Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 19.08.2017 11:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 53
Co tam dát-převléct přes listy sklopné vrtule tenkou gumičku-oko? Zepředu, roztáhnout a přetáhnout přes kužel aby byla mezi zadní stěnou kužele a motorovou přepážkou v té malé mezeře.Gumička pak poněkud stahu listy dozadu, volně neplandají.Občas ji vyměním.Běžně to tak dělám,zvláště pokud je model větroň.Listy tak jsou při zastavení i v letu přimknuty k trupu, spodní list nevisí dolů a na zemi při manipulaci se omezí možnost poškození a zachycení listů. Rychlé a levné řešení. LČ.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 19.08.2017 12:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Někdy stačí jako rychlé a levné řešení trochu víc dotáhnout šrouby v trámci. Dotáhnout tak, ať samy vlastní váhou nepadají. Odstředivou silou se rozevřou a vítr je při zapnuté brzdě taky přiklopí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.08.2017 12:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Gumičku jsem zkoušel, bohužel se dostává mezi trámec a list, takže ten se pak nemůže pohybovat. V trámci též nemám šrouby, ale čepy se závlačkou. Musí dostačovat ten kousek plastu, zatím.

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 0:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Tu polystyrenovou fólii od hořčice ti to stejně oláme. Já vím, náklady prakticky nulové, ale já děsně nerad dělám zbytečnou práci... Když jsem potřeboval zarážky na listí u tlačné sklopky (ano, tam je trochu problém, aby se neuložily "za osu" motoru, pak se můžou hryznout a nastane boží dopuštění), tak jsem ho dělal ze skelného laminátu, tenké fólie (tady byla 0.8 mm, ale mám ledacos od 0.2 mm výš) se sice shání blbě, ale dá se a životnost je nesrovnatelná. Já tenkrát použil cuprextit na plošňáky (právě těch 0.8 mm), ale fóle se dají sehnat i tenší.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 0:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Žiadne kelímky ani gumičky (tie keď tak len na sklopenie vrt. u pomalých vetroňoch) Treba poriadnu vrt. a kužeľ a primerane dotiahnúť listy v trámci, aby chodili volne z predu až do zadu sklopenia. Potom sa takýto jav nekoná. Ešte ma napádajú nízke otáčky, zle zvolený pohon. (ale o tom pochybujem)

_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne ned 07.01.2018 5:12, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 12:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Moc se v tom nevyznám, ale není moc široký ten trámec na uchycení listů vrtule?Kdyby se dal trošičku užší, tak kužel přece bude sám o sobě tlačit na listy a nepustí je moc dopředu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 4:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
varok píše:
Moc se v tom nevyznám, ale není moc široký ten trámec na uchycení listů vrtule?Kdyby se dal trošičku užší, tak kužel přece bude sám o sobě tlačit na listy a nepustí je moc dopředu.


Tak to nefunguje. Vrtuľa sa zrovnáva svojou odstredivou silou a pri ťahu sa nikde neopiera. Pri otáčaní sa chová približne ako mäkká pevná vrtuľa. (napr. GWS) Mne to pripadá moc veľký kužeľ a malá vrtuľa podla foto. (nepomer) Aký to je priemer kužeľa a aká veľká vrtuľa?

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 12:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Ja si dovolíím napísať že mäkší rozbeh nastavený na regli by to vyriešil, a spolu s tým aj zbytočné sily a prúdy ktoré to asi pri rozbehu generuje. Čo to je za regl?
Lebo kadejaké pružné dorazy môžu odstrániť zvuk, aj asi úder koreňom listu o hranu, ale pripadá mi to ako "workarund" čiže skorej obídenie problému, než jeho riešenie.
Prípadne, ak je problém v tom kuželi že listy nemajú priestor kam sa potrebujú vyklopiť na normálny štart, nedá sa z neho trochu ubrať (pilníkom???)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: fmci13 a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz