Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 13:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
tohle vlakno musim prostudovat, taky mam zrovna cukani na neco tak akorat velkeho termickeho. rad bych ale vyuzil stavajici vybaveni ktere se mi doma vali - mega 16/15/6 a idealne abych to mohl krmit z baterek 1,3ah 3S ktere mam jako standardni pro vice modelu..
pozadavky jsou - lehky termicky vetron s timto vybavenim, idealne 4 serva do kridla. rozpeti 2 a vice metru. rozpeti 2 a vice metru, slozitelne do krabice takze idealne kridlo na dve a vice kusu a oddelavaci vyskovka.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 14:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
jojo cena není lidová.


Naposledy upravil HONZIK 22 dne stř 08.07.2015 15:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 14:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
RCEV , je tedy aktuální? A mě se zdálo , že je Rcek je teprve v plenkách a proto se nelítá . Ach jo mněl jsem příliš dlouhou pauzu. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 17:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2009
Příspěvky: 192
Bydliště: Třeboňsko
Jestli chceš lehký elektrovětroň na termické polítání kde budeš lítat na jedno nabití i několik odpolední tak se koukni na toto: http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/647106/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 17:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Ahoj,
mám Q11 a je to ten nejlepší větroň, co si můžeš na závody i rekreační létání pořídit. Kam se hrabou daidalosové a další s...če. Q11 je jak do bezvětří, tak do velkého větru. Na akrobacii taky suprová.



Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 20:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Skvělé ,díky taková lahoda pro uši.Je mi jasné , že je to kompaktní konstrukce s max. tuhostí.
Q11 má V ocas já raději klasiku, ale díky za zkušenost.
Daidalost je jistě taky bezva , nicméně výrobce je hluchoněmý od 2013 nekomunikuje a takové výmluvy , že je jeho net zavirovyný jsou směšné.Komunikace přes prostředníky a mluvčí jsou dětinské. Pro budoucnost a budování systému pro závody nepoužitelné .Stejně jako dostupnost třeba křuplé výškovky, nebo trupu ?

http://gliders.arthobby.pl/index.php?pa ... ategory=50

Jelikož bydlím kousek od hranic vyguglil jsem si toto. To je pravý opak, ti kluci jsou max aktivní a sortiment je obdivuhodný.

Q 12 ,Q12X ? Pan Hořejší je komunikativní a já si to křídlo i uhlíkový trup klidně vytuním. Ještě mi to nikdo nevyvrátil a když se podívám do ,, Anglickova,,tak mi jeho existence připomíná Komenského, že nikdo prorokem doma nebude. :lol:

Vašku máš to pěkně postavené , křídlo vymakané , konstrukční , ocas již jednodušší , jenže já bych opravdu mechanizaci na odtokovce. AŤ VYUŽIJU BABINU gRAUPNERKU mc 24.
Já kdysi létal V2 a ještě koukám na křídla a na nich imatrikulací OK 69-212 , potřebuji se někam posunout. Ten tvůj model je sic krásný , ale hodný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 20:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Kuba78 píše:
tohle vlakno musim prostudovat, taky mam zrovna cukani na neco tak akorat velkeho termickeho. rad bych ale vyuzil stavajici vybaveni ktere se mi doma vali - mega 16/15/6 a idealne abych to mohl krmit z baterek 1,3ah 3S ktere mam jako standardni pro vice modelu..
pozadavky jsou - lehky termicky vetron s timto vybavenim, idealne 4 serva do kridla. rozpeti 2 a vice metru. rozpeti 2 a vice metru, slozitelne do krabice takze idealne kridlo na dve a vice kusu a oddelavaci vyskovka.


Kubo , až to dočteš , tak napiš na co jsi kápl. :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2015 7:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Tak jsem v sobotu na vlastní oči viděl Vektora XXL.
Rád bych si ještě prohlédnul toho Cirruse. Nemáte ho někdo (resp. něco obdobného od Reicharda) v rozumné dojezdové vzdálenosti od FM nebo Ostravy? A pokud ano - nechcete jej ukázat v letu?

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2015 8:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2014
Příspěvky: 206
Bydliště: Bratislava/Snina
Jindra_S píše:
Tak jsem v sobotu na vlastní oči viděl Vektora XXL.


Ako sa ti pacil jeho letovy prejav? Ako by si ho zhruba zhodnotil?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2015 10:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Předem upozorňuji, že lítám spíše s akrobaty, takže to ber s náležitou rezervou:
+ Ukázka probíhala v sobotu kolem 8-9 hodiny za mírného až svěžího větru (dle měření o kus dál cca 2-3 m/s), přesto jsem to na letu nějak nepozoroval - Vektor zcela nezáludně vystoupal do výšky a začal kroužit, jako by nefoukalo
+ Neměl jsem pocit, že by pilot musel nějak extra páčkovat při letu po/proti větru a extra si hlídat rychlost
+ Zvládl i nějaké rychlejší průlety - letadlo při nich vydává takový svištivý zvuk, ale nějak viditelně se křídla neprohýbají (Jak ti popisovali u Cirruse)
+ Při klapkách se nezáludně snášel dolů, ani nezrychloval
+ Byli jsme mimo letiště, přistání plánovaně proběhlo do neposečené trávy - jen klapky těsně nad zemí zavřel
- Když vystoupal, na modré jasné obloze se stejně dostal do výšky, kdy jsem se bál mrknout (neměl výškoměr, nedovedu odhadnout)
- Netuším, jak by lovil termiku v nižších výškách (malé bublinky nad zemí). Byl lehký, ale když jsem měl v ruce kdysi Daidala, byl takový ... pocitově lehčí vůči velikosti.

Takže shrnuto do pár slov - klidný, nezáludný a univerzální

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2015 19:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Taky sleduju dění ohledně lehoušů schopných vylizovat bubliny nad zemí, ale tenhle Vector XXL to podle mě prostě v rukou běžného pilota neumí. Mám už asi 14 dní na stole tak dvě hodiny práce před dokončením Etalon XXL, ale ani on podle mě nebude tohle zvládat, už proto že neumím stavět lehce a místo deklarovaných 1000 g váhy u sebe očekávám tak 1100 g (místo drátů klapek a křidélek jsem dal táhla s mpjet vidličkama atd.). Loni jsem měl z druhé ruky olétanou starou verzi Ambrosie (rozpětí 2200, váha 550g, S+V+Kl+M) bez křidélek a bylo to něco úžasnýho (taky mi v září v termice ulítla, kochal jsem se už zase jak je samostatná a krouží už 5 min. v termice sama). Ty křidýlka mi tam ale chyběly (ruka pořád řídila) a hlavně chtělo to větší, tak uvidím jak Etalon.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: stř 15.07.2015 11:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Já tedy navážu na výběr ,,lehouše,,. Mám teď asi 2měsíce čas , neb jsem se zúrazoval a letošní sezona se odkládá na klidné zimní večery.
Q12x pana Hořejšího mám stále vybranou jako 2metrovku a jako stopalce
2,5m jsem vybral Tilii 25 pana Vybírala. Při rozpětí 2450cm je prázdná hmotnost 345g. Takže předpokládám , že hmotnost zdvojnásobím vybavením a furt to bude vzducholoď.
S čim jiným se bude dát vylízávat termika než s tímto opravdu nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: stř 15.07.2015 12:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2013
Příspěvky: 10
Co bys řekl na Proximu II ( od reicharda)? Na termiku je opravdu ideální, a hod bez jediného kroku ;) Je to poměrně hodný a odpustí to i neznalost a nezkušenost s létáním termiky. Dá se použít i na svahu, osobně bych doporučil lítat se dvěma baterkama 2,2 3s lipol. Nesměly by ti ale vadit trochu pomalejší reakce na pokyny, je to trochu "autobusoidní" :D ;)

_________________
Filip 400 Sport TII; Multiplex FunCub;ACROMaster;Robbe Parabolic(úp);Parkzone Corsair;Graupner MX-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: stř 15.07.2015 13:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Proxima II je hodně oblíbená coby,, polomaketa,, a tady má speciální vlákno. Pan Reichard má v kategorii ,,lehoušů,, ale speciální éro a to Cumuluse. To je klasický lehouš.
http://www.reichard.cz/modely/elektrovetrone/cumulus/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: stř 15.07.2015 13:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
Proxima II opravdu není termicky lehous

ano umi dobře termiku, ale spíše takovou vyžadující rychlost - dobré na svah když lehce pofukuje

určitě to není na vylizování nulek na uchu ... chce držet na rychlosti

ale je to dobrý universál, ale letadla od Leoše jí přelítají za mírných podmínek zcela bez problémů

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: IAN a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz