Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 12:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
A do Funtastika jsi šel pro jeho lepší samolepky, nebo si tak trochu myslíš, jako já, že bude krapet kvalitnější třeba jen ten povrch než Funtic II, nebo...?
Já se stále rozhoduji, ale také k tomu přemýšlím ekonomicky. U nás se dá Funtic pořídit už za 3320,- Oproti Funtastiku od Kostky za 3790,-. Což za ušetřený peníz bude baterka, nebo přijímač.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 13:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
No tak já jsem nikde takový cenový rozdíl nenašel, takže z tohohle hlediska jsem se rozhodovat nemusel. Kostka Funtastic anebo Pelikán Funtic je cenově +- stejně.
Zaprvé se mi Funtastic víc líbí a taky, možná trochu naivně, na základě recenze v RC revue očekávám trochu vyšší kvalitu.

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 22:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Tak až to otestuješ a zalétneš, napiš sem zprávičku... :)

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 17:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Tak Funtastic je doma!
Musím říct, že jsem nadšenej. Vypadá parádně. Vše dobře zabalené, nic neponičené.
Sestavení v pohodě, jen bylo potřeba vyběhat ty plastové díly sesazení SOP+VOP+trup, nejdříve mi to nešlo, ale napotřetí už to jde dobře. Taky jedno křidélko šlo dost ztuha. Jediný malý problém byla trochu křivě zalepená matička v trupu na tu sestavu VOP+SOP, musel jsem to tam trochu přiohnout v tom trupu. Ale pak už šel šroub rovně a sestavený zadek je pevně a rovně.
Regl je Hobbywing Skywalker30A BEC 2A (ne 25A jak se inzeruje), osazený T-Deanem. Vrtule je 8x6". V porovnání s Betou 1400 anebo Alphou 1500 je materiál o poznání tužší, pevnější. Nevím jak by to bylo u Pelikánova Funtica, ale proto jsem raději koupil toho Funtastika - a taky se mi víc líbil.
Zítra mám volno po víkendu v práci, tak když nebude nějak hnusně a fučet tak ho zkusím zalítnout. :D

Ještě by mě zajímalo jak to máš Zelkare s vyvážením. Máš to taky jak je to na fotce z návodu anebo jinak? Vím, že to RiMr dost řešil v tom videu...


Přílohy:
DSC_5297.JPG
DSC_5297.JPG
[ 53.97 KiB | Zobrazeno 1065 krát ]

DSC_5303.JPG
DSC_5303.JPG
[ 69.29 KiB | Zobrazeno 1065 krát ]

DSC_5305.JPG
DSC_5305.JPG
[ 57.54 KiB | Zobrazeno 1065 krát ]


_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 18:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Tak gratuluju k přírůstku do rodiny! :lol:
Máš pravdu, je hezké a materiál je fakt nezvykle pevný. (Křídla už přežila neuvěřitelné věci, vždycky rupla jen uhlíková spojka a křídlo bylo v pohodě.)

Jak už jsem psal o pár stránek výše, mám těžiště 85 mm od náběžky u kořene (takže přesně podle tvého obrázku).Je to 37 mm od drážky pro kabel serva - přesně pod spojkou křídla. Toto letadlo je na těžiště trochu háklivé, ale když těžiště vyladíš, lítá parádně...

Pro 3s 2200 mAh musím špici trochu dovažovat. Váhově by mohla sedět třeba tahle baterka http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/eshop/1-1-Li-Po-BATERIE/2-2-3S/5/45-Turnigy-2650-mah-3S-30C
Já teď lítám na 3s 3300 mAh - na to jsem ale vydloubnul asi tři závažíčka zevnitř ze špice. Je jich tam cca 8 pod milimetrem polyše, vyndají se vnitřkem snadno.

Na nerozhýbaném křidélku jsem si hned zkraje zničil servo. Asi to dělá pořád stejný Číňan-sklerotik :( V návodu psali rozhýbat jen ocasní plochy, tak jsem křidélka nechal být, blbec...

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 19:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Jo, přesně jak píšeš - dal jsem tam 2200 mAh Turnigy nano tech s kterou jsem lítal s Betou a je to těžký na zadek, a to i když jí dám úplně dopředu. Budu muset předek dovážit. Taky je tam přesně podle RiMra "všivý" T-Dean, ten šel hned pryč protože lítám s XT-60. Tak ještě dovážím, nastavím serva a snad bude zítra hezky. Těším se jak malej kluk :-) Doufám že to nerozmlátím...
Díky za to těžiště :-)

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Myslíš, že je tedy kvalitnější, než Funtic co se týče povrchu? Asi by bylo nejlepší dát je vedle sebe a porovnat, ale to se asi jen tak nepodaří, aby se na "letišti" sešli oba dva.

Tak až půjdeš létat, chtělo by to nějaký záznam. Fotky, video....

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 21:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Myslím, že v tom povrchu to asi bude nastejno, protože když se podívám na video od RiMra o Funticu II tak ta struktura povrchu je stejná - v podstatě jako u Alphy a Bety - co mám doma - on to tam i říká, že to není třeba oproti Multiplexu žádná sláva. Rozdíl oproti nim je v pevnosti, tuhosti toho materiálu. A to myslím říkal RiMr v tom videu taky. Popravdě si myslím, že to dělá jedna fabrika a akorát na to lepí Pelikánovy polepy, ale třeba ne. Bylo by to dobrý porovnat oba modely vedle sebe ale to se asi jak říkáš hned tak nepovede...
Video určitě udělám, ale zítra určitě ne, kameru mám v práci... Snad pár fotek, jestli budu mít kdy :-)

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 6:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Nemôžeš my odfotiť prosím ťa ten kužeľ (klieštinu) a motor bez vrtule? Ale musel by si dať dole vrtuľu. Chcem si kúpiť tú origo sklopku, len sa my zdá že my to aj tak nebude lícovať na mojom motore. Mám pocit, že tam nieje hriadeľ motora, ale montážna sada so závitom, ako na coptéry.
Potom by bol vhodný motor: SunnySky X2212-9 KV1400 II (cca. Ťah 1270g, 23A, 260W) prop. 8x6" (aku LiHv 2400mAh 3S 65/130C)
http://www.banggood.com/Wholesale-Sunny ... mds=search

Ale na začiatok kúpim tvrdší aku. a LiHv či to troška neožije. Len dúfam že to ten EMAX XA 2212 1400kV čo mám teraz prežije. Aku.: Turnigy Bolt 2400mAh 3S 11.4V 65 ~ 130C High Voltage
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-bol ... -pack.html


Přílohy:
Sunnysky 2212-1400kv.jpg
Sunnysky 2212-1400kv.jpg
[ 77.26 KiB | Zobrazeno 987 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 7:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Zkusím ti to vyfotit, když to půjde sundat. Na Alphě jsem si strhnul unašeč, tak se nezlob kdyby to nešlo...

To Zelkar: pořád jsem trochu nechápal když jsi psal že tohle letadlo je trochu problematické na vyvážení - už to plně chápu. To se nedá vyvážit! Na obou letadlech co mám, prostě těžiště sedí, tady to litá chvíli dopředu chvíli dozadu, ta hrana vyvážení je snad milimetr... No uvidíme, zkusím to nejdříve jen z ruky zaplachtit, na sněhu asi využiju i start že země. Snad to bude dobrý, musel jsem tam na tu 2200 mAh
dát čtyři matky do čumáku na bok a velkou do drážky od serv...

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 9:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Je to asi tím, že je to středoplošník a ty ho podpíráš trochu pod rovinou těžiště. Nějaký milimetr sem nebo tam neřeš - tak citlivé to zas není.

Pokud váháš, dej těžiště spíš pár milimetrů dopředu. Uvidíš, zda bude potřeba dotrimovat výškovku. Když pro vodorovný klouzavý let bez motoru (a bez houpání) bude výškovka trimovaná víc než cca 1 mm nahoru, dáš těžiště malinko dozadu.

Nejlepší je, když ti to na zálet poprvé někdo energicky hodí MÍRNĚ vzhůru (tak asi 10°) - na plný plyn. Maličko to zhoupne, ty budeš v první chvíli jen držet rovinu, pak to necháš mírně stoupat. Pokud máš ovládací plochy v neutrálu srovnané, nemusíš se toho bát. Když nebudeš divočit ty, poletí to v pohodě, neboj. :D

Ze země to odstartuje z rovné uklouzané plochy, určitě ne z hlubokého prašanu, trup je úzký.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 11:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Tak a jsem doma. Lítá to skvěle!
U nás je docela hnusně, zataženo inverzí a -9, takže jsem vylítal jednu baterii a šupem domů, protože mi mrzlo všechno co mohlo a pes se za mnou do té po kolena zasněžené louky moc netvářil :-)
Nejdříve jsem si to hodil jen tak a přišlo mi že je to docela těžké na předek. Chvíli to letělo a pak mírně žuch do sněhu. Měl jsem docela bobky to hodit znovu a tak jsem to zkusil s rozjezdem po sněhu, že si to hned po vzletu a vypnutí motoru zaklouzám. No - po asi 10m to vzlítlo jak raketa docela fest vzhůru, dost jsem musel potláčet. Po vytrimování (exponenciálně skoro napůl) to letělo krásně. Vzlety ze sněhu jsou fakt prča, jen to přistání je o doooost delší.
Až po přistání, když jsem chtěl dorovnat výškovku jsem zjistil, že jsem jí dopotlačil do roviny! Je možné že se to táhlo nebo servo v tom mrazu takhle rozhaší? Je pravda že jsem to blbec na louce už nekontroloval, když jsem to doma došteloval.
No nic, srovnal jsem to a znovu nahoru. Už to byla paráda, řekl bych že na motor to táhne zhruba jako Alpha, je to o dost živější na křidélka a směrovka fakt zabírá (oproti Alphě). Výškovku jsem si na radu RiMra dal o dírku dál a dobrý. Zkoušel jsem let na zádech, překrut, vše přesně a čitelně.
Doma jsem musel dopípat brzdu a budu muset o dost víc dotahovat ty šroubky do uhlíkové trubky na křídlech - pořád se lehce při přistáních vysunovaly - ale v tom mrazu mi to prostě víc utáhnout nešlo. A taky už je to kus letadla! I s baterií už to něco váží.
Jsem nadšenej, jen co sleze ten bílej hnus tak se vrhnu na klapky :-)

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 12:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Tak super, blahopřeju! Je to obratné letadlo, že jo? :D

Jako každé bubliny se musí skoro pokaždé přetrimovat, obzvl. při takové změně teploty z domu ven.
Když si tam dáš klapky, bude i přistání v pohodě krátké. Až to dostaneš do ruky, zkus větší výchylky (jak jsem je tady uváděl na str.2). Snese to fakt hodně ostré :roll:

Křídla viz první strana tématu:
zelkar píše:
Utažení spojky křídel šroubem moc nedrželo. Pomohlo trubku na koncích olepit jednou vrstvou velmi tenké pásky a pak teprve silně utáhnout šroub v křídle.

Protože je nerozebírám, mám křídla ještě přelepená.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 19:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Je to fakt příjemný polítání a přitom je vidět, že je to dost obratný a při větších výchylkách (na ty tvoje se asi nikdy neodvážím) to bude dost živý.
Klapky určitě plánuju, a výměnu setových serv na křidélkách (hodím je na klapky) a hlavně výškovce. Sice to lítá, ale těm setovým moc nevěřím...

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 22:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
juraj.jurej píše:
Nemôžeš my odfotiť prosím ťa ten kužeľ (klieštinu) a motor bez vrtule? Ale musel by si dať dole vrtuľu.


Ahoj, tak nemám dobrou zprávu. Kužel jsem sundal, ale ten unašeč nešel ani boha povolit, ta matka drží jak helvetská víra a protáčí se to i s unašečem v tom trámci. Až se mi to rozbije tak se do toho pustím, ale teď se mi to rozbijet ještě nechce, nevím jak podržet ten unašeč aby se netočil i s matkou na tom trámci.
Aspoň fotka bez kuželu...


Přílohy:
DSC_5307.JPG
DSC_5307.JPG
[ 37.56 KiB | Zobrazeno 909 krát ]


_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz