Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2017 16:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2010
Příspěvky: 72
Myslím si ,že tento model tady ještě není.

http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... -funglider

Je tady sice Panda ,ale přece jen, toto tady není .Chtěl bych si jej pořídit na takové to domácí blbnutí, hlavně do větru,tedy když to pude.
Měl jsem doma kdysi malou A 80 od Scorpia a fakt byla zábava bojovat s větrem. Letadýlko je moc lehké ,vítr si s ním pohrával a já páčkoval a páčkoval. Celkem zábava.Je tady sice ještě Merlin ,ale ten Fuglider se mi nějak víc líbí.
Samozřejmě ,že Funglidra s A 80 nemůžu srovnávat ,ale když u nás občas fouká, tak snad by to šlo,alespoň na You Tube to lítá.Nechci žádné letadlo na svah .Možná ,že se pletu a tady mi to vymluvíte a já ušetřím 4 litry.
Proto bych chtěl znát názor lidí co Funglidra mají.

_________________
pkysely@centrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2017 17:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Pokud chces ero na blbnuti, aby to zvladlo i vitr, tak budu prodavat Pulse od pelikana,serva a motor jsou puvodni, je k tomu fungl novy regl 30A hobbyking, turbokuzel a listy Aeronaut 10x7... Regl a listy jsou stale zabalene...Letadlo bylo teda havarovane, byl prelomeny trup v oblasti kabiny, ale je to slepene, a ani to neni videt... Pro duvod pripadne paranoii je mozne do boku vetknout uhlik.Cena cca 2300Kc. Kdybys mel zajem, tak napis, poslu naky fotky


Přílohy:
P1020771.JPG
P1020771.JPG
[ 74.52 KiB | Zobrazeno 9130 krát ]

P1020775.JPG
P1020775.JPG
[ 69.17 KiB | Zobrazeno 9130 krát ]

P1020777.JPG
P1020777.JPG
[ 46 KiB | Zobrazeno 9130 krát ]

P1020774.JPG
P1020774.JPG
[ 69.65 KiB | Zobrazeno 9130 krát ]


_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2017 17:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2010
Příspěvky: 72
Díky za nabídku ,ale zůstanu u původního plánu.

_________________
pkysely@centrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: čtv 06.07.2017 10:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.8.2014
Příspěvky: 38
paolo ten tvůj model během chvíle zdrahl o 100 kč!!!!!???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: čtv 06.07.2017 10:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Tady jsme se upsal... cena je normalne 2200 v inzeratu je to spravne

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: čtv 06.07.2017 12:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Funglidera mám a lítá pěkně, je docela pronikavý, takový zmenšený Solius.
Pouze mi asi po půlhodině lítání odešlo servo křidélka (originál čínský Multiplex).
Pořizoval jsem ho jako éro na cesty (sbalený se vejde do původní krabice i s baterkama a nabíječkou.) Na polétání někde na menším kopci při mírném větru ideální.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: pát 07.07.2017 11:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Alex1 píše:
Myslím si ,že tento model tady ještě není.
http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... -funglider
Je tady sice Panda ,ale přece jen, toto tady není .Chtěl bych si jej pořídit na takové to domácí blbnutí, hlavně do větru,tedy když to pude.

Já udělal kombinaci Panda a FunGlider. Žena mi pod stromeček koupila Pandu Sport (bez vybavení) a já si dokoupil křídla od FunGlidera. Otvory pro křídlo v Pandě jsou stejný a prostor na kabely křidélek v pohodě dosti. Možná jen menší vzepětí má FunGlider.
Lítání pohodový a taky se to vejde vše do původní krabice, včetně bublinkouvých obalů.
Porovnání křídel, osázení a letově tady:
https://www.rcalbum.cz/model/9407-panda-sport-u.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: pát 07.07.2017 17:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.7.2015
Příspěvky: 13
Bydliště: brno
Moooc pekny mrňous. Neco takoveho hledam na blbnuti taky. Na youtube je spousta videi i na svahu takze takovy prijemny univerzal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2017 19:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Jožina píše:
Moooc pekny mrňous. Neco takoveho hledam na blbnuti taky. Na youtube je spousta videi i na svahu takze takovy prijemny univerzal.

Opravdu univerzál. Dnes jsem s ním byl lítat na louce mezi lesy. Lítám 3S 1300mAh, první baterka z bídou 20min a třetí baterka 38min a to jsem ho 3x bral dolů z termiky, když se vzduch prohřál. Při čtvrtý baterce šli kolem dvě rodinky s dětmi od splavu a tak jsem se před nimi vyblboval. Na výškovce jsem potlačil na trimu tak 4zoubky a už to bylo. Přemety (i tlačený), výktury, souvraty, záda, rychlé průlety a hvízdající zatáčky na uchu. Ale na hory si raději stejně beru něco z EPP. Panda je trošku (díky váze a ploše) náchylnější na trubulentní vítr a těžko se s í sedá na malej plácek. Jako nevadí vítr do 10ms, ale nad zemí to podfoukne a rázem jsi dlouhej. A švihat s tím o zem se mi příčí ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 17:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2010
Příspěvky: 72
Takže bere to i termiku?Tak to je super .
A ohledně těch baterek 1300mAh,vlezou tam bez problémů, jaké tam dáváš. A co těžiště a není to pak moc těžké. Moc otázek,že.
Ale mám pár 1300 mAh Turnigy a jednu N-Visiovku a tím pádem bych nemusel kupovat .

_________________
pkysely@centrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 19:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Alex1 píše:
Takže bere to i termiku?Tak to je super .
A ohledně těch baterek 1300mAh,vlezou tam bez problémů, jaké tam dáváš. A co těžiště a není to pak moc těžké. Moc otázek,že.
Ale mám pár 1300 mAh Turnigy a jednu N-Visiovku a tím pádem bych nemusel kupovat .

Mám Turnigy 3S 1300mAh/20C a vedle nich v trupu je ještě 18A regl Jeti. Takže v pohodě. Těžiště podle návodu a pak jsem si ho upravil pro svůj způsob lítání. Váha 545g a nic jsem nedovažoval. Termiku umí, ale chce to trochu větší než pro klasický termický větroň podobné velikosti. Taky čím víš, tím se lépe najde a není problém Pandu vidět i nad 150m. Otázky v pohodě, proto tu jsem ...
Příloha:
P1290466.JPG
P1290466.JPG
[ 246.5 KiB | Zobrazeno 8188 krát ]



Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 21:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Já tedy používám 3s 1000 a ještě jsem do ocasu kvůli těžišti musel dát tu dodávanou kouli. Nechápu, jak ti to s 1300 může vyjít. Taky bych je jinak použil, mám jich několik. Zřejmě ten tvůj motor v Pandě bude mnohem lehčí.
Samozřejmě já mluvím o originál FG s dodávaným stříďákem, vrtulí a reglem.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: stř 12.07.2017 6:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Jiri píše:
Já tedy používám 3s 1000 a ještě jsem do ocasu kvůli těžišti musel dát tu dodávanou kouli. Nechápu, jak ti to s 1300 může vyjít. Taky bych je jinak použil, mám jich několik. Zřejmě ten tvůj motor v Pandě bude mnohem lehčí.
Samozřejmě já mluvím o originál FG s dodávaným stříďákem, vrtulí a reglem.

Já zas mluvím o upravené Pandě, která má jinší trup oproti FGéčku. Jinak Panda má šikovně uděláno dovážení ocasu. Pokud potřebuješ, tak jsou otvory u výškovky. Nasypeš podle potřeby olůvka a přelepíš jejich samolepkou. No a kdykoliv si můžeš přisypat či odsypat. Mám tam letitého Silver Axíka, takže váhu nevím, ale tuším něco kolem 40g. Jinak já tam oproti originálu mám na hraně otokovky v trupu kabeláž i s V-kabelem + serva v křídle a přijímač úplně vzadu v trupu co to dalo. Tak proto asi to dovážení. Mě se Panda líbila, že se dala koupit bez výbavy a nafrkat si tam věci podle sebe. Už mi lítá druhým rokem a na vyšumělé baterky lítám minimálně 20min. Vyšumělé, to beru že jsou to 1300mAh a i když je vybiju, že motor už za letu slábne, nedostanu do nich více jak 890mAh. No a vejdou se vedle toho reglu v pohodě, i když jsou nafouklé - to jen pro představu o velikosti prostoru trupu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: stř 12.07.2017 11:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Nieco podobne by sa mi hodilo...Len tie oci..., chcelo by to nieco okolo 1,6m. Tolko som uvazoval nad Robbe Parabolic az sa nedal kupit. :roll:

Ma niekto nejaky tip :?: Dik moc.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MULTIPLEX FunGlider
PříspěvekNapsal: stř 12.07.2017 11:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
Minicorado..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz