Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Projekt: Raus!
PříspěvekNapsal: čtv 23.06.2016 18:00 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
jyrry píše:
8O 8O 8O

.... no jo, toooto by ti slo, delat oci a stouchat do kamaradu. :lol: Vsak napis jak to vidis ty ...od toho je df, no nee? :wink:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt: Raus!
PříspěvekNapsal: čtv 23.06.2016 20:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Vždyť jsem to už napsal. Prostě ta konstrukce je jaká je a když se to začne předělávat, bude lepší vzít to úplně zgruntu (vzít jen tvary) nebo vyšťórat třeba něco úplně jiného...
Takový Lion taky nemá torzní skříň a jak a kolik jich létá... To samé Štír, neměl torzku řádně uzavřenou ale taky (mi) létal...

Jo, ještě bych doplnil - tuhle konstrukci bych potáhnul papírem, ne folií. Tu přiměřenou tuhost křídlu folie nedodá, papír víceméně ju.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt: Raus!
PříspěvekNapsal: čtv 23.06.2016 21:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
On taky Lion dost počítá s papírovým potahem (sám ho mám právě takto), u fólie už je měkčí kostra patrná.
A neuzavření u Štíra už je vyložený kix a rozloženého za letu pamatuji, dost možná právě proto...

Zde debatovaný Raus bych zase tolik neprožíval, při malách rozměrech a hmotnosti bych potíže spíš nečekal. Fakt ale je, že pro promyšlenější konstrukci by mohl být model při stejné hmotnosti daleko pevnější, případně stejně pevný a přitom lehčí. Možná proto není od věci na to upozornit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt: Raus!
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2016 5:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Tak veka1 napsal ke křídlu docela dost a dá se říct, že s většinou věcí souhlasím (nosným konstrukčním prvkem je uhlíková trubka, pevný potah je zejména pro dodržení tvaru profilu, spojka křídla by byla vhodnější v té uhlíkové trubce, význam pomocného nosníku není zřejmý, ale je hezký... ).

Dám sem pár fotek ze stavby. jen upozorním, že to éro již lítá, takže je postavené celé podle původního návrhu. Takže si nemysleme, že bych nechtěl naslouchat a ignoruju i lehce během stavby zapracovatelné připomínky, jen už to prostě jaksi nejde.

Křídlo je lepeno disperzí a vteřinovým lepidlem (řídkým na místech balza-uhlík).


Přílohy:
33-IMG_7873.JPG
33-IMG_7873.JPG
[ 190.48 KiB | Zobrazeno 910 krát ]

29-IMG_7893.JPG
29-IMG_7893.JPG
[ 165.84 KiB | Zobrazeno 910 krát ]

27-IMG_7891.JPG
27-IMG_7891.JPG
[ 119.72 KiB | Zobrazeno 910 krát ]

30-IMG_7894.JPG
30-IMG_7894.JPG
[ 171.38 KiB | Zobrazeno 910 krát ]


_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz