Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 8:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Tak já budu tedy sledovat tu změnu letových vlastností ,pokud budeš tak ochotný výsledek zvěřejnit. Moc by mě to zajímalo a to čistě teoreticky, jak se změní potažením letové vlastnosti podýhovaného křídla. Hodně modelu této konstrukce polystyrén dýha je potaženo , takže to nebude vyjímkou.
Já mám dva z každé strany spektra, Vektora XXL a miniVertexe -e.
Vybíral jsem si je taky kvůli tomu,, nábytkovému,, vzhledu , podýhování a odolnosti povrchu.
Osobně bych dal jednu vrstvu laku navíc a přeleštil než to potahovat , ale to je jen můj názor .
Výňatek z Leošových stránek : ..Povrchová úprava celého modelu spočívá v nalakováním bezbarvým lakem. V tomto provedení model reaguje i na slabé termické proudy, které požehlený model folií, jen bez reakce prolétne.


Co se KIWI týká. Vede pevnější provedení ,zatím to lze vysledovat ,ale anketa se dvěmi možnostmi by z hlediska času byla přehlednější.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 11:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
No vidíš, to mne ten nábytkovej vzhled zase naopak moc nezaujal, mám i zkušenosti s nepěkným popraskáním laku a už jsem slyšel i o zvlnění dýhy po navlhnutí křídel, s fólií jsem naopak nikdy problém neměl.

Ono tu větu Leoše Svobody je třeba taky brát trochu s nadhledem a dobře ten hrubý/hladký povrch právě vysvětlují kluci v příspěvcích výše a já s tím souhlasím. Totiž kdyby se ten výňatek z Leošových stránek měl brát doslova, tak by se to také mohlo převzít tak, že žádný kompozit, vakuovka, model potažený fólií, nebo jakýkoliv jiný model s hladkým povrchem nikdy na slabou termiku nezareaguje a vždy jí jen proletí, což samozřejmě není úplně pravda ;-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 12:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Vždyť ano , však píšu ,že to budu napjatě sledovat,jak ti to bude lítat. Škoda , že to asi nepujde vysledovat objektivně před potažením a po něm.
Co se vstupu vlhkosti do křídla týká jistě to bude přínosem. Co se pevnosti křídla týka tak taky.
Mě se ta dýha pohledově líbí , tobě ne a proto raději používám laky třeba LBA 26. S pigmentovanými opatrně neb jsou hmotné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Etalon xxl od lsmodel
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 15:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.4.2013
Příspěvky: 12
Rozum mě nebere, proč to ještě potahovat folií.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Etalon xxl od lsmodel
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 15:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Mám doma cívku takové tenoučké čiré fólie,jsou sní třeba protáhnuté desky knih.
Nažehlovací výrazně smršťovaci, obtížně propichnutelná,ale pak se od poškození rozjede.
Na vyhlazení plného křídla dobrá na konstrukční moc ne.
Pokud by měl někdo z okolí zájem to vyzkoušet.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Etalon xxl od lsmodel
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 6:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Spyromen píše:
Rozum mě nebere, proč to ještě potahovat folií.
mne zase rozum nebere, proč tobě to tvůj rozum nebere :-) proč bych nemohl udělat povrchovku fólií? Nic špatnýho na tom není, model to vůbec nijak nezdegraduje a naopak tím získám od modelu vlastnosti, ktere mi hrubej lakovanel povrch nedá (viz pár posledních přízpěvků výše), je třeba si uvědomit, ze ani lakovaná dýha není všemohoucí a dokonalá ;-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz