Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ABSOLUTION 3m
PříspěvekNapsal: úte 11.03.2014 20:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Tak gratulace, ale stejně poznámka, škoda, že jsi nebyl za Lubošem, on dneska umí komplet, tedy letová hmotnost F5J ( ENJOY3 ) za 1500g. Já mám od něj ENJOY1 letovka za 2400g a lítá jako s praku. Doufám, že letos společně polítáme.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ABSOLUTION 3m
PříspěvekNapsal: stř 12.03.2014 20:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.8.2012
Příspěvky: 399
Bydliště: Prostějov
Taky mám nový 3,2 m a čeká na zálet, teda ještě jak seženu vrtulové listy.


Přílohy:
IMG_0033.JPG
IMG_0033.JPG
[ 86.77 KiB | Zobrazeno 3079 krát ]

IMG_0035.JPG
IMG_0035.JPG
[ 92.9 KiB | Zobrazeno 3079 krát ]

IMG_0001.JPG
IMG_0001.JPG
[ 58.87 KiB | Zobrazeno 3079 krát ]

IMG_0003.JPG
IMG_0003.JPG
[ 137.28 KiB | Zobrazeno 3079 krát ]


_________________
Rytmus Mini, Toro900, Pulse 15e, Apprentice, Talon mini, Trainer40OBL, Twinstar, quadra, Taranis X9E
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABSOLUTION 3m
PříspěvekNapsal: stř 12.03.2014 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Parádní čistá práce..Super.
Prosím tě,mohl by jsi mi nafotit jak máš udělané páčky na motýlu Ariany? Díky.
Pořád přemýšlím jak to udělat co nejlíp...tak inspirace by se mi hodila.
Díky Dalibor


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABSOLUTION 3m
PříspěvekNapsal: stř 12.03.2014 21:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 70
Bydliště: Plzeň
Paráda kluci. Tak ať nám to lítá


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABSOLUTION 3m
PříspěvekNapsal: čtv 13.03.2014 8:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.8.2013
Příspěvky: 21
Bydliště: Lukov u Zlína
holmer83 píše:
Taky mám nový 3,2 m a čeká na zálet, teda ještě jak seženu vrtulové listy.

Pěkně provedeno, zálet bude určitě bez problémů, ale pozor na flatter.

_________________
F3X Scary, MC, Viking2 E
T18 SZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABSOLUTION 3m
PříspěvekNapsal: pát 14.03.2014 1:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2010
Příspěvky: 1012
Kolik chtějí a toho 3.2m absolutiona pokud tam je ještě vyztužený křídlo ? By se mi taky něco takového líbilo :twisted: Vypadá moc pěkně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABSOLUTION 3m
PříspěvekNapsal: pát 14.03.2014 10:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.8.2013
Příspěvky: 21
Bydliště: Lukov u Zlína
Robinsson píše:
Kolik chtějí a toho 3.2m absolutiona pokud tam je ještě vyztužený křídlo ? By se mi taky něco takového líbilo :twisted: Vypadá moc pěkně


Vyztužené křídlo bylo v ceně, platí ceníková cena 9400, pokud se nedomluvíš jinak.

_________________
F3X Scary, MC, Viking2 E
T18 SZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABSOLUTION 3m
PříspěvekNapsal: stř 16.04.2014 10:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2011
Příspěvky: 498
Bydliště: Žamberk
Pomalu se blížím do finiše a zatím marně sháním kužel 38 mm na hřídel 5 mm. Nemáte nějaký tip?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABSOLUTION 3m
PříspěvekNapsal: stř 16.04.2014 10:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
pohodalet.cz

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABSOLUTION 3m
PříspěvekNapsal: stř 16.04.2014 10:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 9.6.2012
Příspěvky: 654
Bydliště: Ústí nad Labem
Zkus popřípadě zavolat Paláčkovi.
http://shop.jpmodels.net/product/kuzely ... l-38_5/108
nebo tento, Paláček ti ho z Rakouska přiveze, je sice přesazený, ale ničenu to nevadí, listy při sklopení krásně lehnou na trup a neodstávají.
http://shop.modellbau-freudenthaler.at/ ... 9130%2F5MK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABSOLUTION 3m
PříspěvekNapsal: ned 25.05.2014 15:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2011
Příspěvky: 498
Bydliště: Žamberk
Tak jsem dneska Absolutiona zalétl.
Měl jsem udělaný seznam úkonů před startem, seznam kontrol, co kde mám na kterém přepínači, nastavení hlášení všech možných hodnot (mám rádio Taranis). Všechno jsem zkontroloval a šel na to.
Za mírného větru na rovině jsem přidal plyn a nemusel jsem ani moc házet. V podstatě jsem ho jen posunul do vzduchu.
Trimovat jsem nemusel vůbec, letí to samo, když jsem pustil kniply, nic se nedělo. Poprvé jsem byl dole natošup, motor jsem totiž vypínal už asi v 80 metrech. V dalších stoupáních jsem se odvážil výš, nejvýš asi 170 metrů. Musím si na to zvyknout, s vrtulníkem jsem létal jen kolem sebe. Těch 300 a 400 a více metrů, co tady pořád čtu, si zatím neumím moc představit.
Těžiště mám podle výrobce a zatím ho nechám. Po asi 10 mnutách letu jsem uviděl točit ptáka a tak jsem to zkusil taky. Nešlo mi to ani trochu, ale minimálně jsem zmenšil klesání.
Na zkoušení letových režimů skoro nedošlo. Zkusil jsem termiku (zakřivení odtokovky dolů). Větroň trochu zpomalil, možná budu muset ubrat na výchylce VOP, zdálo se mi, že to zpomalilo až dost. Mám to na jednom otočném ovladači, ale nedostal jsem se k tomu, radši jsem přecvaknul zpět na běžný let. Zkusil jsem ve výšce i režim přistání, ale jen tak opatrně, takže ani nevím, jak se to chová.
Na přistání jsem šel několikrát, protože jsem byl pořád moc dlouhý (ten motor je stejně dobrá věc) a bez brzd, přistál jsem asi 15 metrů od sebe do vysoké trávy.
Pokud to shrnu, dopadlo to dobře. Až se z toho trochu vzpamatuju, doladím výchylky VOP v jednotlivých režimech a zatím to nechám. Na další nastavování nemám zkušenosti. Zdálo se mi to trochu vlažné na křidélka, ale bylo toho tolik, že si tím nejsem vůbec jistý.
Těžiště vyšlo přesně, ale mám baterie nacpané těsně za motorem.
Stoupání asi 10 metrů za sekundu. Možná by to šlo i víc, těžko říct, nijak jsem za to netahal, byl jsem rád, že to letí.
Max. odběr 50,2 A
Můj setup:
motor: Turnigy 3648 600kV
ESC: YEP 60A
vrtule: 14/9
BEC: Turnigy 8A, 5V
serva v křídle a SOP: Corona DS238MG
servo VOP: Turnigy 380MAX
rádio: FrSky Taranis, RX X8R, vario, FAS100
pohonná baterie: 4S/4000 mAh
RX baterie: 2S/ 1800 mAh
Hmotnost: 3030 gramů
V příloze fotka po přistání, zatím bez nápisu na křídle.


Přílohy:
2014-05-25 13.39.59.jpg
2014-05-25 13.39.59.jpg
[ 194.43 KiB | Zobrazeno 2197 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABSOLUTION 3m
PříspěvekNapsal: ned 25.05.2014 18:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
hezký ero, gratuluji k uspěšnému záletu, pro to točení termiky to bude určitě chtít přiklapkovat, aby to ero trochu zpomalilo a zvětšil se vztlak, ale nepřehánej to než si to ero osaháš zatím se zakřivováním křidélek, rádo to potom při ztrátě rychlosti vrtá, s klapkama mužeš experimentovat jak chceš, ale na křidélka opravdu bacha a pokud k tomu eru máš přímo nějaké doporučené výchylky pro ruzné letové režimy, tak si ty hodnoty křidélek dolu raději zatím zmenši a spíš přibržduj--zakřivuj klapky, bylo by toho era škoda, zrovna dnes jsem viděl jednu leštěnku zavrtat až do země :( naštěstí jen trochu ruplej trup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABSOLUTION 3m
PříspěvekNapsal: pon 30.06.2014 13:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2011
Příspěvky: 498
Bydliště: Žamberk
Chtěl bych se zeptat na polohu těžiště. Začal jsem s polohou podle výrobce, ale aby to vyloženě nepadalo, musel jsem dost tahat výškovku. Baterky mám 430 + 103 gramů (4S pohonná + 2S přijímačová) hned za motorem. Regl je pod nima. Postupně jsem obě baterky posunul už asi o 1,5 cm dozadu a pořád mám asi 1 mm přitaženou výškovku trimem. Kde je aktuálně težiště nevím. Zkusím ještě baterky kousek posunout dozadu, abych měl na VOP nulovou výchylku.
Jak jste na tom u vašeho Abslolutiona s těžištěm a seřízením VOP v běžném letu?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABSOLUTION 3m
PříspěvekNapsal: pon 14.07.2014 11:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2011
Příspěvky: 498
Bydliště: Žamberk
Odpovím si sám. Teď mám těžiště 80 mm. Z původních 75 mm doporučených výrobcem je to, zdá se, velký posun. Ve vzduchu se i bez termiky udržím mnohem déle. Citlivost na výchylky je stejná. Klapka VOP je v nule. Zkusím ještě 85 mm.
Opravdu nikdo nemáte těžiště změřené?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ABSOLUTION 3m
PříspěvekNapsal: pon 14.07.2014 22:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
mirek100 píše:
Opravdu nikdo nemáte těžiště změřené?


není žádný duvod, abys od někoho opisoval těžiště, už jen z toho duvodu, že někomu muže vyhovovat trochu jinde--třeba model těžší na čumák, který v dive testu sám nepatrně vybírá.

dokud bude ten model relativně hodný a nebude mít tendenci při vytrácení rychlosti k vrtání, posunuj pomalu těžiště dozadu--efektivnější, než pořád uvnitř něco přemistovat je přidávat závaží na ocas a teprve až to své těžiště najdeš, tak to popřeházíš v trupu a vyndáš z ocasu to dovážení.

u některých modelu jsem se ale ve standartních podmínkách dostal do fáze neutrálního seřízení--model v dive testu nevybíral, pokud ale pak přišla výrazná termika, nebo jsem svahoval, musel jsem nepatrně přetrimovat do potlačena, což mělo za následek, že ten model potom při rozjetí potlačoval, pak to chce to těžiště seřídit v těchto podmínkách, případně podle podmínek přemístit těžiště---to ale nedělám, model který má tuto vlastnost seřídím aby nikdy neutahoval a když pro určitou fázi letu vyžaduji, aby pak nevybíral---akrobacii, tak přecvaknu letový režim-- upravu--potlačení výškovky--duležité především pro výkruty.

Jinak při těch upravách s posunováním těžiště a seřizováním modelu je dobré si vytvořit ve vysílači kopii prvotního nastavení, kam budeš mít možnost se po dobu seřizování vždy vracet, ono dle mých zkušeností v nemalé míře celé seřizování modelu spočívá i v tom, že si na ten model zvykáš a postupně začínáš dávat správnou výchylku směrovky, výškovky a to dost klame, hodně se to zvykání na model projevuje při výkrutech, všeobecně panuje názor, že dobrý výkrut se rovná správně seřízené diferenciaci křidélek, ale žádná diferenciace křidélek nevyřeší přitaženou výškovku, kdy ten model má právě tendenci samovolně vybírat---sudovitý výkrut, což je jak jsem psal výše dost často nutností u nekompozitových modelu, kdy si ten model při ruzných rychlostech tak trochu žije svým vlastním životem a je třeba to seřízení dělat s kompromisy.

ještě k tomu divetestu a plynulému pozvolnému automatickému vybírání modelu, což já teda pro pohodu zájmového létání preferuji nad vyšší výkonnost, páč se klidně mohu s někým zakecat, ale model mi nikdy po kouli nezmizí po přímce do země , to vybírání seřizuji tak, že když ten model je někde, kde ted už být nechci--klesák, nenosí to tam, nepatrně potlačím po nasměrování na místo cca o 100m dál a po těch cca 100m ten model plynule přejde zase na ustálenou rychlost ideálně bez zhoupnutí, ta vzdálenost--třeba 100m bude platit pro určitou velikost modelu--ono nejde o ty metry, spíš jde o to, seřídit si ten model podle toho, kam a jak daleko zkoušíš na dané lokalitě přeletět, když máš pocit, že tam by to mohlo být lepší, s rcenkem mužu zkoušet něco hledat třeba o 20m vedle, ale se 4m maketou nemá smysl zkoušet, jestli o 20 metru dal nebude nějaká pidibublinka, takže každý model mi bude vybírat na jiném poloměru.

Jinak asi nejduležitější a nejužitnější radu ohledně seřízení modelu jsem dostal před lety od TomasC, kdy jsem se trápil se seřízením akrobata---SEŘIZUJ HO POUZE PRO PLÁNOVANÝ CHARAKTER LETU.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Janek2 a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz