Switch to full style
Větroně s pomocným elektromotorem a nejčastěji sklopnou vrtulí
Odeslat odpověď

Ariane V6

úte 19.02.2013 19:05

Zdravím,

tak ještě jedno letadlo tu nemá thread ... (slovo chlíveček mi přijde nemístné :-d).
Protože sem si stále říkal že už je asi čas na nějakého hotlinera - plnokravníka a kolega Staif
tak nenápadně hlodal a hlodal ... tak nakonec tu přistálo toto ...

Zatím jen krátce k pocitům ... zatím jen osahávacím
Letadlo je geometricky přesně vyrobeno, materiálově kvalitně, je to až kus betonu.
Co se týká pohledových kvalit zpracování tak to pokulhává (jsem hodně velkej detailista), naprosto to nejde srovnávat s MV nebo Sodomka Factory které beru jako MŮJ kvalitativní standart :-d) ale pořád lehce před Valentou (myšleno jeho middle - low řadama letadel co sem měl v ruce nebo vlastnil - ty poslední ala Ray co sem měl v ruce sou už lepší ale k dokonalosti MV spol. dalekooo).

Ale co je zajímavé ... cena ... Staif doplní kolik stojí nové ale co říkal tak to je opravdu zajímavé.
Sice to už je hodně letitá konstrukce ale podle referencí lidí .. je to ideální strojek pro začátek s hot lítáním ... doufá že se k nějakým 38-40 m/s postupně dopracuju :) a prý to není mrcha jako Dion tak sem zvědav

Ariane 001.jpg

Ariane 002.jpg

Re: Ariane V6

úte 19.02.2013 19:27

Hm, pekné poletovadlo. Aj ten zajacotučniak s ušami Aeronaut. :lol: Čo je zaujímavé na cene neviem, mne ceny zaujímavé nepripadajú, skôr by ma zaujímalo si s tým polietať.

Re: Ariane V6

úte 19.02.2013 19:28

Ono to bude prostě tím, že formy už mají něco za sebou.

Osobně doporučuji pořádně naložit!!! Uveze to i 16článek 1700SCR. Pak to má tu správnou energii.

A samozřejmě to pak chce něco jiného než Aeronaut

Re: Ariane V6

úte 19.02.2013 19:40

až to odladím, budu vědět limity přijde RFM ale nejsou peníze na to testovat několik RFM
+ asi i rfm kužel

jinak plánuju tam dát 4s 3300mAh hyperion - vejde se uplně pohodlně

ps. na lítání se těším ale prostě pro mne je důležitá i stránka finanční, nemohu dát 20 000 za letadlo :(
jednou možná ale teď prostě ne a to si myslím žiju opravdu skromně ...

Re: Ariane V6

úte 19.02.2013 19:48

Jo ty formy mají něco za sebou. Já jsem Ariane nechal tátovi, by v tom motor s výkonem kome 500 watt,takze softliner nebo jako říká kamarádka z německa Grossmutter liner Lítá to hezky, i pomalu a nepadá to na držku. Vzhledem k tomu, že jsem potřeboval podobné éro,ale už nemám nervy na t gynekologii s ariane, tak jsem si vzal Optimu 5. Na to moje lítání to stačí bohatě. Kdyžtak sem dej fotky jak jsi upevnil servo na ocas a páky..To je fakt porod to udělat

Re: Ariane V6

úte 19.02.2013 21:30

A to jako že máš tu Staifusovo Arianu jó ?

Re: Ariane V6

úte 19.02.2013 22:01

jj presne tak :) si koupil dve nove aby mu ladily barevne k dalsim erum, je horsi jak moje pritelkyne :-d ne delam si legraci chapu to ... hlavne on ty sve chce posunout dal

Re: Ariane V6

stř 20.02.2013 7:54

Jé, hezký vlákno :-)

No, ladit k jinejm érům asi ne, páč žádný jiný momentálně nemám :-) Spíš jsem chtěl hezkou červenou viditelnou barvu.
No a když už se dělala jedna, tak jsem vzal rovnou dvě. Sice dodací lhůta je super, cca měsíc a půl....
Zpracování - pevnostně to vypadá bože, křídlo je betonový, uhlíkovej jen roving (nebo jak se to jmenuje), je to senvič s balzou , esteticky je to horší, nicméně to neni špatný, támhle kapička barvy, támle lehce mázlý, ale jinak ok. Zpracování MC bylo naprosto dokonalý a po est. stránce bezchybný....

Muj setup jsem už zmiňoval:

Mega 16/35/1 kontronik převod. 5,2:1 , regl YEP 100A, RF 16x16 + 4s Turnigy 40C 2650mAh = cca 160A + (nemam to čim měřit, tak věřim uváděným setupů z netu....)

zatím max změřená stoupavost byla 58m/s
Přílohy
p5tonl6Ai0wJS3nnSCLrwLvhhtz-cSHo_EiNTYYN6RTACpU94zcUNz_SwRTL3k0gZurZLNA.jpg
UdwLnuF-6SxmcvxI_wnrwLvhhtyHSy5CUCQ771GZxKzCGDIU4zcUNz_SwRTL3k0gZurZLNA.jpg
P1030039.JPG
P1030040.JPG

Re: Ariane V6

stř 20.02.2013 7:56

A v Praze snad je někdo, kdo taky holduje Arianám a má tam kolem 5kW - přiznejte se.

V Neděli mi psal člověk, co mi prodal tu Milanovo Arianu s dotazem na vrtule kolem 15x15, tak mu volam, jako proč, do čeho a on že to bez Ariany nešlo a má jí zase :-)

Teda, hnusná fotka, ale pro představu prostoru v trupu, vejde se to tam jako nic.
Přílohy
IMAG0222.jpg

Re: Ariane V6

stř 20.02.2013 9:08

Milan Nes píše:jj presne tak :) si koupil dve nove aby mu ladily barevne k dalsim erum, je horsi jak moje pritelkyne :-d ne delam si legraci chapu to ... hlavne on ty sve chce posunout dal


Milane udělej si seriál na svůj blog pod loginem. Ono se thread stejně tak zabordelí,že je to de fakto pak nečitelné a nevyhledatelné.
Já si vzal inspiraci z ST a pak každý kdo má zájem o model to má pěkně ucelené.

Re: Ariane V6

stř 20.02.2013 10:06

OK :) mno sem docela natěšenej na letovej projev, akorát už musim hledat novou lítací plochu :)

Re: Ariane V6

stř 20.02.2013 10:17

Co si pamatuju tak Ariana se dělala i s klapkama. Sežeň si tu klapkovou verzi,udělej to lehké a můžeš sedat kdekoli.

Re: Ariane V6

stř 20.02.2013 10:21

mi nejde o sedání, toho se nebojim, tady už beru bezpečnost :)
já mám svoje "letiště" na okraji zástavby s polema před sebou a limitama, tam už totok nechci prohánět

nejlepší byl naloženej minion, ten přelétával opatovskou podkovu v metru z jedné strany na druhou :-d
a v Písnici je to krtinec na krtinec :(

Re: Ariane V6

stř 20.02.2013 10:32

Přijeď do Uhříněvsi. Maximálně trefíš nějakýho kitera :)

Re: Ariane V6

stř 20.02.2013 11:01

Milan Nes píše:OK :) mno sem docela natěšenej na letovej projev, akorát už musim hledat novou lítací plochu :)


Stejně to za tejden prodáš ... :lol:
Odeslat odpověď