Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 964 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 65  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2012 9:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
LV píše:
kovaco píše:
Ale já těch 1600m zvládnu. Slibuji. :D

Rád by som videl ako to dokážeš nad 100m ovládať.
Mám vetroňa s plochou takmer 2m2 a v 640m to bolo vidieť tak, tak aby sa to dalo rozumne ovládať...
Kamarát (petertn) má Volcano a to je v 500m výške iba čiarkou....
PS: na diaľku vidím veľmi dobre a dokážem prečítať text kde iní nevidia ani ten podklad :mrgreen:


Tak to ale vidíš kurevsky špatně. V 1km jsem dost často a v 700m lítám naprosto běžně a ještě s tím dělám kraviny. :-)
Ale hodně záleží na podmínkách..proti modré obloze je to o 300% horší než proti mraku. V tom je ten rozdíl!! Taky je důležitá spodní barva na křídle...!!!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2012 10:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Akú farbu teda doporučuješ? Dík.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2012 10:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
TERAZKY píše:
Akú farbu teda doporučuješ? Dík.


http://www.pina.cz/2011/01/05/kontrast- ... u-vetronu/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2012 11:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.9.2009
Příspěvky: 1046
Bydliště: Trenčín
Ciernu ... biela s cervenou je na pikacu ... asi dam spodok podlepit ciernou foliou na auta ...

_________________
http://www.elektromodely.sk/?page_id=622


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2012 12:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
graup15 píše:
No chlapci srandičky musí být..to jo, ale do Volcana rozhodně nejdu.
Teď je na řadě nový Viking speciál :-).
No a pak mám v plánu dva projekty..jeden je na fotce dole.
Druhý neřeknu, ale bude to hodně velké..skoro 7 metrů a s příkonem přez 6kW :-)


To je zajímavé, ten motor přímo na čumáku... Kudy vedou vodiče?

Já ve Vinoři nemožu výš než pár stovek, mám už OVĚŘENO že ve chvíli kdy jsem 300m vysoko, tak se nějaká Cessna nebo ULL z Letňan letí podívat zblízka, co to tam dělám. Takže po čumáku dolů a zas.. V podvečer se tam v podstatě nedá lítat výš než nějakých 200m (aby se to dalo rychle stihnout dolů, létají PODSTATNĚ níž...). To se stahují na letiště jak švábi na pivo, rychle rychle dokud je světlo.

Nedávno jsem tam létal tuším s Harmony, stál jsem hodně bokem a najednou periferně vidím, jak se přímo nad golfáčem naprosto neslyšně sune nějaký opravdu velký model, nízko, majestátně, model nějakého moderního výkonného větroně. Tak jsem měl radost že tam nejsem sám, sem tam jsem opatrně hodil okem kde stojí pilot a on tam nestál. Nebyl to to totiž model a já jsem byl minimálně ve dvojnásobné výšce s třímetrovým kompozitem... Táhl se jak smrad a protože jsem si chtěl natočit ten nouzák do pole, tak jsem vzal Harmony po čumáku dolů, sednul jsem a sledoval jsem "návštěvníka". No a ten "pacholek" to tam doklouzal (asi, poslední fázi letu je za stromy a baráky).

Za pár dní (nebo snad hned další den? Už nevím...) tam letěl zas a zas jak duch. Tak na to si teď dávám bacha. Motoráka slyším a zvládnu zareagovat (i když je to teda otrava hrozná...), ale tohle se mi prostě objevilo za zády a už jsem mohl jen čekat až to přeletí...

Jetsli jsou tu nějací kluci z letiště, tak možná budou vědět, co před časem bylo za nějaký moderní kluzák (tipuju že to byl jednosic, fakt to bylo na první pohled jak velký model) na návštěvě v Letňanech...

Takže shrnutí, i kdybych měl na ty vaše výšky nervy (jakože nemám :) ) stejně se to nedá létat všude.
Aspoň že se s těma pevnějšíma érama dá rychle "uniknout".

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2012 13:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Tak to máš jednoduchý. Když ti tam lítají tak nízko, tak musíš nad ně :D
Jinak to znám. Než jsem se minulý týden přestěhoval, tak jsem chodil létat na jedno pole, které je hned za kopcem od letiště. Občas tam něco proletělo, takže úhybné manévry časté. Nedávno to bylo. Kouknu z okna a povídám si, že dneska je to počasí to pravé a že zkusím pokořit výškový rekord (zatím mám jen 660 m s 2m křídlem). Tak jsem se natěšil, vzal dvě baterky, hodil mefista do auta a vyrazil. Tam jich bylo jak much nad lejnem. Jsem ani netušil, že tam těch kluzáků tolik mají. Ve výsledku jsem si pak zalítal hůř, než když by bylo jen nějaké průměrné počasí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2012 15:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
RiMr píše:
Nebyl to to totiž model a já jsem byl minimálně ve dvojnásobné výšce s třímetrovým kompozitem...


No nevím, pokud sis ten skutečný větroň ze začátku pletl s modelem, tak moc nevěřím, že jsi byl výše... Ono to hodně klame kvůli rozdílu velikosti, když opravdový větroň vypadá jak model, tak je obvykle tak kilometr vysoko.

Jinak ale je určitě dobře, že se klidíš stranou a uhýbáš, opatrnost neuškodí. Měli jsme to o prázdninách na Písnici, to se něco rekonstruovalo na Ruzyni a tak vedla trasa dopraváků přímo nad námi ve výšce, kam bych asi dokázal dostoupat. Naštěstí jsem v tu dobu byl v plném tréningu F5J, což je vysloveně přízemní létání, kdy se 150m bere jako "jé, to jsem pkně nastoupal", tak jsem to nijak neřešil, pro nějakou rekreaci, kde se létá výše, by to ale k zamyšlení bylo a zkoušet v tu dobu "výškový rekord" by mohl jen naprostý idiot....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2012 17:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Myslel jsem si, že to je nějaká čtyřmetrovka nějakých padesát metrů nade mnou (prostě jen takový vjem), ale ona to byla nějaká 20metrovka? A rozhodně pode mnou, tím jsem si jistý.
Mimochodem, jednou mě při "fotoletu" u Ctěnického zámku podlétnul Blaník a to jsem měl dvouplošného EasyStara.
Ale to jedno, rozumíme si, hlavní je se klidit. Létám na okraji obce a při představě, že mu urazím výškovku a on to nějaký Trenér nebo něco načudí doprostřed Vinoře... Prostě se klidím. Sakruju "no jasně poleť ještě blíž! debile!" :D ale jdu dolů co to jde.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2012 17:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Tak kluci, kdybych byl já starej vůl pořádkumilovnej a čistil si brýle pravidelně, tak jsem dnes atakoval snad všechny rekordy. To, že mám brýle zaházené jsem zjistil AŽ DOMA. :twisted: :lol:
Tak jenom těchto pár letů.


Přílohy:
nbcO5092012xyz.gif
nbcO5092012xyz.gif
[ 239.88 KiB | Zobrazeno 1528 krát ]


_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2012 17:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Fakt dobrý, co kdyby jste to skusili i jinak. Kdo hlouběji ? :idea:
Né, jen tiše závidím, já snad budu o víkendu už taky letuschopný...

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2012 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Ale ta myšlenka, kdo hloubějí je zajímavá, i když odpověď je jednoznačná. Hloubějí to zvládnou košťata. :lol:

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2012 18:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Já pořád v hlavě ještě nosím oživit svoji bejvalku, MINI MIMBUS. Trup mám opravený a tak bych jen dal znova křídla a místo olova dopředu motor. Tak nějak mi příjde, že to musí být ve výškách víc viditelný hlavně díky obrysu trupu.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2012 19:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
K té viditelnosti větroně a k barvám. Moje Volcano má tyto barvy a je vidět fakt nádherně, i když mám 2,5 dioptrie na dálku :D


Přílohy:
Volcano1[1].jpg
Volcano1[1].jpg
[ 304.32 KiB | Zobrazeno 1487 krát ]


_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2012 20:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.9.2009
Příspěvky: 1046
Bydliště: Trenčín
Moja cerveno biela je proti tomuto prd v gatiach ... :-(

_________________
http://www.elektromodely.sk/?page_id=622


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2012 20:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Neboj Peter. V piatok ideme k Vojtovi Valentovi. Opýtam sa ho, či by ti tvoje éro neprestriekal. Totiž túto kombináciu farieb som vyberal po skoro 1/2l whisky. :lol:

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 964 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 65  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz