m/ {posledny obrazok}, 5m je uz prilis a bol by problem s prepravou {4m bude pravdepodobne moj limit}, malo miesta na baterky {chcem to predsa len trosku viac namotorovat} a myslim, ze je to predsalen optimalizovane na nizsie rychlosti.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.12.2018 12:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
myslím, že by Ti vyhovoval TARANIS 3,8m od ChocoFly

https://www.chocofly.com/taranis/ s pohonem nad 3kW to asi bude plnit Tvé požadavky, případně SWIFT 3,8 od SG Composite ....

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.12.2018 12:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
myslím, že by Ti vyhovoval TARANIS 3,8m od ChocoFly

https://www.chocofly.com/taranis/ s pohonem nad 3kW to asi bude plnit Tvé požadavky, případně SWIFT 3,8 od SG Composite ....

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.12.2018 15:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
AVALON57 píše:
myslím, že by Ti vyhovoval TARANIS 3,8m od ChocoFly

https://www.chocofly.com/taranis/ s pohonem nad 3kW to asi bude plnit Tvé požadavky, případně SWIFT 3,8 od SG Composite ....



a dá se na to získat dotace z EU? :mrgreen: To jsou ceny jako kráva 8O


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.12.2018 19:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
vzhledem k požadavkům - v podstatě cca 4m hotliner - budeš jen těžko hledat levnější variantu.
Skywalker lítá skvěle, i kolmo nahoru /mám jej s pohonem cca 2kW/, ale jeho rychlost v průletu nebude tvůj šálek kávy :-(

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 964 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz