Switch to full style
Větroně s pomocným elektromotorem a nejčastěji sklopnou vrtulí
Odeslat odpověď

Re: FUNTIC II 1600MM

úte 12.12.2017 21:59

OK díky je to za super peníz tak to asi vezmu (do 4s jít nechci nemám žádné 4s baterky a chci to na učení tzn. co nejpomalejší)
Ještě jedna věc co si myslíte o tom dát na funtica fpv?
Někdy po vánocích by mi mělo přijít (budu dělat fpv kokpit do airboatu, snad) tak bych ho tam chtěl dát.

Re: FUNTIC II 1600MM

úte 12.12.2017 22:33

juraj.jurej píše:Klapky pre mňa blbosť, budú malé krídielka (hmotnosť na vyše) a bude to na ne tupé. (výkrut bude problém)...

...má nízke KV na vrt. 8x6 (väčšia tam nevojde) Potrebuješ motor 2212 (2830) cca. 1300-1400kv
S motorem souhlas - potřebuješ vyšší KV kvůli malé vrtuli, jelikož větší se tam nevejde.

Že budou malá křidélka kvůli klapkám je nesmysl. Klapky jsou účinné u konce křídel, ne u trupu. Mám uříznuté klapky cca o 7 cm delší než je naznačeno - na úkor křidélek. Křidélka jsou přesto účinná naprosto dostatečně, točím výkrut jako fík :lol:

Klapky se vyplatí, těch nějakých 25 g navíc nemá na kilový větroň žádný vliv.

4S je zbytečné, Juraj z toho tradičně dělá hotlinera :lol: Neboj, poletí to, je to fajn letadlo.

Re: FUNTIC II 1600MM

stř 13.12.2017 8:30

S motorem neporadím, v tom se úplně nevyznám - jen že původní motor tahá dost slušně.
Lítám s 2600mAh 3S a je to ok.
Klapky mám, stejně jako Zelkar jsem je uřízl o cca 5cm na úkor křidélek. Jsou takhle účinnější a účinnost křidélek rozhodně netrpí. Jsem rád že je mám - motýlek super. Výkrut jak z praku, letadlo je hbité, umí lítat docela rychle, ale zároveň je hodné, žádné padání po křídle na minimálce se nekoná. Určitě doporučuju.

Re: FUNTIC II 1600MM

úte 26.12.2017 21:08

zelkar píše:S motorem souhlas - potřebuješ vyšší KV kvůli malé vrtuli, jelikož větší se tam nevejde.

Že budou malá křidélka kvůli klapkám je nesmysl. Klapky jsou účinné u konce křídel, ne u trupu. Mám uříznuté klapky cca o 7 cm delší než je naznačeno - na úkor křidélek. Křidélka jsou přesto účinná naprosto dostatečně, točím výkrut jako fík :lol:

Klapky se vyplatí, těch nějakých 25 g navíc nemá na kilový větroň žádný vliv.

4S je zbytečné, Juraj z toho tradičně dělá hotlinera :lol: Neboj, poletí to, je to fajn letadlo.


Už v názve modelu je povedané "zabávač" nieje to žiadni vetroň. (môj vetroň Element 2,5m váži 800g) Výkrut, ako "fík" To ani náhodou, iba tak pri kolmom lete dolu. To si ešte nelietal napr. s F3P. S mojím pohonom dá výkrut aj pri lete kolmo hore. (ale nič moc) Klapky by som dal pokiaľ máš min. 7k vysielačku, aby sa dali mixovať spolu s krídielkami. Pre začiatočníka na pokusi s klapkami OK, pre mňa nie. Ja som ho bral pre zábavu a na vybláznenie. Ani ho nerozoberám, sem tam ho hodím do auta s iným modelom a idem lietať. A nepoučuj o účinnosti klapky krídielka. Preto sa aj smerom k trupu rozširuje, aby jej vplyv bol po celej ploche rovnomerný. (všimni si to na akrobatoch) Hotlinera som ešte v ruke nemal a to mám vo Vitesse 1KW pohon. Možno to beriem z môjho pohľadu, ale ten model je ako stvorený na 4S. Potrebuje na dováženie zbytočne veľkú bat. a ešte ma v špici závažia. Ale hovorím pre začiatočníka je to OK aj s origo. motorom. Len keď už niekto bral Set tak tam treba dať na 3S aspoň motor 2212 1400kv. Mal som ho tam a lietalo to slušne. (ale pre mňa po pár letoch na vybláznenie slabé) A to som po 25 rokoch (s prestavkamy) večný začiatočník.

Re: FUNTIC II 1600MM

úte 02.01.2018 10:34

Chlapi můžete mi někdo vyfotit křídlo osazené i s klapkami, nějak nemám představu kam to servo umístit díky.

Re: FUNTIC II 1600MM

úte 02.01.2018 11:13

Tady to máš. Udělej je trochu delší, je to lepší.
Přílohy
DSC_6076.JPG

Re: FUNTIC II 1600MM

úte 02.01.2018 12:36

kupca píše:Chlapi můžete mi někdo vyfotit křídlo osazené i s klapkami, nějak nemám představu kam to servo umístit díky.

Pro serva klapek je v křídle skrytá příprava - není potřeba dělat nové díry, stačí odříznout cca 2mm ve vhodném místě. Nemám teď Funtica u sebe, tak nevyfotím :)

Re: FUNTIC II 1600MM

úte 02.01.2018 14:36

martinvax píše:Pro serva klapek je v křídle skrytá příprava - není potřeba dělat nové díry, stačí odříznout cca 2mm ve vhodném místě. Nemám teď Funtica u sebe, tak nevyfotím :)
Já mám servo ve zmíněné přípravě. Uvidíš to na fotce v tomto vlákně - strana 9 poslední příspěvek dole.
Jinak taky doporučuji uříznout klapky cca o 7 cm delší než je naznačeno, jinak jsou málo účinné. O obratnost se neboj, kratší křidélka v pohodě stačí, i když si nenamixuješ spolupráci klapek.

Re: FUNTIC II 1600MM

pon 08.01.2018 10:44

Chlapi díky za fotky, hned je mi to jasnější, jen pro upřesnění když funtica hážete máte klapky zaplé?

Re: FUNTIC II 1600MM

pon 08.01.2018 15:55

Start bez klapek, první použití klapek doporučuji v dostatečné výšce - ať vidíš jak se to chová.

Re: FUNTIC II 1600MM

pon 08.01.2018 20:17

Taktéž start z ruky bez klapek, na plný plyn 10° vzhůru. Jen pozor - držet před těžištěm, ať ti to tah motoru nepřevrací. Nebo lépe napoprvé s pomocníkem :)

Klapky dávám dolů na pomalý průlet a do motýla na přistání, mírně nahoru pro let na zádech.

Re: FUNTIC II 1600MM

pon 08.01.2018 21:35

Už mám za sebou 6 letů a 3 přistání xD, ale funtic drží zatím :), jsem právě myslel že mi to pomůže i při vzletu, ale radši jsem zeptal.

Re: FUNTIC II 1600MM

stř 03.06.2020 11:58

Tak se mi povedlo milého Funtastica poslat pod plným plynem do země. Tohle už ani super pevný trup Funtasticu nedal. A protože jsem ho už párkrát opravoval a rovnal tak tentokrát už byla konečná a trup šel do popelnice. Ale ejhle - on se už asi nedá koupit! Tak si zahrávám smyšlenkou, jestli není náhodou zaměnitelný s trupem Robina - protože ty kormidla a křídla co mi zbyly mi připadají stejná. Robin má v trupu celou díru na křídla, ale ta vypadají stejně - to by snad nějak šlo. Ale trup Robina taky není skladem... Zkusím najít nějaké jiné klony...

Re: FUNTIC II 1600MM

stř 03.06.2020 12:27

Podívej se sem: https://modelbazar.cz/funter/957937
Pořád existuje pod různými názvy - Funtic II, Funtastic, Funter...

Re: FUNTIC II 1600MM

stř 03.06.2020 12:40

Ha, Funter mě nenapadl! Díky za tip :D
Odeslat odpověď