Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: sob 28.01.2017 10:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Tlapa píše:
Ahoj, držák nemám, ale na krabici od modelu je vyfocený tento snímek, který by ti mohl pomoci, když si vygooglíš jaké rozměry má ta kamerka...

Tak nic, promiň, všiml jsem si až teď že u Pelikána je ta fotka ještě lepší...

V poho, snaha se cení v každém případě :wink:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: sob 28.01.2017 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Tlapa píše:
Ahoj, držák nemám, ale na krabici od modelu je vyfocený tento snímek, který by ti mohl pomoci, když si vygooglíš jaké rozměry má ta kamerka...

Tak nic, promiň, všiml jsem si až teď že u Pelikána je ta fotka ještě lepší...


úprava: Teď jsem se snažil najít rozměry ty kamery a nenašel. Možná by ji mohl změřit kdo ji má doma a podělit se o info.
úprava 2: našel jsem rozměry voděodolného pouzdra. Píší - Vnitřní Rozměr: 7 cm x 5,5 cm x 3 cm

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: sob 28.01.2017 12:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Já našel rozměry Gopro Hero 3: 14x42x60mm, váha 75g.

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 31.01.2017 13:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Ahoj, mám prosbu - mohl bys mi napsat něco k těm mixům? Jsem v tomhle nováček, mixy začínám...
- jak máš nastavený ty klapky - mícháš do toho na přistání výškovku? A pokud ano tak poměr?
- používáš butterfly? Jak ho máš nastavený?
- klapky do křidélek souhlasně používáš?
- to řízení odtokovky, na co to je? Snažil jsem se s Alphou trochu plachtit, ale nic moc, k tomu to je?

Jak na plachtění, ať lízám dýl než jen na baterii? Jestli to s Funtasticem jde...

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 31.01.2017 13:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Zdar. Dotaz určitě směřuješ na vlastníka aeroplánu. Já zatím Funtica, potažmo Funtastica nevlastním.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 31.01.2017 13:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
To bylo dle SZ na mě.
Ono jde dost o to, co ti dovolí vysílač... (Já lítám s Taranisem a ten dovolí naprosto cokoliv.)

Klapky: Obecně když zde jdou klapky dolů, výškovka jde taky o pár milimetrů dolů. (Jinak se to bude zvýšením vztlaku vzpínat.) O kolik - to je potřeba vyzkoušet. Klapkami úplně dole se dá výrazně zpomalit, buď na přistání nebo na pomalé průlety s motorem.

Butterfly: Mám to už uvedeno v příspěvku výše jako brzda.
brzda: křidélka 12mm nahoru, klapky 33 dolů, výškovka 10 dolů
Mám to ale řízené plynule pákou plynu, motor neběží. Pokud ti to vysílač dovolí nastavit, přistává se s tím na dvou metrech.

Klapky do křidélek souhlasně nepoužívám - je to naprosto zbytečné. (Je zde o tom někde vlákno - křidélka mají 80% účinnosti v krajní třetině křídla, u trupu je vliv na zatáčení mizivý.) Krom toho, klapky jsou napákované tak, aby chodily hodně dolů, tím pádem už nemůžou jít moc nahoru.

Řízení odtokovky, jak je uvedeno v příspěvku výše:
křídélka 2mm nahoru, 3 dolů, klapky 7 nahoru, 15 dolů, korekce výškovkou +-3mm stejným směrem
Mám to ovšem řízené plynule, toto jsou krajní dorazy!
Obecně odtokovka dolů bývá pro stoupání v termice, nahoru pro zvýšení přeletové rychlosti. (Klapky vždy o trošku víc něž křidélka.)
Funtastic ale není zrovna termický model na dlouhé plachtění :o , je na to trochu těžký. (I když letní silný stoupák by asi dal...)
Já to mám na zcela jiné použití: dolů pro mírné zpomalení, nahoru pro let na zádech.

Ještě tam mám obvyklý "mix lenochů" - křidélka do směrovky. Vypínatelný třeba pro akrobacii, např. na zádech by to šlo do protisměru.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 31.01.2017 15:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.4.2016
Příspěvky: 45
ja som mal v FUNTICu II vario s vysokou presnosťou,zvuk pri klesaní vypnuté aby neotravovalo,a veľmi mi pomáhalo nájsť stúpaky a ustreďovať.Taranis to dá.v tomto vlákne sa o hľadaní termiky dosť píše viewtopic.php?f=23&t=12140


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 31.01.2017 20:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Zajímavý vlákno, četl jsem to teď asi 2 hodiny a čím víc jsem toho přečetl tím víc jsem se ujišťoval, že to přece nemůžu najít :?
No, uvidíme, třeba to půjde. A když ne s tím Funtasticem, tak si půjčím od syna jeho Alphu, ta by to měla dát.

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 31.01.2017 21:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Nevím, jestli nebudeš zklamaný... Ani jedno z nich není úplně stavěné na termiku :?
Kolem Liberce máš nějaké kopce, ne? Řekl bych, že nejlepší bude to zkusit v létě na vrcholu nějakého jižního svahu, až do něj bude pořádně prát slunce a k tomu mírný jižní vítr. :wink:
Nebo nad krajem lesa - s mírným rizikem, že do něj spadneš.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: stř 01.02.2017 11:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Jo, kopce tady jsou všude. A do jednoho lesa jsem už svou Alphu poslal, sousedka mi jí po měsíci přinesla z hub - takže zkušenosti mám ;-)
No uvidíme v létě, snad se zadaří...

