Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hotliner 2m na daný pohon
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2016 8:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Je to tady. Taky Bačínský, tak nevím, chce to tam zavolat.
http://f3x.mypage.cz/menu/optima-extreme-composit

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotliner 2m na daný pohon
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2016 17:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2008
Příspěvky: 982
Bydliště: Holíč (SK)
Obrázky: 17
Keď môžem zdelím túto informáciu i tady verejne keby niekto mal záujem:
Citace:
Dobrý den
Model Beach již nevyrábím, ale jsem domluven s firmou Royal-model že vyrobí nové formy a obnoví výrobu.
Zatím vám mohu nabídnout pouze model Optima.http://f3x.mypage.cz/menu/optima-extreme-composit
S pozdravem Bačinský


Teraz by ma zaujímali niejaké podrobné informácie a skúsenosti na Optimu alebo počkať radšej na obnovení výroby Beache.. :?:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotliner 2m na daný pohon
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2016 17:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 5
Tohle je ale jiná Optima - nová a dělaná hlavně na rychlost.
Před měsícem jsem podobně pátral po kompozitové dvoumetrovce, prošel prakticky všechny výše zmíněné možnosti včetně toho čínskýho Typhoona a ještě některých dalších.
Volal jsem Jirkovi Bačinskému, Beache už nedělá - opotřebovali se formy. Měl jsem ho, dokonce ten Daliborův kousek co je na videu. Byl fajn, v silnějších podmínkách i termiku točil, jenom byl dělaný hodně pevný na tuším až 3 kW pohon a tudíž trochu těžší - cca 2,3 kg.
Optima Extreme Composit má sice v popisu že zvládá i termiku, do telefonu mi ale Jirka říkal že vzhledem k malé hloubce / ploše křídla to není nic moc. Pokud ale někdo chce vyloženě hotlinera hlavně na vyblbování nahoru dolu, není nad čím váhat. Asi i ta Mega 22/30/3 by tam vlezla vzhledem k tomu že tam Jirka dal AXI 28/20.

Já mám jiné požadavky - chci univerzála který by se co nejvíc blížil F3B-E ale při 2 m rozpětí. Prostě termika i rychlost s preferencí té termiky. Samozřejmě to je o mnoha kompromisech, 2 a 3 metry je obrovský rozdíl. Cena holého modelu cca 10k max.
Nakonec mám doma toto: http://f3j.in.ua/mini-graphite-el.html
Je to už letitý model (2002 ?), profil MH32 stejně jako MC, oproti němu ale kromě většího rozpětí má dělené křídlo a demontovatelné V, takže je pro přepravu mnohem skladnější. I vzhledem k sundávací špici není osazení taková chirurgie. Trochu nepříjemný může být kevlarový trup (kdo řezal / vrtal do kevlaru jistě potvrdí), u mne ale úpravy trupu budou minimální. Pohon jsem zvolil AXI 2826/8 + sklopka AE 11/8, 3-článek 2200 mAh - mám jich tu hodně a model nebude těžký. Takže tvoje Mega by tam šla taky, jenom si nejsem jistý jestli i ten 4-článek 2700 mAh, musel bys poslat rozměry.
Koupil jsem ho tady: http://www.fvk.de/Englisch/Mini-Graphite.html
Majitel je čech a dovezl mi ho z Německa do Plzně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotliner 2m na daný pohon
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2016 17:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2008
Příspěvky: 982
Bydliště: Holíč (SK)
Obrázky: 17
@cervik
Taky zaujímavý model a poprosil by som ťa o nejaké tvoje pohledy na kvalitu toho modelu. Baterky mám presne tyto. Rozmer sedí podla data.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotliner 2m na daný pohon
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2016 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Když vycházím z toho, že se jedná kompozitovou nahradu za IONPro, tak co třeba ještě ElFuno od dsmodel.
Rozpětí 2600mm, takže pro oči dobrý, a ten motor by to mohl utáhnout.
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=23&t=50222&start=15

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotliner 2m na daný pohon
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2016 19:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2008
Příspěvky: 982
Bydliště: Holíč (SK)
Obrázky: 17
Kolik bude asi tak cena myslíš ? Má ho tu nekdo kdo by sa tu trocha o nem rozpísal?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotliner 2m na daný pohon
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2016 19:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
slavoo píše:
Kolik bude asi tak cena myslíš ? Má ho tu nekdo kdo by sa tu trocha o nem rozpísal?

Cena je myslím 11500
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=23&t=50222&start=15

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotliner 2m na daný pohon
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2016 19:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 5
to slavoo

Co se týká tvojí baterky, musím tě bohužel zklamat, dírou pod křídlem MiniGraphita bez jejího zvětšení určitě neprojde a ani s ním spíš ne.

Jinak s kvalitou provedení jsem velmi spokojený, povrchy všude dokonalé, nikde se nepromačkávají. Ovládané plochy jdou všechny krásně volně, zavětrování spár je provedeno páskem uhlíku vyztuženým kompozitem, takže je pevné a povrch vypadá výborně, né jako u Valenty (mám jeho Volcano). Viz. foto na RCG: https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=52427.
Vše dokonale sedí, ve špici je už zalepená motorová přepážka, po namontování motoru sedí kužel pr. 38 mm bez dobrušování a prakticky bez spáry. Spojka křídla je uhlíková kulatina pr. 12 - bez problémů drží i v silně omotorovaných kouscích s váhou přes 2 kg.

Letově by měl zvládat všechno od termiky přes svah po rychlost, jen na rychlosti energii v porovnání s F3B nedrží úplně dobře - dáno podobně jako u MC profilem křídla.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotliner 2m na daný pohon
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2016 20:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
slavoo píše:
Kolik bude asi tak cena myslíš ? Má ho tu nekdo kdo by sa tu trocha o nem rozpísal?


I Němci si ho pochvalují
http://www.rc-network.de/forum/showthread.php/402138-El-Funo-(Dsmodel-cz)-ausgepackt!

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotliner 2m na daný pohon
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2016 20:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2008
Příspěvky: 982
Bydliště: Holíč (SK)
Obrázky: 17
Zatiaľ som dosť naklonení naň tak že si ho možno i objednám. Zháňam ale ďalšie info. Chcem verziu z motýľom ale ešte som to nemal ani žiadnu skúsenosť.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotliner 2m na daný pohon
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2016 20:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
slavoo píše:
Zatiaľ som dosť naklonení naň tak že si ho možno i objednám. Zháňam ale ďalšie info. Chcem verziu z motýľom ale ešte som to nemal ani žiadnu skúsenosť.

Zkus se dotázat toho majitele z odkazu výše. Nic dalšího jsem už o něm nenašel. Je to v podstatě nový model od dsmodel a moc lidí ho ještě nemá. Co se týče motýla, tak pro mě (rekreační letec, a letos jsem toho moc nenalétal) u větroně je to stejné jako kříž. V tomto případě je motýl výhodnější kvůli instalaci serv (serva jsou v motýlu a je ně připraven).

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hotliner 2m na daný pohon
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2016 11:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2008
Příspěvky: 55
Obrázky: 0
Mel jsem MiniGraph.od Jiky Kukulie ...usi ala F3x s klapkami+ trup,s Neu to chodilo vcelku OK/LiFe/,univerzal,hotliner to neni,nicmene f5b napr. BF je dnes projevem zcela jinde...

Ad Ariane V6 od Tucka asi ano,ale ve skle je pouze soft-mozna na dany pohon ok,jen je znat v ktere dobe model byl navrzen...
Je treba mit realna ocekavani...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz