Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 9:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2015
Příspěvky: 198
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 5
Golfista píše:
Pánové, hledám jednoduché, levné, ale hlavně na lítání opravdu hodné a na začátek i pomalé letadlo. Nejlíp větroně s pomocným motorem. Postavit bych to uměl, ale nechci tím ztrácet čas. Je to pro malého kluka na naučení.


Já i s mladým začínal na EPP - opravy a cena jsou opravdu příznivé.
Mladýho ale tak nějak větroně nebraly, tak jsem pořídil malé EPP letadélko jako stavebnici a bavilo ho se mnou to postavit i nějakou dobu létat.
Bohužel ho to nechytlo jako mě, ale hodných "pomalých" (záleží na motoru) EPP letadélek je na výběr opravdu hodně.

_________________
Trutnov, X9D+
EasyPeasy,RELAX II,Vektor XXL,4ptéra 250ka
Šohaj(stavím)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 633
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
pavel1tu píše:
Zdravím,
mám EPP RELAX II, létám s ním již druhou sezonu.
Chci se posunout někam kousek dál, tak hledám skoro universál, nebo spíš termický větroň s lepší pronikavostí.

Vybral jsem Etalon XL, abych ho ve 200m viděl, pořád by to mělo být snad "hodné" éro, ve větru by to mělo lépe létat než to EPP.

Kdo máte Etalon, nebo něco podobného...
Chtěl bych zkonzultovat výbavu, přečetl jsem příspěvky tady, ale ty motory co tam osazují (1000W) se mi zdají přehnané.
Díky


Také jsem řešil Etalona a výbavu. Nicméně jsem nakonec pořídil na bazaru Siria od Reicharda.
Ohledně výbavy Etalona jsem kontaktoval přímo p.Svobodu a poslal mi 2 návrhy možné výbavy, které přímo osazoval na přání klientů. Dle mého mínění perfektní přístup a možnost si přímo s výrobcem doladit a konzultovat vybavení.

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil Luboš ZLÍN dne úte 16.08.2016 12:31, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 12:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
pavel1tu píše:
Zdravím,

Vybral jsem Etalon XL, abych ho ve 200m viděl, pořád by to mělo být snad "hodné" éro, ve větru by to mělo lépe létat než to EPP.

Kdo máte Etalon, nebo něco podobného...
Chtěl bych zkonzultovat výbavu, přečetl jsem příspěvky tady, ale ty motory co tam osazují (1000W) se mi zdají přehnané.
Díky

1000W do Etalona je fakt nesmysl, to někdo dává :roll: ?

Shodou okolností zrovna kompletuju letadlo podobné koncepce jako jsou modely od LS model - Oriona od polských ArtHobby. Velikostně a hmotnostně je to +- Etalon XL. Motor tam bude Hyperion GS2218-12, serva na křidélkách Dymond D60, serva na ocasky něco ve velikosti HS-55. Vrtule podle baterky - 10x6 pro 3S, pro 2S něco většího - asi 13x6,5. Baterku budu volit podle toho, jak bude nutné dovažovat.
Ono záleží i na tom, na jakou váhu se s Etalonem dostaneš-pro srovnání: v Tilii (rozpětí 2540mm) mám motor TGY 2826 s vrtulí 10/6, ale je fakt, že je o nějakých 200, možná i víc, gramů lehčí, než je předpokládaná letovka toho Etalona.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 20:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
na strankach od lsmasnejake
http://lsmodel.cz/index.php?page=stoupavost_modelu

v plechovkovych dobach mely pohony 100w atez to litalo neco kolem 500w a jeto až až... kilovaty si schovej do optimy :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.03.2017 12:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2016
Příspěvky: 5
Bydliště: Uh Brod
Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem el. větroně. Určitě by to měly být bublinky. Jsem mírně pokročilý, začínal jsem na NE Sky Surferu 800mm, pak přešel na PKZ 1100 warbirdy F4U A P51. Chci si teď pořídit znovu nějakého větroně protože se sky surferem mě to moc bavilo. Vybírám mezi DYNAM SONIC, Nine Eagles SKY CLIMBER, GAMA 2100, ROBE ARCUSS II, HYPE FOX, PHOENIX 2000...Spíše něco trošku živějšího. Nebo je jedno, který z nich to bude :lol: ?

Díky za odpovědi.


Naposledy upravil Deadguy dne čtv 02.03.2017 13:57, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.03.2017 12:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Jestli můžu poradit tak gamu NE nevím jak jsou s ní spokojení ostatní, ale projevem mi to přišlo spiš na blbosti než na poklidný let na takovou tu větroňařinu hrozně rychle to při snaze o plachtění přepadává. Možná s ní mají ostatní dobré zkušenosti, ale já jí před časem rozřezal a vyhodil


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.03.2017 13:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Taky se kloním k názoru že gamu NE. Není to vyloženě špatný stroj ale radši NE. Gama láká na svoje slušné rozpětí a 4 servové křídlo ale jinak je to těžká nemotorná potvora musí se létat skoro pořád s plynem. Po havarii sem ji měl 1 rok mezi skříněmi a při vánočním úklidu sem ji taky vykostil nakrájel a odvezl do kontejneru s plasty.

Doporučil bych MPX Easyglidera létá suprově umí termiku je hodný a čitelný a zvládne i akrobacii. Jako sportovnější éro bych doporučil MPX Solius je rychlejší obratněší větší než EG ale v termice bude asi horší...

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.03.2017 14:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 877
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Deadguy píše:
Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem el. větroně. Určitě by to měly být bublinky. Jsem mírně pokročilý, začínal jsem na NE Sky Surferu 800mm, pak přešel na PKZ 1100 warbirdy F4U A P51. Chci si teď pořídit znovu nějakého větroně protože se sky surferem mě to moc bavilo. Vybírám mezi DYNAM SONIC, Nine Eagles SKY CLIMBER, GAMA 2100, ROBE ARCUSS II, HYPE FOX, PHOENIX 2000...Spíše něco trošku živějšího. Nebo je jedno, který z nich to bude :lol: ?

Díky za odpovědi.
Zkus pročíst tohle vlákno http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=118&t=77838

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.03.2017 20:03 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2016
Příspěvky: 5
Bydliště: Uh Brod
Ten EG se mi líbil hned jak jsem poprvé zagooglil, věřím že je to supr éro, ale je dvakrát dražší než třeba ten Phoenix od HK, který má skvělé recenze a ARF jde sehnat už kolem 100€. Ještě se mi, i cenově líbí termický ASW 17 od Pelikána. Uvidím, něco vyberu, vyzkouším a když mě to kouzlení v průvanu chytne tak půjdu dál. Zatim díky moc za rady.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.03.2017 23:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Než ASW 17 to raději Phoenix.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.03.2017 5:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Multiplex je dobrá značka, a taková si nechá zaplatit to platí všude i mimo modelřinu. Od Pelikána sem měl onu Gamu kvalita zpracování Multiplex je o dost na větší ůrovni než u pelikána. EG je supr je hodný a má o hodně lepší opadavost než Gama.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.03.2017 16:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2016
Příspěvky: 5
Bydliště: Uh Brod
No asi to bude ten EG. Na Phoenixe jsem četl kritiky na motor i reg. Sakra ten ASW vypadá takto na fotkách i videích úžasně, kabinka s pilotem :D , za 3,5K rozpětí 2,6m... Škoda ho. A co Eflite Radian XL 2600? Když už teda připlatit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.03.2017 17:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Radián bude asi dost drahej. EG se dá koupit jako kit a osadit vlastním výběrem palubní elektroniky. Asi by se tím dalo pár stovek ušetřit. Já vždy kupoval kit a osazoval si věci sám zvládne to asi každý i v paneláku s minimem vybavení a zkušeností. I když si myslím že cena připraveného modelu je slušná a vybavení osazené MPX bude na dobré úrovni lepší než HK. Škoda že EG není ždibek větší ale 1800mm stačí. Velky letadla přes 2m z "polistyrenu" si myslím už strácej cenu, ono nebudou o tolik levnější než klasická konstrukce. Já budu teď stavět už 4tyho EG 2 sem rozbyl se je vlastní blbostí děláním ptákovin a jeden tak že se ignoroval hlášky vysílače že je vybity.

Mám teď 3m konstrukční větroň letěl sem zatím jednou a supr ale stejně si postavím nového EG protože je to éro které neomrzí.

Dej pak vědět jak si se rozhodl!

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2017 0:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Pajšl a vysílačku máš nebo potřebuješ komplet éro a hotové?
http://www.lm-modelshop.cz/category.php?id_category=56
Taky jedna z variant.
Dívám se že jsi jen přes kopec.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.03.2017 21:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2016
Příspěvky: 5
Bydliště: Uh Brod
Mám všechno, takže jen letadlo, chci komplet osazené. Nebudu zas sedět týden u netu vybírat serva :lol: Jj do Březnice letecky pár minut :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz