Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Reichard MAXX
PříspěvekNapsal: ned 02.09.2018 10:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2013
Příspěvky: 81
Bydliště: Zlínsko
Tak jsem si pořídil MAXXe od Reicharda. Prosím nepolemizujte se mnou smysl této akce. Stalo se. Model je ještě ve stavbě, nicméně si dovolím upozornit modelářské fórum na pro mne dost zásadní zkušenost s výrobcem.
Pro model jsem se rozhodl na základě několika kritérií, mezi nimiž byla i hmotnost. Na webových stránkách je uvedena hmotnost modelu 320 g. Po dodání jsem model a všechno příslušenství hodil na váhu a nějak jsem nemohl pochopit, že se místo 600 g pohybuji někde kolem 700g. Zvážil jsem proto jednotlivé části modelu a zjistil, že křídlo samotné má 313 g a celý model něco nad 400 g. Považuji rozdíl mezi 320 a 400 g za dost zásadní a obrátil jsem se na firmu Reichard se žádostí o vysvětlení. Dozvěděl jsem se, že bohužel není lehká balza a původní potahová fólie a že se proto tak lehké křídlo udělat nedá.
Můj požadavek, aby nemátli zákazníky a opravili údaj na webových stránkách zůstal ignorován.
Takže aspoň touto formou upozorňuje modelářskou veřejnost, že pokud je pro ně hmotnost modelu důležitá, měli by si aspoň u firmy Reichard ověřit skutečnou hmotnost, aby pak nebyli zklamáni. Ještě pro zajimavost uvádím, že na krabici, ve které je model dodán, je uvedena hmotnost modelu 340 g. Vypadá to, že hmotnost modelu je u Reicharda nedůležitý parametr.
---------------------------------------------
Dx-6i, MZ-18, Zoom 4D, Funcub, Kunlun, Sirius, Maxx


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Reichard MAXX
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 13:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Fakt tedy je, že u Reicharda opravdu dělali primárně se Solarfilmem, který už není, asi se to u nové výroby projeví (v lepším případě jen na hmotnosti, v horším i na kvalitě, než si navyknou na nové fólie).

To o kvalitě balzy nekomentuji, stejně tak jako přesnost informací na webu, to už k zamyšlení ze strany výrobce je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reichard MAXX
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 18:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Kdysi se odrezaval kozlik pod kridlem a byla tam konstukcni pidismerovka i vyskovka. Nevim jak dnes, kazdopadne mi pripada ta hmotnost z oblasti snu a zmensovala se nitema misto tahel i zminenou upravou - kozlik pryc. Takže bych se informoval zcelajiste predem. Smesne je na jeho strankach i to, že prezentuje modely, ktere uz dlouho nevyrabi. Kdyz se podivam na napr. LS model tak se hole vahy pohybuji s dyhou na 500g.
Vyrobce ma davat kulantni info to je pravda, ale v normalnich podminkach to je stejne igelitova taska letena vetrem a budes rad ze ti neco bude vazit motor s baterkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reichard MAXX
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2018 18:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
HONZIK 22 píše:
Kdysi se odrezaval kozlik pod kridlem a byla tam konstukcni pidismerovka i vyskovka. Nevim jak dnes, kazdopadne mi pripada ta hmotnost z oblasti snu a zmensovala se nitema misto tahel i zminenou upravou - kozlik pryc. Takže bych se informoval zcelajiste predem. Smesne je na jeho strankach i to, že prezentuje modely, ktere uz dlouho nevyrabi. Kdyz se podivam na napr. LS model tak se hole vahy pohybuji s dyhou na 500g.
Vyrobce ma davat kulantni info to je pravda, ale v normalnich podminkach to je stejne igelitova taska letena vetrem a budes rad ze ti neco bude vazit motor s baterkou.


A co to jsou ty "normální podmínky" prosím? Já mám 100", která váží 775g a na příští sezónu budu stavět novou. Tahle je prostě moc těžká . . .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz