Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 20:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
A myslel jsem pylon nad křídlem a tlačné uspořádání

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 21:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2009
Příspěvky: 1499
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 85
Je potřeba zkoušet i slepé cesty :) Zítra poreferuji.

_________________
http://darthhokro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 6:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2005
Příspěvky: 954
Bydliště: Val.Mez.
Ještě si pohlídejte funkci letu s plným motorem(tlačítko zespod ovladače) a jen s kniplovým plynem a bez plynu. Já to mám nastaveno takto: Bez plynu jen klouže k zemi, s kniplovým plynem udržuje víceméně stejnou výšku, mírně stoupá, v plném motoru stoupá malinko víc a letí rychleji. To se hodí, když fouká. Prostě motor jako výškovka. Směrovka je jasná.

_________________
www.rckozmodrom.com


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 6:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Co se tyka uhlu motoru na pylonu, myslim ze to neni az tak jednoznacne jako v tom odkazu.
Podle mne jde o rovnovahu momentu tahu vrtule, klopeni kridla, pusobiste odporu vzduchu pri letu atd.
Potlaceni vrtule za tezistem bych resil az pri velke vzdalenosti za tezistem, treba takovy Northrop N9M ma vrtule na jakychsi "pylonech" (ne doslova, nebrat za slovo) a hridele smeruji cca do teziste.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 8:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
jyrry píše:
Co se tyka uhlu motoru na pylonu, myslim ze to neni az tak jednoznacne jako v tom odkazu...
Asi to sem zase až tak nepatří ale určitě máš pravdu. Aerodynamika se na tom "podepíše". Základní princip otáčení (těžiště, páka a síla) je ale vystižený.
Ještě bych dodal, že dělení na tažný a tlačný má zřejmě smysl jen z hlediska konstrukce pohonu, z pohledu éra to bude jedno. Vidím to prostě tak, že záleží kde je umístěna vrtule (z pohledu éra).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 9:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2009
Příspěvky: 1499
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 85
Zdarec, takže raport: Pokus š, 1. motor vyosen 1mm nahoru. Letadlo je po 3. metrech na zemi. Takže Bé. je správně, vyosení dolů. Pokus č.2. motor vyosen o 1mm, letadlo už má tendenci letět rovně. Pokus č. 3. motor vyosen dolů o 2mm a tradá už to letí na plný "Turbo"plyn rovně. Na klasický se tomu moc nechce, postavil jsem hold cihlu. Nevadí, účel to splní a nové éro z 3mm depronu už bude dietnější :) (Nebo podložit na 3.mm? )
PS: Děkuji Honzíkovi22 za dobrou radu a budu tě muset pozvat na to pivo :)
PPS: děkuji samo všem za všechny rady, je potřeba vyzkoušet i ty špatné cesty a slepé uličky jako JDC :)

_________________
http://darthhokro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 11:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Tak to jsem rad ze ti to lita to vyoseni pomohlo. Ja na pivku prave sedim prisel jsem z pastviny nad Dinem v Orlove, kde jsem chtel vyvazit Uhouse zatim bez motoru a opravdu ty kulicky - balast jsou zbytecne,to letadylko je s baterkou uz presne vyvazene!!!No a malem jsem o nej prisel. Mrskl jsem ho proti vetru v mirnem pravem naklonu a nepredpokladal jsem az takovy dokluz. Ve čtyřech zatáčkách s vetrem ten prcek preletel cestu a pristal na parkovisti Dinoparku 300m daleko. Nastesti mi ho nikdo neprejel! Odnesla to jenom vyskovka,kterou jsem podbrousil na,, papir,, a zatim neprelakoval. Ale uz se lepi, nic ji nebude. Takze jako hazedlo u me a dle slov pana Hiesboka zatim celkem slusny oddil! To potlaceni tlacneho motoru do minusu k ose trupu, tak jak je motor umisten fungovat muselo jsem rad,ze jsi to testnul a potvrdil. Jdu si krapet brousnout to loze at to mam potlacene a sroubek muze do sve hloubky cely.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 11:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Davam si tedy taky zadni montaz, pri predni bych musel zrejme dovazovat zadek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 11:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
No to podlozeni na 3mm uz asi moc nepomuze tam totiz prijdes o vyznamnou slozku dopredneho tahu tedy v tomto pripade dozadniho tlaku 8) a zvysenym uhlem nabehu zvysis odpor kridla a ten motor to proti mase vzdusne hmoty neprotlaci. Vsechno je u takoveho potlaceni jen otazkou tahu motoru a tam prebytek nemame. Ale overit se to muze, možná ze ten pidi valecek-motor ma skryte rezervy. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 11:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
A ted po 3. tim pivu me napadla jeste jedna varianta,vyrobit si na vyskovce takové plosky a vyhnout je nahoru. Mas takovou na smerovce, ne po cele delce. Kdyz bude mit UHU rychlost od motoru tak to bude stoupat a kdyz to uvedes do kluzu? Snizi se ofukovani a i sníženou rychlosti letu bez motoru prestanou byt ony ucinne a poleti to rovne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 12:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2009
Příspěvky: 1499
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 85
Jo plošky jako na vlaštovce :) Nevíš co je to za drát, který byl přibalený? Mě napadlo tam kdyžt ak aplikovat plíšek z plechovky od piva, můžu to pak testnout na deproňáku. Tak ať ti to líce.

_________________
http://darthhokro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 14:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Covece drat tam zaden nemam,tedy mozna ze je nekde v rohu a ja si ho nevsiml. Za to tam mam pekne v Graupner sacku nejaky sroubek :lol: Ale prisel jsem na to jak vyuzit ten forichtung na který se lepi šmirgl,ma to rozmery pylonku,,,,,,
servotelemetrickehoprijmace,, na vysku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 15:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2009
Příspěvky: 1499
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 85
no v tom příbalu se zátěží a lepidlem jsou dva tenký měkký drátky, na kterých je právě přilepená ta klapka směrovky a můžeš ji příhýbat pak dle potřeby.

Edit: Tady mám ty drátky vyfocený (blbě) už vetknutý do směrovky. https://darthhokro.rajce.idnes.cz/der_m ... 36_Pro.jpg

_________________
http://darthhokro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2018 15:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Příloha:
SAM_2670 (1).JPG
SAM_2670 (1).JPG
[ 465.04 KiB | Zobrazeno 757 krát ]

Hola hola , takže přilepena zadní montáž a potlačena osa motoru.
Zasílám poslední foto v ,,celku,, :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2018 15:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2009
Příspěvky: 1499
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 85
Máš Huhlu moc pěknýho. Tak ať Ti pěkně líce. U nás fučí a stejně za chvilku padám na noční.

_________________
http://darthhokro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz