Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 05.12.2015 17:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2010
Příspěvky: 113
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Bez brzdy to zkrátka nejde,jinak se vrtule sklopí jen náhodou,čili,většinou ne.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 05.12.2015 18:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
jimi-m píše:
Mně se někdy stane, když přendavám přijímač do jiného letadla, že musím znovu nakalibrovat rozsah plynu (na straně přijímače). Jinak se mi vrtule (sklopka) po stažení páky na nulu točí dál. Tedy někdy jo a někdy ne, netuším proč. I přesto, že je brzda aktivní. Pomůže právě to zkalibrování rozsahu plynu a já ještě pro jistotu dělám plyn ne 0-100%, ale cca 10-100%. Tak mám jistotu, že pokud dám plyn pod 10%, vrtule se zastaví tutově vždy. Ono na tom začátku plynu, když by byl nakalibrován rozsah na 0-100%, tak při klouzavém letu občas páku omylem vychýlím a spustí se motor, což nechci. Proto těch 10-100%. Některé přijímače mají asi holt nějakou toleranci a nemusí vždy pochopit, že je páka na vysílači zrovna v nule... 8)

Ta kalibrace nemá s Rx nic společného. Kalibruje se přece regulátor na rozsah impulzů z vysílače. Takže pokud jednou ten regulátor nakalibruješ, přendáš přijímač do jiného modelu, tam nakalibruješ druhý regulátor, a pak vrátíš do prvního modelu, měla by kalibrace zůstat zachovaná (pokud ovšem nezměníš rozsah v Tx).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 05.12.2015 19:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Mne sa z nevysvetlitelnej priciny 1 x za 9 rokov lietania resetoval za letu regulator, a vypla sa brzda. Odvtedy je asi 2 roky a stroj lietal stale v rovnakej konfiguracii, motor, prijimac, serva, baterka. Nikdy sa to uz nestalo. Zda sa mi, ze vtedy bolo okolo -10 st. celzia.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz