Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Heron
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2018 8:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2017
Příspěvky: 26
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 2
pokud se dobře pamatuju na svoji S6R, tak v setupu, při nastavování v počítači, se orientace přijímače dala zvolit. Taky mi to nevycházelo, ale šlo to nastavit. Nevím, jak se ten SW na konfiguraci toho S6R jmenuje, nesedím u svého PC a nemůžu se kouknout, ale šlo to...
věřím, že to nebude problém...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Heron
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2018 12:07 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2010
Příspěvky: 68
citace od Zelkar:
V konfiguračním programu to lze otočit různě, ale vždy anténami dopředu.
Takže kabeláž je nutno tahat za těžiště, kde zpravidla není místo :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Heron
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2018 20:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2010
Příspěvky: 68
weszter píše:
pokud se dobře pamatuju na svoji S6R, tak v setupu, při nastavování v počítači, se orientace přijímače dala zvolit. Taky mi to nevycházelo, ale šlo to nastavit. Nevím, jak se ten SW na konfiguraci toho S6R jmenuje, nesedím u svého PC a nemůžu se kouknout, ale šlo to...
věřím, že to nebude problém...

Ahoj, mohu te pozadat o overeni toho co si napsal?
Děkuji moc
P.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Heron
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2018 20:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2010
Příspěvky: 68
Jinak, kdyz by nebylo mozno jinak, poradte kde toho Herona "fiknout" :-)
P.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Heron
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2018 20:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2017
Příspěvky: 26
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 2
padluke píše:
Ahoj, mohu te pozadat o overeni toho co si napsal?
Děkuji moc
P.


tak se musím omluvit - máš skutečně pravdu. mám k tomu SW S6R config a skutečně lze nastavit orientaci všelijak, ale pořád anténami dopředu...

omlouvám se za mystifikaci


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Heron
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2018 21:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.4.2017
Příspěvky: 246
Dobrý den,

dle videí se mi líbí letové vlastnosti tohoto modelu.

Přijde mi celkem pomalý, na relax, pomalejší přistání, vydrží i nějaké to blbnutí, nebo se mýlím?

Na jaké věrné podmínky je stavěný? Je někde uvedený rozsah větru ve krém pohodově létá???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Heron
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2019 19:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj,

po bezproblémovém záletu Herona před týdnem jsem dnes znovu létal a po posledním hodu jsem šel na přistání. Heron se nechoval podle mě úplně v pohodě, přišlo mě, že je hůře ovladatelný (pomalu jsem rval páčky křidélek, aby zatočil). Kousek ode mě, cca 3 metry výška se Heron náhle stočil po křídle a šel na zem. Naštěstí křídla vyskočila a jsou v pohodě. Může mě někdo prosím napsat, kde jsem udělal chybu? Už jsem přistával, klapky byly ještě zasunuté. Mohla být příčinou ztráta vztlaku na křídlech díky malé rychlosti nebo další důvody? Při předchozích přistáních měl i na klapkách slušnou rychlost. Předem děkuji za názory.

Čenichovka na zem ale byla, kabina naštíplá, předek trupu se ohnul na stranu, uvnitř praskla přepážka a dále ještě na dvou místech nad motorem. Poradíte mě, jaká je nejlepší oprava? Odstrojit celé, ponořit celý předek do vařící vody a doufat, že se samo narovná nebo lít vodu z varné konvice a ručně ohýbat nebo třeba fénovat? Nechtěl bych mít navíc vyosení motoru totálně blbě a při dalším letu přijít i o ty křídla :-) Opravdu nevím, jak dál, děkuji za rady.

Děkuji a letu zdar!


Přílohy:
IMG_20190202_185358.jpg
IMG_20190202_185358.jpg
[ 27.53 KiB | Zobrazeno 4883 krát ]

IMG_20190202_185423.jpg
IMG_20190202_185423.jpg
[ 43.55 KiB | Zobrazeno 4883 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Heron
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2019 20:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Petronel píše:
přišlo mě, že je hůře ovladatelný (pomalu jsem rval páčky křidélek, aby zatočil). Kousek ode mě, cca 3 metry výška se Heron náhle stočil po křídle a šel na zem
Podle popisu se mi to jeví jako typický pád po křídle vlivem ztráty vztlaku pro malou rychlost. (Jen jsem z formulace nepochopil, jestli jsi v té chvíli brzdil klapkami nebo ne, ale to moc nemění.)

Co se týká opravy, zkusil bych to rukou trochu srovnat, zalepil bych pukliny a pak se pokusil při mírném nahřátí fénem opatrně silou vytáhnout čumák do původního tvaru.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Heron
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2019 23:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
V té chvíli jsem klapky vysunuté neměl. Myslíš, že ponoření do vroucí vody, potom srovnat a lepit, je horší postup než předtím lepit a fénem rovnat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Heron
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2019 23:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Jo, myslím.

Ponoření nebo polévání je krajní možnost - drasťák, po kterém vyskočí na celém čumáku dost hnusná "husí kůže" zvětšením povrchových kuliček. Hmota se může nafouknout místy až příliš, natržené rány do sebe přestanou pasovat. Celkovou tlakovou deformaci a tvar to ale srovnat nemusí.

Na tvé celkem malé zranění trupu bych indikoval jemnější postup :)

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Heron
PříspěvekNapsal: ned 03.02.2019 0:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj a děkuji, budu něžný :-) Momentálně se snažím sundat kleštinu, zatím drží jako mrcha ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Heron
PříspěvekNapsal: ned 03.02.2019 12:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
zelkar píše:
Jo, myslím.

Ponoření nebo polévání je krajní možnost - drasťák, po kterém vyskočí na celém čumáku dost hnusná "husí kůže" zvětšením povrchových kuliček. Hmota se může nafouknout místy až příliš, natržené rány do sebe přestanou pasovat. Celkovou tlakovou deformaci a tvar to ale srovnat nemusí.

Na tvé celkem malé zranění trupu bych indikoval jemnější postup :)


Ahoj, ještě mám na Tebe poslední dotaz. Když použiju Tvůj postup, jak potom zadělám tu ošklivou velkou a hlubokou promáčklinu (v reálu je větší než na fotce)? Fén ji asi nesrovná, nebo ano? Potom jsou tam další pomačkaniny, to fénem asi půjde?

Díky a hezkou neděli :-)


Přílohy:
IMG_20190203_121209.jpg
IMG_20190203_121209.jpg
[ 24.03 KiB | Zobrazeno 4623 krát ]

IMG_20190203_121556.jpg
IMG_20190203_121556.jpg
[ 36.78 KiB | Zobrazeno 4623 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Heron
PříspěvekNapsal: ned 03.02.2019 13:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Trochu se to spraví, když budeš špici natahovat do původního tvaru. Přímo do rýhy můžeš i kapat horkou vodu...
Rýhu pak zahladíš šlehaným tmelem z domácích potřeb, necháš uschnout a jemně přebrousíš.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Heron
PříspěvekNapsal: ned 03.02.2019 13:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
zelkar píše:
Trochu se to spraví, když budeš špici natahovat do původního tvaru. Přímo do rýhy můžeš i kapat horkou vodu...
Rýhu pak zahladíš šlehaným tmelem z domácích potřeb, necháš uschnout a jemně přebrousíš.


Ahoj, moc díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex Heron
PříspěvekNapsal: ned 03.02.2019 14:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Není zač.

Mimochodem, na tvém popisu přistání se mi nezdá, že jsi ve třech metrech ještě neměl vytažené klapky :( . Podívej se třeba na video asi od 0:50



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Klapky (nebo přesněji brzdy butterfly v režimu přistání) vysunuju už v 10-20 metrech, letadlo míří dolů, výrazně klesá, ale nenabírá rychlost díky brzdám. Půl metru nad zemí lehce podrovnám a klapky zatáhnu, abych je neurval o zem.

Nastavení brzdy třeba zde



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz