Switch to full style
Větroně s pomocným elektromotorem a nejčastěji sklopnou vrtulí
Odeslat odpověď

MAXion od pana Paláčka

pon 18.05.2020 20:12

Pořídil jsem si Maxiona, protože jsem chtěl něco jako hotlainer, ale ve větším provedení. Proti kvalitě modelu a jeho provedení, ani proti jednání s panem Paláčkem nemohu říci nic, jen super jednání a velice dobrá kvalita dodaného Maxiona.
Chtěl bych se však zeptat majitelů Maxiona co vydrží a s jakým maximalním výkonem motoru jej používají.
Já jsem dnes provedl zálet a mám ho osazený Megou s převodovkou na baterii 5S /3000 mA.
Zhruba to ve statickém tahu na zemi dávalo 1600W , 80 A na vrtuli Areonaut 14/13. Na zálet modelu to pro mne byl "brutální tah" a bál jsem se , že pokud to nemám v ruce a nevím jak ještě bude potřeba přenastavit výchylky nebo těžiště , tak jsem stáhnul plyn na polovinu a dostal jsem z toho " pouze 800W ". I tak to bylo slušně živý a rychlý. To jsem zvládl v pohodě. Teď mi jde spíš o to , když to dám na těch 1600 W , tam při statickém tahu .
šly ampéry na 80 A. To není problém, régl mám na 120 A. Jde mi spíš co ta rychlost, která se hodně zvedne udělá s Maxionem . Já nemám nic ,čím bych rychlost měřil. A tak jde o to zda Maxion je dostatečně pevnostně na tom dobře , aby ten, pro mne ten " brutální" výkon snesl a nerozpadl se ve vzduchu pokud ho náhodou nějak v té rychlosti moc utáhnu v zátáčce nebo lopasu.
Vím , že do těch menších Ionu se taky dávaly silné Motory , ale přeci jenom to rozpětí u Maxionu je o 90 cm větší a jde mi o tu konstrukčí pevnost , která se přeci jenom u menších modelů snáze dosáhne. Ale co MAXIOM ???????????!!!!!!

Re: MAXion od pana Paláčka

pon 18.05.2020 21:42

Zkus si projit tohle vlakno ;)

viewtopic.php?f=23&t=36440

Mel jsem v tom kiru s prevodovkou a RFM vrtuli. Letalo to hodne svizne. budou tam odkazy i na videa.

Re: MAXion od pana Paláčka

pon 18.05.2020 22:11

...mno dle mýho výkon tam je pouze pro vytažení modelu nahoru v co nejkratším čase a ne na blbnutí v zatáčkách a lopasech - na to jsou jiný éra 8)
a při kolmým letu nahoru to není takový fičák jako dolu :D :D
Odeslat odpověď