Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 08.04.2019 18:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Mimochodem ukázka fakt špičkových přistání je tohle:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Ale to už tě možná bude vyloženě deptat :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 08.04.2019 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Teda já myslel , že přistáním se nazývá.....sestup-podrovnání-výdrž-dosednutí. :-) :-) :-)
Ale budu si to muset poopravit na sestup--dojíme-dojíme---sekyra do země :-) :-)
Nic ve zlém,vím,že to jinak na závodech nejde.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.04.2019 18:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Jak říkal soudruh Lenin - píchat, píchat, píchat :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.04.2019 19:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
V každém případě je to ale obdivuhodné. Musel jsem si to pustit 2 x abych si to vychutnal. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.04.2019 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Ale jo, já vím, že se to takhle prostě lítá. Tak holt budou někde v krabici připravená nová ložiska, hřídele, a hlavně listí - fakt nechápu, že to ty vrtule nevzdají, když je čumák deset centimetrů v drnu :)

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.04.2019 7:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
tomashr píše:
Mimochodem ukázka fakt špičkových přistání je tohle: https://www.youtube.com/watch?v=diKQMeegtj0
Ale to už tě možná bude vyloženě deptat :-)


To je mazec! Ale asi nějak nemám morálku na takový bodnutí letadlem do země :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.04.2019 8:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Já je taky tak nějak obdivuji...
Třískají o zem nebo do sebe ve stoupáku s érem za 40 litrů. A to celé pro pohár z Hornbachu za 150kč :-) :-)
Když opomenu cenu letadla, tak je tu ještě faktor dodací doby výrobců...a ta je děsivě dlouhá.
Takže i když na to máš nekonečně peněz, je ti to prd platný když éro rozmastíš :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.04.2019 14:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Ale zase, pokud to to letadlo vydrží? Třeba v hale se taky říká, jak je "epp spotřebák". A já vyhrávám třeba hodně rizikový air race s letadlem létaným od roku 2015. Možná to neni tak černý jak to vypadá.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.04.2019 16:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
graup15 píše:
Já je taky tak nějak obdivuji...
Třískají o zem nebo do sebe ve stoupáku s érem za 40 litrů. A to celé pro pohár z Hornbachu za 150kč :-) :-)
Když opomenu cenu letadla, tak je tu ještě faktor dodací doby výrobců...a ta je děsivě dlouhá.
Takže i když na to máš nekonečně peněz, je ti to prd platný když éro rozmastíš :-)


Víš, já mám z jedné věci docela legraci (i když je to spíš tragikomické)... Nevěřil bys, u kolika lidí, kteří nesoutěží, jsem už zažil situaci, kdy měli spousta řečí, jak modelům ubližujeme pícháním při přistání a jak je to hnusné. No a vzápětí si dotyčný při tom "vzorném šetrném přistání" rozcákl model o nohu, strom či jinou překážku, protože mu to prostě letělo dále - kdyby s tím po razantním brždění trochu píchl do země, tak měl model bez škrábnutí. Nikomu to nepřeji, ale je to skutečně časté...
Tohle přirozeně není na tebe ani na Honzu, ale prostě se to děje takřka pravidelně.

Ty zdánlivé rány při přistání zkrátka nejsou problém, modely (i motory) to zvládají velmi dobře. To už jsou daleko horší ty srážky za letu, v tom máš bohužel pravdu :-(

Co je naopak pozitivum je to, že se modely celkem snadno opravují a naprosto to nemá vliv na výkony. Tohle taky nesoutěžní piloti těžko nesou, že prý je to ošklivé, jenže to zkrátka nevadí, běžně byly k vidění "zalepované" stroje i na nejvyšší možné úrovni ma ME/MS.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.04.2019 16:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Já to plně chápu. Když chce někdo soutěžit prostě se musí smířit s tím,že éro už není mazlík, ale jen a jen sportovní náčiní.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.04.2019 21:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.12.2006
Příspěvky: 762
Ony ty dodací doby zase takový problém nejsou, protože kdo to se soutěžením myslí opravdu vážně sebou vozí modely minimálně dva a někteří i 3ks. To by pak byl čert aby to aspoň jeden nepřežil. Jinak při té letovce to zapíchnutí vypadá dramaticky ale čumák rozhodně není 10cm v hlíně, pokud je sucho, tak to jenom narazí a kousek popojede a je to. Vrtuli je to jedno, ta je sklopená, motor je dobře zalepený, co odchází víc jsou serva, resp převody a celkově model, po soutěžním létání už je vytahaný a vyklepaný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.04.2019 21:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 260
Bydliště: Kladno, ČR
No, já sice nechápu, co tohle komu přináší za radost, ale ono tak nějak platí to, že někdo má rád holky, jiný vdolky...
Takže pokud do toho někdo nebude nutit mě, ať si létá jak chce on.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.04.2019 21:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
To asi ano, ale mě tam spíše zaujalo umění pilotáže. Zejména ve vztahu k tomu, že když přistávám já, tak jsem rád, když to je ode mě tak do deseti kroků. ;-)

Ale zejména mě zaujalo to, jakou volili různou taktiku. Někdo to sundal rychle dolů zhruba metr na zem a pak to na rychlosti dotáhl až k cíli a jiný se zase pomalu snášel dolů na brzdách. A navíc přesně na čas!

Ale možná za toto hodnocení může jen mé neznalé oko a ono to bylo úplně jinak. :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.04.2019 8:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Ne, v tomhle máš pravdu, stylů přistání je více. A mohu potvrdit, že trefit se na bod není nijak těžké, "věda" je hlavně v té synchronizaci s časem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 11:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Jen taková drobnost - jak se na elektrosoutěžích řeší nabíjení? Když si lítám na poli, mám auto s otevřenou haubnou za zadkem, to v nějaké hromadě dalších asi moc nejde. Takže nějaký macatý staniční olovák na plochu?

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz