Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 343 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 21:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2013
Příspěvky: 414
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Kluci,svírá křídlo vůči výškovce nějakej úhel? Výkres jsem si zničil . Mám sice šablonu uložení křídla , ale nevim kam jí přiložit. :( Nbo plánek v el.podobě? Nebo aspon bokorys.Díky Petr


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2003
Příspěvky: 1031
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Křídlo +3 a výškovka 0


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 22:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2013
Příspěvky: 414
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Díky za pomoc.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2016 17:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý den, práce na Lionovi mi jde pomalu. Práce mě zmáhá více než jsem myslel. Začal jsem dělat na výškovce. Chtěl bych se ale prosím zeptat na směrovku. Díval jsem se na obrázky jak to dělal blueangel a pan Laco. Řešení pana Laca se mi líbí asi trošku více, ale nevím jak to přesně udělal. Má tam ukázané jen jak zkoušel zahnutí bovdenu a pak už hotovo. V návodu je napsáno, že kýlovka se má udělat z balsy 2-3mm. Bovden má asi 2mm, tak jsem uvažoval, že to udělám jakoby z balsy 3mm. Použil bych ale balsu 1mm, udělal jednu bočnici. Na tu nalepil střed, který by měl drážku pro bovden, podobně jako má pan laco na obrázcích. Pak bych to zakryl opět bočnicí z balsy. Všechno balsa 1mm. jenže bych potřeboval poradit. Když dám střed z balsy asi 1mm, tak bych potřeboval do obou bočnic udělat drážku asi 0,5mm do každé podle oblouku ve středové části. Jak ale udělat takovou drážku, abych se neprobrousil durch bočnicí? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2016 17:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
varok píše:
Dobrý den, práce na Lionovi mi jde pomalu. Práce mě zmáhá více než jsem myslel. Začal jsem dělat na výškovce. Chtěl bych se ale prosím zeptat na směrovku. Díval jsem se na obrázky jak to dělal blueangel a pan Laco. Řešení pana Laca se mi líbí asi trošku více, ale nevím jak to přesně udělal. Má tam ukázané jen jak zkoušel zahnutí bovdenu a pak už hotovo. V návodu je napsáno, že kýlovka se má udělat z balsy 2-3mm. Bovden má asi 2mm, tak jsem uvažoval, že to udělám jakoby z balsy 3mm. Použil bych ale balsu 1mm, udělal jednu bočnici. Na tu nalepil střed, který by měl drážku pro bovden, podobně jako má pan laco na obrázcích. Pak bych to zakryl opět bočnicí z balsy. Všechno balsa 1mm. jenže bych potřeboval poradit. Když dám střed z balsy asi 1mm, tak bych potřeboval do obou bočnic udělat drážku asi 0,5mm do každé podle oblouku ve středové části. Jak ale udělat takovou drážku, abych se neprobrousil durch bočnicí? Děkuji


.... jsem ti mnohokrat napsal , ze mi muzes zavolat. Takove pitomosti by jsme vyresili prubehu nekolika vet.

veka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2016 20:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tak jestli nikdo nic slušného neporadí, tak vám asi zavolám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2016 21:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Ja se na to zrovna chystam a planuju balsu 1mm z boku a doprostred balsu 2mm jen "zebra".
Nepusu to proto ze radim, ale spise zdali je to dobry plan ;)

Odesláno z mého ALE-L21 a podpis odstraním

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 21:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2003
Příspěvky: 1031
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
1 balsa bočnice směrovky 2 mm žebra směrovky bowden přilepit epoxidem a dát druhou bočnici směrovky lehké a pevné ,aspoň tak to dělám já .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: stř 04.05.2016 20:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tak jsem zjistil, že jsem se špatně díval a kýlovka je napsaná 3-4mm, tak super. Alespoň nemusím zatím zbytečně kupovat balsu 1mm. Udělám jen dvě bočnice z balsy 2mm, do kterých udělám vždy z vnitřní strany drážku na bovden a slepím je k sobě, jak jednoduché. :) Bočnice už mám připravené, jen do nich udělat drážku a slepit k sobě.

Teď něco k regulátoru a motoru. Elektromotorek mám Emax 2822, který má vývody asi 0,35mm². Regulátor mám Ray 20A, který má vstupní káblíky asi 0,75mm². Spojovat to natvrdo pájením nechci, tak použiji asi ty klasické gold konektory. Jaké ale použít, aby vyhovovaly pro proud asi 20A a zároveň pasovaly na uvedené průřezy káblíků. Budou stačit 3mm?


Naposledy upravil varok dne čtv 05.05.2016 16:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2016 12:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2013
Příspěvky: 195
Vem si motorek a regl do kapsy a zajeď do nejbližší modelářské prodejny a tam to vyzkoušej, každý prodavač ti rád poradí a máš jistotu. Nezapomeň na smršťovací bužírku, kterou lze také laciněji koupit např. Bauhausu nebo Obi a taky na protikus konektoru k baterii :wink: A pokud ti někdo jako Peter (Veka) nabízí pomocnou ruku, tak neváhej a zavolej mu :idea: Ať se ti dílo daří a nehledej v tom vědu....je to pudová záležitost....buď to půjde, nebo ne.... :wink:

_________________
...každý jednou začínal... :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2016 16:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tu kýlovku jsem už vyřešil, jen nevím jak udělat tu drážku. Už mám ale jeden nápad, tak vyzkouším. Jestli to nevyjde, tak panu VEKA zavolám.

Ten regulátor jsem kupoval u pana Víta v Ostravě, ale přes e-shop a domů balík. Kupoval jsem více věcí. Smršťovačky doma mám, koupil jsem teď celou sadu v Lidlu za pěkný peníz.

K panovi Vítovi to mám teď trošku bokem, i když je to v podstatě kousek. Už jsem to kdysy vysvětloval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2016 20:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2003
Příspěvky: 1031
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Nejlepší konektor k motoru je žádný konektor připájej to natvrdo zatáhni do smrštovačky a máš klid pokud někdy potřebuješ vyndat motor kvůli vyosení tak jej vyndáš i s reglem .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2016 4:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
No ještě uvidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 19:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 11.4.2012
Příspěvky: 118
Bydliště: Havířov
Původní LION /4-2016/ určen pro kategorii RCVS. Po několika startech jsem zjistil ,že se více nachodím než nalétám. Tak jsem se briskně rozhodl pro přestavbu na pohon elektro z dílů které mám doma. V Pa a Ne zalétávání a prostě pohoda. Start z ruky, přistání vedle pilota. Dnes v 50 m takové polétávání cca 17 minut bez motoru. Byl to relax, oproti dopolednímu létání s PROXIMOU II . Teď mne čeká úprava předku trupu na přijatelný vzhled.


Přílohy:
DSC07547.JPG
DSC07547.JPG
[ 114.76 KiB | Zobrazeno 1790 krát ]

DSC07584.JPG
DSC07584.JPG
[ 244.52 KiB | Zobrazeno 1790 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: úte 24.05.2016 8:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Ju, další s Lionem a přímo z havířova. :)
Kde jste byl prosím létat?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 343 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz