Switch to full style
Větroně s pomocným elektromotorem a nejčastěji sklopnou vrtulí
Odeslat odpověď

Re: Lion elektro

stř 30.05.2018 6:57

zde máš ukazky od Veky jak na řiditelnou výškovku chycenou gumou

Re: Lion elektro

sob 28.07.2018 17:42

Dobrý večer, jak máte prosím na těch Lionech přišroubovanou výškovku, tak máte v té výškovce nějakou výztuhu, nebo to máte přišroubované jen přes to přeplátování co je uprostřed mezi žebry z balsy 1mm?

Re: Lion elektro

stř 01.08.2018 21:00

Určitě výstuhu jinak se ti ta 1mm balza zdeformuje a nebude to držet normálně tam dej plnou balsu a 2 nylonové šrouby M3

Re: Lion elektro

čtv 02.08.2018 3:55

Dobře, dám tam kousek balzy. Děkuji

Re: Lion elektro

pát 07.12.2018 9:16

Varoku,
jak pokračuješ s Lionem ?
Momentálně řeším podobné problémy, asi v menším rozsahu, koupil jsem si komplet stavebnici - rozsyp na model Traky od Laser modely.
Podle místa bydliště, by jsme mohli provést "hromadný zálet" :wink:

Re: Lion elektro

pát 07.12.2018 17:25

Varok ted ladi nejaky vrtulnicek v jinem vlakne.
Preji tedy lepsi vysledek ve stavbe jelikoz to je jedna z mala stavebnic kompletne k postaveni a ne jenom rozsyp nez se to.povedlo prodejci. Na svych strankach spise provedenim strasi lidi. Neco tak zfusovaneho a nafoceneho
coby reklama na model, to se jen tak nevidi.
https://obchod.lasermodely.cz/vetrone/259-traky.html

Re: Lion elektro

pát 07.12.2018 18:45

Honziku22 fotky má sice odstrašující, ale stavebnice je opravdu povedená, kdyby mi nevadily opaly od laseru, není třeba nic brousit, vše perfektně pasuje. A tu fotku motorové verze beru taky s rezervou, já dávám motor dovnitř trupu na stávající přepážku s přední montáží. Momentálně chybí nalepit uši, potah trupu - vrch a spodek, dobrousit a potáhnout.
Varokovi držím palce s vrtulníčkem (nic pro mě) a hlavně s Lionem.

Re: Lion elektro

sob 08.12.2018 14:46

Hola hola,nepochybuji , ze to bude litat, to zase ne.Ta stavebnice je vyjimecna svym komletnim pojetim. Ja jsem z Karvine ve Frystate, jenom v noci v Orlove. Kde tam v Tesine litas? Ted cekam na novy modylek od pana Hiesboka s Jedelsky profilem na Samuraie. Ta celobalzovka mi strasne sedi. Doufam,ze se na me brzo dostane rada. Ma tam vice variant od volnaska az po s vrtuli v predku raketovym motorem i s tlacnym motorem,pylonem,no to bude neco pro me! Kdyz me vezme debka, tak litam pod Laryschovym zamkem v Karvine Frystate. Pul hodky a jsem zase vyladeny z toho naseho sverazneho regionu. Mezi Tesinem a Karvinou mame pekne haldy, se sklonem Alpskych svahu. Ja tam jeste nedavno testoval vzlet meho paragliding,,kridla.No jsou vsude draty jako na Javoracu. Letadylko to tve, bude pekne to zase jo. Mas -li nějakou fotodokumentaci, mozna, ze by z toho bylo i pekne nove vlakno o stavbe a pak i letove.
S pozdravem at zije klasicka konstrukce Honza.

Re: Lion elektro

sob 08.12.2018 18:24

Že Traky nebude lítat se nebojím. :mrgreen:
Nefotím, stavím, asi to budu muset napravit. :roll:
Vlákno zakládat nebudu, maximálně pár fotek a popis na rcalbu.
Pod zámečkem v parku asi moc místa není, co? Záleží s čím lítáš.
Já chodím v Těšíně na ulici Lipová, první pole vlevo, když podjedu dálnici. Je tam odbočka se zákazem vjezdu a novým asfaltem, jedním slovem modelářské letiště. Taky se vždycky chodím na chvíli odreagovat, většinou sám, když je počasí, nabito, čas a nálada.
V Loukách (Darkově) na haldách jsem to zatím nezkoušel, moje deproňáky by tam nedopadly nejlíp, po přistání do toho co tam roste by byly asi jako cedník. :?

Re: Lion elektro

úte 11.12.2018 19:11

No přiznám se, zatím nepotáhnuté. Nějak zatím nebyla chuť. Pořád se toho nějak bojím. Byla práce na mém druhém koníčku(autokarosařina). Tam se taky učím.

HONZIK22: A kam chodíte létat, na Honneger? No vrtulníček jsem koupil jen tak na vyblbnutí, letadla tedy zatím Liona už chci přes zimu konečně dokončit.

Kuta33: Č. Těšín je kousek.

Re: Lion elektro

stř 12.12.2018 10:02

varok píše:Kuta33: Č. Těšín je kousek.

Já vím :mrgreen:
Pocházím z Horní Suché a v Havířově jsem kdysi nějaký čas bydlel. :wink:
Mně chybí nalepit na křídla uši, dobrousit, cvičně osadit střeva a začnu potahovat vliesem, taky premiéra.
Nabídka společného záletu stále platí. :D

Re: Lion elektro

stř 12.12.2018 16:13

To by bylo super.

Re: Lion elektro

stř 12.12.2018 17:24

Až to bude aktuální, tak se ozvi.
Odeslat odpověď