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2017 21:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
zelkar píše:
Ono jde dost o to, co ti dovolí vysílač... (Já lítám s Taranisem a ten dovolí naprosto cokoliv.)

Klapky: Obecně když zde jdou klapky dolů, výškovka jde taky o pár milimetrů dolů. (Jinak se to bude zvýšením vztlaku vzpínat.) O kolik - to je potřeba vyzkoušet. Klapkami úplně dole se dá výrazně zpomalit, buď na přistání nebo na pomalé průlety s motorem.

Butterfly: Mám to už uvedeno v příspěvku výše jako brzda.
brzda: křidélka 12mm nahoru, klapky 33 dolů, výškovka 10 dolů
Mám to ale řízené plynule pákou plynu, motor neběží. Pokud ti to vysílač dovolí nastavit, přistává se s tím na dvou metrech.

Klapky do křidélek souhlasně nepoužívám - je to naprosto zbytečné. (Je zde o tom někde vlákno - křidélka mají 80% účinnosti v krajní třetině křídla, u trupu je vliv na zatáčení mizivý.) Krom toho, klapky jsou napákované tak, aby chodily hodně dolů, tím pádem už nemůžou jít moc nahoru.

Řízení odtokovky, jak je uvedeno v příspěvku výše:
křídélka 2mm nahoru, 3 dolů, klapky 7 nahoru, 15 dolů, korekce výškovkou +-3mm stejným směrem
Mám to ovšem řízené plynule, toto jsou krajní dorazy!
Obecně odtokovka dolů bývá pro stoupání v termice, nahoru pro zvýšení přeletové rychlosti. (Klapky vždy o trošku víc něž křidélka.)
Funtastic ale není zrovna termický model na dlouhé plachtění :o , je na to trochu těžký. (I když letní silný stoupák by asi dal...)
Já to mám na zcela jiné použití: dolů pro mírné zpomalení, nahoru pro let na zádech.

Ještě tam mám obvyklý "mix lenochů" - křidélka do směrovky. Vypínatelný třeba pro akrobacii, např. na zádech by to šlo do protisměru.


Tak jsem dneska udělal ty klapky a zapojil UBEC, tak jsem to tam rovnou napípal. Dalo mi to docela zabrat, raději jsem se to pak naučil dělat v Companionu - to je parádní zlepšovák!
Zítra půjdu lítat tak to všechno zkusím :-) Jsem na to docela zvědavej.
Jediný, co jsem nepochopil, je tvoje řízení butterfly pomocí plynové páky. Mám Turnigy T9x, tak to možná oproti Taranisu nejde - i když, taky má Open Tx... Nastavil jsem to na potenciometr - taky dobrý.
Díky Zelkare.

PS: křídla sundávám, v paneláku není moc místa, takže jsem vytvořil přes prodlužky a na klapky přes Y kabel tenhle systém. Kabely od serv jsem upravil tak, že přečnívají asi 7cm a nacpu je do té díry pod těmi konktory. Vespod mám ten Y konektor trochu odskočený, aby se tam vešel ohnout kabel od křidélka - je to super! Inspirováno Alphou a Skodikem - díky.


Přílohy:
DSC_5315.JPG
DSC_5315.JPG
[ 39.36 KiB | Zobrazeno 2048 krát ]


_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: ned 05.02.2017 11:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
To je hezky hladká díra. Jak jsi ji vyrobil? Tepelně-páječkou?

Osazení kořene křídla do trupu je háklivé místo, tam se to při pádu obyčejně urve - viz na první straně vlákna fotka od pokryschina. Dal jsem tam pro zpevnění ještě jednu kratší uhlíkovou trubku. Do trupu jsem vlepil 8/6 a do křídel šestku tak, aby to pasovalo do sebe. Teď se to ani nehne.

Dej vědět, jak to lítalo :P

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: ned 05.02.2017 12:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Žádnou díru navíc jsem nedělal, to je ta původní pro průchod kabelů křidélek - asi jsem to blbě nafotil... Právě že jsem nechtěl dělat nějakou další právě z důvodu pevnosti toho spoje křídlo-trup, tak mi tohle vyšlo jako ideální.
A lítat asi nepůjdu, poněvadž u nás prší :-( Uvidím jak odpoledne...

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: pon 06.02.2017 23:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Motýľ mix nastavíš aj na T9. Len skoro všetky tie mixi sú na takomto modely zbitočné, ale pohrať sa s nimi nieje na škodu do budúcna. Nieje to model na niaké presné, alebo termické lietanie, skôr na také prehánanie po oblohe so základnou akro. Aj klapky len ako brzdiace. Dajte nieaké foto, info koľko sa dajú max. vyklopiť. (keď sa stým hráte) Pokiaľ sa nedajú aspoň o 75 stup. tak ich ani nebudem osádzať.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: ned 12.02.2017 21:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Tak jsem ti to vyfotil. Mám trošku rozšířenou drážku pro vyklopení, ale myslím že 75° to dá s přehledem.
Jen ta klapka měla být uříznutá aspoň o 5 cm delší na úkor křidélka.

Obrázek

Obrázek

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz