RCmania.cz - web pro modeláře a modely
http://rcmania.cz/

Lehký elektrovětroň
http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=118&t=73071
Stránka 1 z 5

Autor:  Jindra_S [ čtv 02.07.2015 17:00 ]
Předmět příspěvku:  Lehký elektrovětroň

Většinou lítám s akorbaty, ale nějak se mi (zase) zachtělo otestovat, zda se s nějakým větroněm přeci jen nepodaří naučit chytat termiku. Sepsal jsem si následující požadavky:
- Elektro – žádný naviják nebo vlek
- Rozpětí do cca 3m – větší už by se mi špatně házely
- Rozpětí od 2m výše – menší už hůř na dálku vidím
- Odolnost proti větru do cca 5-6 m/s – to už je skutečně max., více už nedám sám.
- Ovládané klapky – kvůli přistání a když už to moje vysílačka umí …
- Primárně na lovení termiky, pokud možno v nízkých výškách (od 50m nahoru) – stejně ji tam nenajdu, ale zkusit se to musí
- Spíše lehčí – na akrobacii mám jiná letadla, rychlé průlety mě až tak neberou
- Svah – jednou bych chtěl vyzkoušet – bylo by fajn, ale není podmínkou
- Baterie 3s 2200mAh, ale při ceně baterie a letadla není podmínkou

Hledal jsem na netu a našel dva modely, které mi parametry vyhovují a mezi kterými se rozhoduji:
Cirrus od Reicharda - http://eshop.reichard.cz/letadla/modely-reichard/cirrus-arf-cerveny.html
Vektor XXL - http://lsmodel.cz/index.php?page=model&model=vektor-xxl

Bohužel, ani jedno jsem neviděl (natož lítat) na vlastní oči. :( (Pokud by se našel někdo v okolí Ostravy nebo FM kdo aspoň jeden z nich může předvést, bylo by to super)

Vektor mi přijde takový "odolnější" a trošku více univerzální, neměl by být čistě soutěžním náčiním, bude v letu asi pomalejší. Cirrus má naproti tomu ještě větší rozpětí a na fotkách a videiích vypadá díky fólii taky dost dobře, v jeho prospěch hovoří také čekací doba - Reichard by měl být dostupný do týdne (dle webu), Vektor do 2 měsíců (dle pana Svobody). Cenově je levnější Vektor, ale pokud si navymýšlím klapky, zpevnění křídla, barvy atd., které Cirrus má již v základu, dojdu na rozdíl cca 1000 Kč

Neměli jste někdo možnost tyhle letadla porovnat mezi sebou? Který by lépe vyhovoval mým výše uvedeným požadavkům?

Autor:  Genagen [ čtv 02.07.2015 17:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Lehký elektrovětroň

Z modelů od Leoše mám zkušenost s etalonem. Mam verzi s rozpětím 2.5m a občas s ním chytnu termiku i já a to jsem dřevo. Můžu doporučit jako termickeho speciala. Příště bych ho jenom postavil o 10deka lehčího.

Autor:  X-Blade [ čtv 02.07.2015 17:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Lehký elektrovětroň

Ahoj, Vektora XXL jsem si právě pořídil a musím říct že ze stejného důvodu jako ty. Bohužel jak lítá ještě nevím je ve výstavbě. Jinak kvalita zpracování je parádní a komunikace s Leošem je suprová.
Proč jsem vzal právě Vektora, asi proto že je to takový univerzál (alespoň si to myslím) který zvládne i nějaký ten vítr.
Etelon je spíš takový lehouš do bezvětří. Modely od Reicharda jsou kvalitou jak kdy se povede, zkušenost kámoše a i se tu o tom dost píše.

Autor:  Jindra_S [ čtv 02.07.2015 20:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Lehký elektrovětroň

Výbornou komunikaci jen potvrzuji, zpracování bude jistě taky dobré (už jsem 2 letadla od lsmodel měl, byť ne tak lehké). Trošku mě teď odrazuje dodací doba - holt jsme si vybral špatný čas.
Reichard dodává do slíbených 10 dnů nebo je to taky orientaní a v létě je to více?

Autor:  misamltr [ čtv 02.07.2015 20:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Lehký elektrovětroň

Ahoj,
co tohle? http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/EL ... 00/646359/. Rozpětí jen 2,6m,ale osazené.


Michal

Autor:  STROHUR [ čtv 02.07.2015 20:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Lehký elektrovětroň

Cirruse cca rok létá kolega , pomalý termický autobus. Dle mě strašně měkké křídlo , nesmí za to moc brát prudší obrat by nemuselo přežít.
Vektora si před časem pořídil kamarád , celkově tužší a lepší zpracování.
Já bych šel učitě do Vektora.

Autor:  pepin [ čtv 02.07.2015 22:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Lehký elektrovětroň

Jindra_S píše:
- Rozpětí do cca 3m – větší už by se mi špatně házely
-


to jsem si taky dlouho myslel , veliký omyl, 3,6m necelé 3kg letové váhy, nemusím při startu v bezvětří udělat ani krok, mám ho od lonského jara a od tý doby co ho mám hodně zanedbávám jak makety-4m--tak i vakuovanýho lehouše rcenko--2,2m,600g s Nimbusem je to létání vždy na jistotu--nic létavějšího ze svého vozového parku vytáhnout neumím--teda mimo nějakých kompozitu pro agresivnější létání :oops: jako univerzál na pohodovku je pro mě ale ten Nimbus naprostá bomba--jiný era ted v podstatě lítám jen proto, že je mi je líto nelítat, když je teda už mám.Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Autor:  Sluggish [ čtv 02.07.2015 23:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Lehký elektrovětroň

http://www.azero.cz/cz/produkty/-vetrone-elektrovetrone/VS-5300/-robin.html ja mám tohoto, mal som ho ako druhý model po easy gliderovy, myslím že spĺňa to čo hladáš a termiku zvláda bez problémov :)

Autor:  pepin [ čtv 02.07.2015 23:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Lehký elektrovětroň

Sluggish píše:
http://www.azero.cz/cz/produkty/-vetrone-elektrovetrone/VS-5300/-robin.html ja mám tohoto, mal som ho ako druhý model po easy gliderovy, myslím že spĺňa to čo hladáš a termiku zvláda bez problémov :)muj názor--era pod 3 metry jsou na větší vzdálenost blbě vidět--je to samozřejmě relativní--dnes už vidím v dálce huř i na 4m ero, nic méně s cca 2metrovkou jdou lovit pidibubliny v relativně malé výšce okolo hlavy pokud to ero váží cca 600-800G---JE PAK OPRAVDU NA POVÁŽENOU,jestli raději nepořídit házecí F3K :oops:pro výlety za termikou a přelety z bubliny do bubliny to chce jít s erem opravdu minimálně na 3 metry---což už dnes považuji za malý model---on ten problém není s velikostí, problém je jen a pouze mechanizace klapek--pokud jdou vyklopit na přisatání do 90 ti stupnu, bude mít i odlétaný začátečník s takovým erem menší problém s přistáním, nežli se sky lady a posadí skoro 4 metrové ero na menší plácek, nežli s 2 metrovkou, kterou bude tlačit na zem pouze křidélky nahoru.

PS: ale moc dobře si pamatuji na dobu, kdy mi taky doporučovali jako dalšího termického větroně ero přez 3 metry a já z toho měl opravdu tenkrát strach a u takového era by se mi pořád klepali kolena.

Autor:  Jindra_S [ pát 03.07.2015 5:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Lehký elektrovětroň

misamltr píše:
Ahoj,
co tohle? http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/EL ... 00/646359/. Rozpětí jen 2,6m,ale osazené.
Michal


Tomu jsem se právě tentokrát chtěl vyhnout, měl už jsem podobného (Grace od Azero). Ty větroně už potřebují lítat pro termiku trošku výše, aspoň mně se to tak tehdy jevilo.
Když něco staršího, tak možná nějaký F5J, ale cenově se to pak ocitá výrazně nad Vektorem i Cirrusem.

Autor:  Jindra_S [ pát 03.07.2015 5:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Lehký elektrovětroň

pepin píše:
muj názor--era pod 3 metry jsou na větší vzdálenost blbě vidět--je to samozřejmě relativní--dnes už vidím v dálce huř i na 4m ero, nic méně s cca 2metrovkou jdou lovit pidibubliny v relativně malé výšce okolo hlavy pokud to ero váží cca 600-800G---JE PAK OPRAVDU NA POVÁŽENOU,jestli raději nepořídit házecí F3K :oops:

Proto jsem se dostal k 3m (obě navržené éra se této hranice dotýkají, Vektor má cca 3m, Cirrus 3,3).
To F3K už mě napadlo taky - je možné, že pokud to bude další fáze, pokud budu umět lovit termiku s 3m.

Autor:  ST [ pát 03.07.2015 11:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Lehký elektrovětroň

Pokud Chceš pokoušet terminku, tak na LS modely zapomeň. Tohle je naprosto ideální záležitost. Sám to mám doma a je to naprosto jiná kategorie. Navíc to vyráběl člověk, který lítá špičku u nás v F3J a F5J. http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=98&t=72745.

Autor:  Jindra_S [ pát 03.07.2015 12:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Lehký elektrovětroň

Jinak předpokládám, že je to sportovní brus, jehož odolnost není tak velká - viz i ten rozdíl mezi Cirrusem a Vektorem. Navíc to vypadá, že je to z druhé ruky - jméno na křídle neodpovídá jménu na modelbazaru.
Ale zkusím mu napsat, za to nic nedám.

BTW - do jak velkého větru s tím lítáš?

Autor:  mirek100 [ pát 03.07.2015 19:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Lehký elektrovětroň

Já druhou sezónu létám s Absolution Pro od www.vhmodel.cz. 3,2 m rozpětí, 2,9 kg. Létá to parádně, do termiky v pohodě, pevné dostatečně.
Nedávno jsem ale zalétl kompozitového Storka 3,65 m rozpětí, hmotnost asi 2 kg a je to úplně něco jiného. V 50 metrech je najednou termiky, že si můžeš vybírat. Na kompozitový model je ale potřeba dávat hodně pozor. Ve vzduchu je to v pohodě, jinak je to křehké a náchylné na zacházení. Absolution je polystyren a dýha s fólií. To je snad nerozbitné.

Autor:  misamltr [ pát 03.07.2015 21:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Lehký elektrovětroň

Ahoj,
co toto? http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/sirius/646195/


Michal

Stránka 1 z 5 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/