Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 626 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 42  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 10.06.2021 12:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
vcera jsem si doma Django vazil a zjistil jsem, ze jedna pulka kridla je o 5g tezsi nez druha.. konkretne 180 vs 185g. to by asi chtelo dovazit, co? oloveny brok do sachty serva nebo jak nejlepe dovazit?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.06.2021 12:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
taky by mě zajímalo, jestli to má nějaký smysl udělat. Pokud ale máš éro vytrimované a klapky jsou v nule, což u letadel z forem bývá, tak si myslím, že to smysl nemá.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.06.2021 13:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 466
Bydliště: Český Těšín, ČR
Tuto kategorii nelétám, nevím na kolik velký to bude mít vliv, ale kdybych chtěl být perfekcionista, než řešit 5 gramů hmotnostního rozdílu polovin křídla, spíše bych hledal příčné těžiště celého křídla. Dovažoval bych podle toho, kam se křídlo bude klopit.
Těch 5 gramů může být klidně u kořenového, nebo u koncového žebra, což by mělo na možné klopení za letu podstatně rozdílný vliv.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.06.2021 14:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.5.2018
Příspěvky: 51
Bydliště: Blansko
Ahoj,
souhlasím s Kuta33, záleží na vyvážení, ne jen na rozdílu hmotnosti polovin křídla.
Pro případnou inspiraci popíšu jak jsem to řešil u mé samodomo 100 palcové vakuovky

Křídla zavěsit pomocí oka z nitě přes spojku křídla.
v předpokládaném místě umístění závaží provizorně dovážit příslušným kouskem olova.
naříznout potah do U, vsunout olůvko. Potah zalepit (epoxy, foamsafe CA nebo jen přelepit čtverečkem čiré izolepy)
Místo pro závaží jsem vybral na konci pásnice nosníku, ze spodní strany křídla viz obr.
kdybych umístil závaží do šachty křidélkového serva, musela by být hmotnost cca dvojnásobná

Neočekával bych ale nějakou změnu vlastností takového éra při úpravě hmotnosti +-20g, obzvláště pro rekreační létání.

Ať se daří
Standa

PS: to Kuba 78: tu DS12 jsem si už odůvodnil, jak jsi psal v jiném vláknu a je doma :)


Přílohy:
H100-dovážení křídla.jpg
H100-dovážení křídla.jpg
[ 54.6 KiB | Zobrazeno 2048 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.06.2021 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
rezat do Djaga, takove svatokradeznictvi :-) uvidime az budu mit cas zkusim laborovat s tim vyvazenim. ale dost pravdepodobne to muze skoncit tak, za "neresit, litat" protoze doposud jsem o tom nevedel a nevadilo mi to a na letovem projevu to znat nebylo.. dost mozna proto,ze litam jen tak rekreacne a nejsem zadny zavodnik ktery by vse resil na setiny mm a desetiny gramu.

k DS12 gratuluji, dulezity je byt se svym rozhodnutim spokojen. vitej mezi skromne uzivatele nejlepsiho RC systemu na svete a v prilehlem vesmiru :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.06.2021 16:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.5.2018
Příspěvky: 51
Bydliště: Blansko
Kuba78 píše:
dost pravdepodobne to muze skoncit tak, za "neresit, litat" protoze doposud jsem o tom nevedel a nevadilo mi to


souhlas, v reálu to bude třeba gram na konci křídla a kdo to pozná? Každopádně se to dá zkusit přilepit pod izolepu bez řezání, ale výsledek bude stejný.
Já sem tam měl větší rozdíl hmotnosti polovin křídel, byla to moje první vakuovka a prosycení tkanin bylo stylem radši ať to není suché :) vyvažoval jsem to před záletem, nechtěl jsem tam mít chybu. No a pak jsem řešil úhel seřízení- podkládání motýla o tolik, že ta těžší půlka křídla by byla úplná prkotina...

Letovku s 3S 1000mAh mám cca 890g (tento přístup sycení tkaniny je na ocasních partiích zvlášť nevhodný). Ale nemůžu se dokopat udělat nového motýla a pak vyndat olovo z čumáku. Nesoutěžím, lítám sám a nikdo v okolí mě nehecuje lepším érem :)

PS: DS12 zatím testuji v EPP akrobatu a pak půjde právě do té 100", zatím plní očekávání a předpoklady velmi dobře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.06.2021 22:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 633
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Luboš ZLÍN píše:

Špatný rozpočet na přistání do ruky. Přelétl jsem se, musel jsem se otočit o 180°a byt jsem přitahoval, tak jsem to nestihl všechno zkoordinovat a jeblo to do tvrdé země. Za mnou už nebylo místo viz fotka. + naloženo 45gr

Už jsem to z venku opatlal uhlíkovou tkaninou. Dovnitř se mi podařilo dát jen 3 kousky/obdelníčky tenkého skla (je to hluboko - byť jsem použil speciální brousící nástroj). A že neumím udělat pohledový uhlík, tak to dostane ještě trochu tmelu, šmirglu a barvu.

fotky: https://czlusa.rajce.idnes.cz/Django_oprava/


Hotovo, už je zase RTF | postup opravy viz galerie o řádek výš


Přílohy:
IMG_20210610_215808 (2).jpg
IMG_20210610_215808 (2).jpg
[ 66.58 KiB | Zobrazeno 1990 krát ]


_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 23.06.2021 20:21 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2009
Příspěvky: 13
Clouseau, nemohl bys ukázat pár fotek Djanga New, instalaci a podobně ....?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.06.2021 13:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Dneska to tak perfektne nosilo, az jsem pri uniku z jednoho fakt silnyho stoupaku chytnul flutter na kridelka. Pak si pri pristani vsimam ze to nejak nereaguje na kridelka.. takze otazka - jaka serva dat do kridel, silnejsi nez dymond d47 kterym jsem timto obema oholil prevody az na kost?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.06.2021 14:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.2.2020
Příspěvky: 105
Obrázky: 2
Okamžitě dostupná a levná varianta je v podstatě asi jen Turnigy D56MG
https://www.bighobby.cz/jx-servo-pdi-d5 ... 34QAvD_BwE

a pokud máš HV instalaci, tak
https://www.bighobby.cz/blue-bird-servo ... 06s-1-1kg/

Anebo zástavbově macatá varianta v podobě D60...

_________________
Taranis XD9+ na OTX 2.2.2
Django F5J-100


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.06.2021 16:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
A neni ten tah malo? Ty dymondy jsou silnejsi..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.06.2021 17:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.5.2018
Příspěvky: 51
Bydliště: Blansko
myslím, že tah nad 1kg/cm by měl být pro křidélka na 100" ok, spíš jde o kovové převody.
Sám používám ve 100" na křidélkách Power HD DSM 44 dvě sezóny intenzivně rekreačně - spokojenost
Mám je i v dalších dvou érech (Slim V -kridélka, Alula- na 1s taky ok)
https://www.bighobby.cz/power-hd-dsm44- ... digitalni/

Na motýla používám analogové verze zmíněného Bluebirdu tj. AMG 101 - velmi dobré, ale na křidélka už asi na hraně s tahem
https://www.bighobby.cz/blue-bird-servo ... 0-07s-1kg/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.06.2021 17:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Nevim zda mam dat silnejsi serva s kovovymi prevody a vetsim tahem, nebo neco podobnyho tem dymondum. Pri sestupu z toho vytahu sem to rozjel dolu 25m/s.. a pak to chytlo. takze ted povolily prevody na dymondech, bez kridelek sem holt pristaval jen s ocasem a slo to taky. kdybych mel lepsi serva s kovovymi prevody, nepovoli spis v takovem pripade paky serv nebo kridelka nebo cely kridlo?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.06.2021 17:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.5.2018
Příspěvky: 51
Bydliště: Blansko
No, pokud bych si mohl vybrat, volím očesanou páku :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.06.2021 18:01 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Kuba78 píše:
vcera jsem si doma Django vazil a zjistil jsem, ze jedna pulka kridla je o 5g tezsi nez druha.. konkretne 180 vs 185g. to by asi chtelo dovazit, co? oloveny brok do sachty serva nebo jak nejlepe dovazit?

Nevím, zda ti to bude k užitku, ale také dolaďuji hmotnost křídel. Umožňuje to u pyloňáku snadnější průlet zatáčkou. Dovážení horního křídla = letadlo leze ze zatáčky nahoru. Dovážení spodního křídla = letadlo neleze tolik nahoru. Ideálně aby letělo rovně, dolů už je špatně. :wink:

Stajně tak u aktobatů, dovážit podle letu, když směrem od sebe přitáhneš, tak musí letět jen nahoru a nikoliv do stran.

Takže za mě rozdílnou hmotnost polovin neřešit, ale doladit, aby to létalo tak jak chceš, zcela bez ohledu, že je jedna polovina křídla těžší.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 626 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 42  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz