Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vektor XXL - LS model
PříspěvekNapsal: čtv 04.05.2017 7:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Já a asi i kolega máme na Vektoru gondolu po bocích vyztuženou uhlíkovou tkaninou. Taky mám antény venku.
Pan Svoboda nabízí výztuhu gondoly uhlíkem jako nadstandartní úpravu na přání.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vektor XXL - LS model
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2017 12:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Ahoj

chtěl bych se ještě vrátit ke šroubům křídla. Jaké používáte a hlavně proč?
Podložku budu používat nedělenou - tedy jednu přes obě křídla.
Šrouby mám plastové, ale materiál (nevím jaký to je plast) se mě zdá že by mohl být lepší.
Jaký plast je vhodný pro tyhle šrouby? Šrouby nechci vyrábět ale chci koupit hotové.
Jsou mezi plastovými šrouby co jsou běžně k dostání nějaké rozdíly a jaký materiál je nejvhodnější?

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vektor XXL - LS model
PříspěvekNapsal: pon 05.06.2017 10:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.2013
Příspěvky: 127
Bydliště: Hostivice, Athény
Obrázky: 13
Z těch nerezů nejsem šťastný, ale v zásadě mě neomezujou. A pokud se nedozvím o nějakém opravdu tvrdém plastu, tak do PVC nejdu. 4mm na 3000mm rozpětí je IMHO opravdu velkej nepoměr. Když si nedám pozor a budu v luftě dělat kraviny (záměrně či z blbosti), mohlo by to špatně dopadnout. Nevidím tam žádnou pevnostní rezervu. Kdyby to byly alespoň 5 mm ... mám je na 2m Filipovi a nechají si líbit opravdu HODNĚ. Resumé - šel bych jen do nějakého pevnostního plastu(?) nebo do hliníku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vektor XXL - LS model
PříspěvekNapsal: pon 05.06.2017 22:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
něco Ti poradím. Udělej si test nylonových šroubů na tah. Protože to je to, co Tě zajímá. Budeš možná hodně překvapen.

Přečti si třeba tady: http://jio-faq.blogspot.cz/2012/10/pevn ... roubu.html

Pokud to nepouštíš na navijáku, tak není co řešit. myslím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vektor XXL - LS model
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 12:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2015
Příspěvky: 198
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 5
satcen píše:
Z těch nerezů nejsem šťastný, ale v zásadě mě neomezujou. A pokud se nedozvím o nějakém opravdu tvrdém plastu, tak do PVC nejdu. 4mm na 3000mm rozpětí je IMHO opravdu velkej nepoměr. Když si nedám pozor a budu v luftě dělat kraviny (záměrně či z blbosti), mohlo by to špatně dopadnout. Nevidím tam žádnou pevnostní rezervu. Kdyby to byly alespoň 5 mm ... mám je na 2m Filipovi a nechají si líbit opravdu HODNĚ. Resumé - šel bych jen do nějakého pevnostního plastu(?) nebo do hliníku.


Chtěl jsem s kolegou také jít do plastu, nedávno mi přišly z číny - jsou k mání.
Tak nějak se nám nepozdávalo, že jsou ty plasťáky ohýbány do boku, asi to není ideálně svrtané.
Já mám horní spojku plánovanou tak velkou, aby na neodymu udžela malou kamerku

Původní záměr byl kvůli rychlejším a tvrdším přistáním, kterých jsme se obávali,
ale po včerejším kolegově záletu (já jako tichý a nadšený pozorovatel),
není co řešit - éro po aktivaci Butterfly (snad se to tak píše) zpomalí pěkně do rychlosti pomalé chůze a s lehkostí motýla sedne na zem - prostě SUPER !

Děkujeme pane Svoboda :-D - tohle je povedené éro.

Já jen nevím kdy to dodělám - nestíhám opravovat synovu kvadroptéru

_________________
Trutnov, X9D+
EasyPeasy,RELAX II,Vektor XXL,4ptéra 250ka
Šohaj(stavím)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vektor XXL - LS model
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2017 13:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Další dva lety s Vektorem XXL, a jsem pořád nadšenej.
Šrouby nechám kovové přistání jsou pomalá (až budu umět lépe pracovat s klapkami budou ještě pomalejší), takže přistání se nebojím.
No a když to polámu ve vzduchu nebo s fláknu o zem tak mě to nepomůže.

Jakou používáte přistávací konfiguraci mixi a podobně?
Zatím se s vektorem učím a pokročilé mixi a letové režimy nepoužívám, mám ho nastaven jako klasicky 4 kanál plus klapky na pravém slideru a moc to s nimy neumím.
Když je začnu postupně vytahovat (klapky) vektor zvedne nos a tohle ještě nemám patřičně natrénováno a má reakce výškovkou je pomalá.
Zkoušeli jsme s bráchou přistání do ruk já pilot brácha chytač, bylo to mezi dvěma poli na jedné straně řepka na druhé straně obilí brácha běhal jak uměl ale stejně sem to radši nakonec poslal do obilí (pěkně čistě), s Easy Gliderem umím přistát do vlastních ruk.

Radio mám Taranis Plus umím na něm cokoliv mixovat motýla, křivení odtokovky 4 servy zvlášť plus mix do vyškovky...
Spíš ale to umět použít :D , mám problém s tím sliderem ho hned trefit, asi zkusím klapky jen na spínač bude to rychlejší než hledat střed slideru.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vektor XXL - LS model
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2017 20:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
najdi si návod, jak nastavit butterfly. Přistávací konfigurace. Po vyjetí klapek, musí společně s nimi potlačit výškovka. Její potlačení se musí nastavit podle chování modelu. Správně nastavená výškovka ke klapkám by měla udržet model v přímém letu k podélné ose bez zvedání, nebo klesání. Ideální je, nastavit si to na přepínač. Ovládání pákou, až se s tím sžiješ a budeš to mít správně seřízení. Nic na tom není. Není třeba se toho bát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vektor XXL - LS model
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 6:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2011
Příspěvky: 498
Bydliště: Žamberk
Domnívám se, že je nutné mít klapky na přistání na páce s možností plynule upravit výchylku podle situace a potřeby. Mix do VOP je nutný, aby model po vysunutí klapek nevyplaval. Zpočátku větší výchylka, pak už menší. Nejlépe nastavit pomocí křivky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vektor XXL - LS model
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 7:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
tak, nutné to není, ale je to výhodnější. Mi se lépe hledala poloha výškovky podle nastavené páky výškovky. Klapky jsem měl na přepínači a nemusel jsem se starat o páku plynu. Po seřízení jsem upravil butterfly i na páku plynu. Ale každý má svůj postup.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz