Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 626 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 42  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 20:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Ahoj všem,
pomalu se chystám objednat Django a měl bych pár dotazů na vás zkušenější.

Budu ho mít primárně na rekreační polétání, ale úplně nevylučuji, že bych si nezašel i zasoutěžit. :)

Řeším konfiguraci, samozřejmě i s ohledem na výslednou cenu. Nechci na tom šetřit každou korunu, na druhou stranu bych moc nechtěl, aby se to vyšplhalo někam ke dvaceti tisícům . . .

1. Určitě vezmu klasickou verzi (ne uhlíkový D-box), kvůli možnosti přidat balast. Přemýšlím co s barvou. Bílou nebo modrou? Jak je to s viditelností, není ta modrá tak trošku kamuflážní vůči obloze? Co barevné polepy (třeba červené), zlepšují viditelnost na větší vzdálenost nebo člověk už stejně vnímá jenom obrysy a barva nehraje roli?
2. Pohon: Dualsky Xmotor XM2826EA-12, baterka LiPol 3S, vrtule 8x4, regl Dualsky Xcontroller XC22-L (22A). BEC bude externí. Bude to stačit?
3. A teď dotaz nejzásadnější - serva. Prozatím se přikláním k Dymond D60 na klapky a Dymond D47 na křidélka, VOP a SOP. Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou osadit to něčím z HK, třeba Coronami. Cenu by to dost srazilo dolů, ale upřímně řečeno nemám k tomu moc důvěru. Navíc v případě serv v křídle není případná výměna úplně jednoduchá, takže čínu raději ne. Jsou ty Dymondy OK nebo mi doporučíte něco jiného v cenové relaci okolo 600Kč za kus. Dávat tam 6 serv za tisíc plus každé se mi moc nechce. :wink:

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 16:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2011
Příspěvky: 219
Bydliště: Teplice
Ahoj BoBik a vítej v klubu :wink:

1) Určitě ber bílou :!:
Modrá je opravdu při určitých podmínkách téměř kamuflážní :?
Polepy jako takové ti viditelnost nezlepší, zvláště na větší vzdálenost. Určitě ale pomůžou s orientací a určováním polohy modelu při manévrování / kroužení.

2) Pohon bude OK, ale možná bych šel do delší a výkonnější verze 2830 a regl 30A, i kvůli možnosti éro dovážit balastem. Za předpokladu že se obvykle dovažuje za větru by ten tebou navrhovaný pohon asi sotva letěl.

3) Serva určitě OK ale já bych si Dymondy na klapky nedal. Sem čuně a většinou je nestihnu včas zatáhnout, plastový převody bych měnil asi dost často.
Takhle tam mám už dvě sezony kovový převody (Corona DS843MG) a jsem maximálně spokojenej :idea:

_________________
Létat je tak snadné.........ale padat je snažší !
FrSky Taranis X9E / Django I / EOS II / Xantipa II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 19:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Ahoj,
díky za odpovědi.

Motor tam tedy dám výkonnější, je pravda že když trocha výkonu přebývá, tak to nevadí. Na rozdíl od opačné situace. :wink:

Ještě k servům - přesně na tyhle Corony (DS-843MG) jsem se taky díval a hodně jsem je zvažoval. Trošku mě odradila jedna zdejší diskuze ohledně serv Corona, je ale fakt že tam jsou poznatky ze starší doby. Pokud jsi s tímto konkrétním typem spokojený a fungují už dva roky tak to asi nebudou takové zmetky. Dám jim tedy šanci. :)

Ještě se zeptám na pár drobností:
1. Na táhla klapek a křidélek hodlám použít 2mm hliníkovou tyč. Co vidličky? Na křidélka asi v pohodě plastové, ale klapky? Mám dát kovové?
2. Táhla VOP a SOP budu řešit 0,8mm bovdenem. Jak nejlépe vyřešit uchycení k pákám? Na straně serva bych dal koncovku https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=2103 a na stranu kormidel L-ohyb. Ohledně toho L-ohybu jsem trošku pochyboval, ale používá ho Hořejší na Geronimu, takže by to mělo být OK. Nebo se mám L-ohybu vyhnout?
3. Kde kupujete balast? V tomto případě ocelovou tyč prům. 10mm v délce 280mm nebo 2x 140mm. Nějak necítím potřebu kupovat metr a půl, což by nebyl problém . . .
4. Jak velká baterka se do Djanga reálně vejde? Mám vybranou tuhle: https://hobbyking.com/en_us/graphene-13 ... -xt60.html . Vejde se nebo se mám poohlédnout po menší?

Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 20:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
BoBik_CZ píše:
Ahoj,
díky za odpovědi.

Motor tam tedy dám výkonnější, je pravda že když trocha výkonu přebývá, tak to nevadí. Na rozdíl od opačné situace. :wink:

Ještě k servům - přesně na tyhle Corony (DS-843MG) jsem se taky díval a hodně jsem je zvažoval. Trošku mě odradila jedna zdejší diskuze ohledně serv Corona, je ale fakt že tam jsou poznatky ze starší doby. Pokud jsi s tímto konkrétním typem spokojený a fungují už dva roky tak to asi nebudou takové zmetky. Dám jim tedy šanci. :)

Ještě se zeptám na pár drobností:
1. Na táhla klapek a křidélek hodlám použít 2mm hliníkovou tyč. Co vidličky? Na křidélka asi v pohodě plastové, ale klapky? Mám dát kovové?
2. Táhla VOP a SOP budu řešit 0,8mm bovdenem. Jak nejlépe vyřešit uchycení k pákám? Na straně serva bych dal koncovku https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=2103 a na stranu kormidel L-ohyb. Ohledně toho L-ohybu jsem trošku pochyboval, ale používá ho Hořejší na Geronimu, takže by to mělo být OK. Nebo se mám L-ohybu vyhnout?
3. Kde kupujete balast? V tomto případě ocelovou tyč prům. 10mm v délce 280mm nebo 2x 140mm. Nějak necítím potřebu kupovat metr a půl, což by nebyl problém . . .
4. Jak velká baterka se do Djanga reálně vejde? Mám vybranou tuhle: https://hobbyking.com/en_us/graphene-13 ... -xt60.html . Vejde se nebo se mám poohlédnout po menší?

Díky

Ahoj, litam Geronima a pouzivam to takhle:
add 1) male vidlicky MP Jet. Naprosta spokojenost, misto hliniku 2mm zavitova ocel.
add 2) na strane serva z ohyb, u ocasek L. Presne nameris, ohnes. Zadne problemy. S tim co popisujes musis pocitat s vetsim mistem nad servama, ktere tam vetsinou neni. Navic v tom vznikne vzdy nejaka vule. U pristiho modelu uvazuju o nejakem nahonu ala F3K, neveril bys kolik ty 0,8 struny vazi. Pak se muze stat, ze dovazujes vpredu.
add 3) zatim jsem neresil
add 4) pouzivam 2s Dualsky, setup motoru jak doporucuje Ivan H. na svych strankach. Vyjde to pak lehci

A jeste add serva. Taky jsem koulel ocima nad cenou X08. Nakonec jsem je tam dal a naprosto nelituju. Presne, skvele stredi, teplotne stale. Takze za me se investice vyplatila. Do dalsiho pujdou zas. Se snizenim ceny jde vzdy o kompromis. Jde o to, zda to za to stoji.


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 20:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Ty koncovky od hořejšího se vejdou, má to tak ariane, ale malé vidličky mpjet mi přišly příjemnější. Na motýlu mám L ohyby a je to v poho. malé vidličky mpjet mám i na klapkách, to hned tak nepřetrhneš.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 21:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2011
Příspěvky: 219
Bydliště: Teplice
BoBik_CZ píše:
Ahoj, díky za odpovědi.
Ještě se zeptám na pár drobností:

1) Já mám na klapkách dural 2mm (pletací jehlice) pozor obyč hliník je moc měkej. Vidličky MPJet 2mm. U křidélek uhlík 1,5mm a oboustranně nalepené mikro vidličky MPJet.

2) U serv mám Z ohyb, u motýla L ohyb. Střed ladím subtrimem.
Té stavitelné koncovce by jsem se vyhnul (a mě by se ani na výšku do trupu nevešla), další potenciální zdroj nepřesností.
Jestli chceš mermomocí mechanicky ladit, tak je lepší na strunu dát závitovou koncovku M2 a vidličku.

3) Poptal bych se u zámečníků.

4) Rozměr asi OK ale tu její hmotnost jen těžko vyvážíš.
Já lítal FOXY 3S 850 mAh a teď zkouším 3S 500 Bolt HV.

_________________
Létat je tak snadné.........ale padat je snažší !
FrSky Taranis X9E / Django I / EOS II / Xantipa II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 21:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
BoBik_CZ píše:
... V tomto případě ocelovou tyč prům. 10mm v délce 280mm nebo 2x 140mm...

4. Jak velká baterka se do Djanga reálně vejde? Mám vybranou tuhle: https://hobbyking.com/en_us/graphene-13 ... -xt60.html . Vejde se nebo se mám poohlédnout po menší?
Díky


Ad balast. 100% 2x krátká. Šachty nejsou lepeny tak aby sloužili jako pouzdro spojky křídel. A to ani pevnostně, ani vzepětím. Ono to ani při použití zároveň s uhlíkovou spojkou nejde složit.

Ad baterka. Tebou vybraná se sice vejde, ale je to naprosto zbytečné jak kapacitou tak vahou. Běžně se dává do 900mAh. Já mám 850mAh
Papíra

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2017 6:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Pánové, moc děkuji za rady a názory.

Ohledně těch táhel klapek a křidélek jsem samozřejmě myslel pletací jehlice, tedy dural. Ale mozek už večer nějak nefungoval. 8O

Co se týká balastu, taky jsem to blbě napsal. Nepočítám s tím, že bych to tam dával v celku. Myslel jsem to tak, že bych si tu délku 280mm případně rozpůlil.

Zakončení táhel VOP a SOP tedy udělám pomocí Z a L ohybů. Ostatně mám to tak na F3K . . .

A baterku asi koupím až bude hotové letadlo. A to podle hmotnosti potřebné na dovážení.

Ještě jednou moc díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 21:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Tak začínám taky pomalu přemýšlet, čím Djanga (bílý s klasickými ocaskami) osadím. Motor tady mám čínský 2217 1500 kV, který jsem "prohrál" na soutěži v Chomutově, není k němu žádný datasheet, ale co jsem našel na netu, tak na 3S by měl dávat vrtuli 9x5. Regl asi YEP 30A nebo HK Blue series 30A. Serva na klapky použiju asi stejné Corony, jako má Ruda. Zbytek, tj. křidélka, VOP, SOP uvažuju použít KST HD 47MG (viz. https://www.horejsi.cz/Pages/DetailProd ... cislo=2536). Máte s ním někdo zkušenosti?

EDIT: tak jsem ještě trochu hledal info o motoru a na jiných stránkách jsem našel, že je na 2S-3S a na 3S by měla být vrtule 8x4 (původně jsem našel info o tom, že na 3-4S). Viz https://www.bphobbies.com/view.asp?id=V ... d=B3945417. Popravdě, ty 2-3 články mi přijdou realističtější.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 6:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Člověče, s těmi servy KST HD47MG jsi mi nasadil brouka do hlavy.

Byl jsem u rozhodnutý, že na křidélka, VOP a SOP dám Dymond D47 a u klapek pořád zvažuji jestli investovat do KST X08 nebo to zkusit s Coronami.

Ale to KST HD47MG má podle popisu o nepatrný chlup lepší vlastnosti než Dymond D47 a přitom stojí polovinu. Pokud bych tímto osadil křidélka, VOP a SOP, tak ušetřené korunky investuji do KST X08 na klapky.

Tak se taky přidávám k dotazu - máte někdo zkušenosti s těmi servy KST HD47MG? Jsou OK?

Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 7:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2011
Příspěvky: 219
Bydliště: Teplice
Ač ta serva KST HD47MG osobně neznám,
obávám se, že jsou až příliš nápadně podobná (stejná) jako: https://hobbyking.com/en_us/turnigytm-t ... tore=en_us ,
na která Honza v úvodu článku dost nadával. Ale dokud někdo nevyzkouší, tak nevíme :wink:

Jinak můj soutěžní Djangoušek bere po sezóně wellnes a lázně :lol: . Už přišel o motýla a dostane "standardní" VOP a SOP (v rámci ekologie a třídění odpadů bude SOP z půlky motýla). V plánu jsou nová křídla s trubkou pro balast a zcela netradiční a nesériové barevné schéma :D :!:

_________________
Létat je tak snadné.........ale padat je snažší !
FrSky Taranis X9E / Django I / EOS II / Xantipa II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 7:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Tak každopádně KST HD47 nejsou KST ve smyslu "skoroprémiové značky", jde o nějaké OEM jen s patřičnou nálepkou. To neznamená, že jsou špatná, ale záruka vyšší kvality žádná a také by mne nepřekvapilo, kdyby byla totožná se zmíněnými Turnigy.
Jinak já mám v Djangu ty Turnigy na křidélkách, na klapky mám předimenzované BlueBird 105 i za cenu, že kousek koukají ven, ale chtěl jsem mít možnost víceméně bez obav hrabat klapkami i na zemi atd.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 8:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Díky za názory. Ta cena mi na KST přišla podezřele nízká . . .

No začínám to vidět na KST X08 na klapky a D47 na vše ostatní. Peníze nepeníze . . . :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 10:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
BoBik_CZ píše:

3. Kde kupujete balast? V tomto případě ocelovou tyč prům. 10mm v délce 280mm nebo 2x 140mm. Nějak necítím potřebu kupovat metr a půl, což by nebyl problém . . .



Když potřebuju ocelovou tyčku, kupuju ve Feroně nebo v Kondoru. Uříznou ti přesně kolik potřebuješ a stojí to pár drobných. Takže jestli máš něco takového v dosahu, asi to je nejjednodušší. Jinak uvažuju o balastu viz:
http://stoupak.cz/forum/rcev-a-male-vys ... t=10#11681
Na stoupáku byl i článek, ale nějak se mi ho nedaří najít, odkaz ve vláknu odkazuje na něco uplně jiného. Ve stručnosti jde o měděnou trubku, vylitou olovem a nařezanou na závažíčka. A k tomu distanční dílky, když nechceš nakládat plnou váhu.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.10.2017 11:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 159
Bydliště: čechy
Zdrvím, těmi servy KST HD47MG jsem osadil celé Django, odlétaná 1 sezóna. Všechny kusy které jsem obdržel měly vůli už jako nové ale vzhledem k rychlosti letu Djanga to není zas tak tragické, teplotní stálost taky odpovídá ceně serva, občas jsem musel vytrimovat, létám jen pro potěšení a na to stačí, pokud bych létal soutěže asi bych se poohlédnul po nějakých jiných servech. Ještě k servům Dymond, mám doma dvě 47 a dvě 60 a všechny mají vůli obdobnou jako ty KST.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 626 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 42  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz