Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 343 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 15:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Když vidím ten přidanej obrázek s motorem, tak bych to upravil na pr. 40. Ten kužel je širší jak delší, takže ti udělá zakulacenější čumák. Úpravu bych řešil asi tak, že ve svislý ose mírně stáhnout na těch 40 a z boku přilípneš kus balsy a vybrousíš do kulata a dozadu do ztracena. Nemuselo by to vypadat nejhůř. Zkusil jsem to trochu načrtnout, tak prosím nekamenovat. Je to na rychlo. Máš tam patrnej i ten posun motoru mimo osu. Počítej i s tím, že tu první přepážku musíš mít taky v těch úhlech, abys tam neměl rozdílnou mezeru mezi kuželem a přepážkou. A taky pozor. Ten motor bude v kapse. Někde musíš udělat dozadu odvětrání, jinak ho při delším běhu uvaříš. Už se mi to stalo :wink:


Příloha:
P1030134.JPG
P1030134.JPG
[ 96.37 KiB | Zobrazeno 2146 krát ]


_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 16:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
No to přední čílko má být v podstatě rovnoběžné s přepážkou, na které bude upevněn motorek, ne?
A s tím kuželem? Zhlédnul jsem ten Blaník od RiMr a to je fakt hnus, tedy mě se to vůbec nelíbí. No, jak jsem už několikrát psal, moc se mi líbí řešení, jak jsem už dvakrát dával odkaz na to rcalbum, model Asterix, i když to v podstatě vypadá jako Lion. Majitel tam má ale křídla upevněné úplně jinak, tedy níže než u Liona a za druhé má čumák hodně krátký. Tak nevím, jestli by to šlo tak nějak uděla i u toho mého Liona.
To moje řešení tedy nevypadá moc dobře a bude to spíše připomínat ten Blaník?

Shorty: Dnes jsem si byl na poště pro ten motorek. Paráda, vypadá pěkně. Děkuji moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 16:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Nemáš zač.

Ono to hodně závisí od toho, jak strmě budeš od kužele rozšiřovat ten trup. Na těch fotkách je to dobrý. Nejlíp by to vypadalo, kdyby trup přecházel plynule na profil kuželu. Jak tam bude velký lomení, už to vypadá blbě. Musíš to upravit podle svýho citu.

Nebo zkus pohledat v okolí někoho, kdo ti píchne. Takhle na dálku je to těžký. Někdy je lepší to vidět naživo.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 16:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Docela se mi líbí takovýto tvar předku, ale to by u Liona znamenalo už asi moc velké úpravy, že? Podle tohoto podobného modelu jsem se to snažil udělat na té mojí šablonce, ale to jsou dva úplně rozdílné trupy, takže nejspíše smůla, že?
Od 14 stránky.
Aha, tak pdf soubor tady nejde. Škoda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 16:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Jako na fotkách toho Asterixe?
Na rcalbum je pár Lionů s motorek ve špici, ale oni majitelé většinou udělají celý předek podle mě dost hnusný. Jakoby jenom obyčejný hranol a na konci kužel s vrtulí.
:(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 16:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tak už se mi to povedlo nějak rozumně převést na jiný typ souboru. jak jsem psal, docela se mi líbí trup takovýto, viz obrázek. Šlo by prosím něco podobného udělat i u toho Liona?
Fakt se mi nejedná o původní vzhled Liona, nejsem nějaký historik a veterán přes modely. Jsem zatím mladý začínající modelář.


Přílohy:
Perun.JPG
Perun.JPG
[ 88.29 KiB | Zobrazeno 2115 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 18:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
A proč nepoužiješ pylon ?
http://www.vekamodel.cz/historici/cejka ... rc-kluzak/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 19:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Ten nechci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 19:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
To bych si troufl říct, že je to složitější a nehodí se to.

Zároveň bych si dovolil to tak trochu shrnout a posunout dál.
Podívej. Informací máš dost. Nadšení taky. Dokonce jsi vyslovil obdiv stavěčům ( kam se počítám i já ). Tak se do toho pusť podle svýho přesvědčení a ...... A když to nebude ono, pusť se do toho znovu s tím, že už víš co jo a co ne :idea: :D . Držím palce.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 21:28 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
varok píše:
Ten nechci.


... jj , ale za cas bude z tebe odbornik na vymenu osicek v motoru. To taky neni k zahozeni ( druha profese) :wink:

Kdyz koukam na ty tanecky kolem ,nechapu proc tu spicku neudelas po svem tj. tak jak se ti libi. V cem je problem? Proste vezmes kuzel co mas a predek trupu mu tvarove prizpusobis.

Jiz jednou si sam daval odkaz na fotky z meho rajcete : http://veka1.rajce.idnes.cz/CEJKA_2015_ ... romotoru./ ...ze tak si to nejak predstavujes.

Nemusi to byt tak komplikovane ( u tebe jde jenom o tvarovani predku a motor namontovany nafurt).
Ja to mam navrzene tak ,aby po vyjmuti motoru a nasazeni nahradni spicky z toho byl zase klasicky kluzak. Tj. motor ve spicce jen jako ukazka, ze to neni konstrukcni a provozni problem.


veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 21:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Jak se tak dívám, tak mi nic jiného nezbyde. Bud tady dá někdo další fotky, jak u toho blaníku, nebo se na to půjde i docela dívat. Sám jsem zvědavý. Už jsem si dnes nakreslil dalsích asi 5 návrhů, tak snad z toho něco vznikne.
Zatím všem moc děkuji za rady a za pár dní se snad ozvu. Buď s úsměvem nebo pláčem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 21:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Veka1: Aha, tak vy jste to dělal jen tak provizorně, jako že to jde? Ano, máte pravdu, motorek tam nechám napořád, tedy dokud vydrží éro. No právě v tom tvaru špice trošku tápu. Neumím to nějak vymyslet, aby to plnilo účel a přitom to vypadalo jakž takž i pěkně. Ten váš styl jsem tady nedával já, jen jsem psal, že takové řešení vypadá docela pěkně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 9:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tak nakonec jsem se rozhodl, že asi nebudu vymýšlet blbosti a udělám to opravu podobně jako pan veka1. Jestli se mi to povede a naučím se s tím trochu létat, tak si potom vyrobím ještě větroně jako jsem dával ten Perun, popř. mám ještě v modeláři Bora, což je v podstatě to samé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 22:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Jsem trošku naštvaný. Objednal jsem si ty špendlíky u modellstudia. Přišel mi mail, tak jsem to zaplatil přes net. Poděkovali a zásilka dodnes nikde. Objednával jsem už myslím v pondělí. :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: sob 30.01.2016 8:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Vzhledem k tomu že máš modelářské prodejny daleko máš si napsat seznam věcí které potřebuješ a koupit vše najednou třeba u Pecky ,špendlíky má také takhle budeš stále platit poštovné a vše se ti prodraží. Jak jsem ti psal já budu stavět Liona a vypadá to že začnu stavbu dříve než ty a to jej budu stavět celého sám .každopádně já bych se neobešel bez -Stavební deska, špendlíky ,ocelové pravítko, hoblík, příložné uhelníky, skalpel,lupenková pilka,pilka na žělezo, brusné papíry ,vrtačka ,malá svěrka,žehlička.Stavební material balsa,nosníky, překližka, lepidla, bovdeny,koncovky ,páky na kormidla,suchý zip,oboustraná páska,ocelový drát + trubičky ,potahový material, serva,motor , rc vybavení .A to nejnutnější je chut do stavby a lahev dobrého vína pak jde stavba od ruky a za chvilku je postaveno .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 343 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz