Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Swish od topmodel
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2009 20:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2009
Příspěvky: 18
Cez vikend som bol konecne zalietat mojho noveho vetrona. Kedze som si ho zamiloval na prvy pohlad nebolo na cim rozmyslat. Ma rozpatie1,5m, vaha okolo 750g, motor Mega...Swish je vo vzduchu velmi rychli a obratny, najkrajsie su nizke prelety v maximalnej rychlosti. Nejvacsie sklamanie prislo po pouziti smerovky. Ako som ocakaval, zacal cely vlnit a smerovka je nepouzitelna. Uz pri stavbe sa mi nezdalo letme uchytenie zadnych kormidiel. Premyslal som aj na nejakym spevnenim zadnej casti(co by nebol problem nenapadne vyriesit), ale asi to uz necham tak. Lietam aj tak len s kridielkami a dufam ze nejaka dalsia zavada sa nevyskytne. Len male odporucenie pre ostatnych...skuste sa radsej pozerat po inom dynamickom elektrovetroni:()


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2009 8:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2006
Příspěvky: 149
Bydliště: Benešov u Prahy
Ahoj,
mam Sweeta, coz je prakticky stejny model, jen o trochu vetsi. Puvodni sklenenou trubku jsem uz pri stavbe nahradil uhlikovou (prodava se jako nahradni dil k modelu Siesta).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Swish od topmodel
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2012 20:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
SWISH dneska uspesne zaletan. Konfigurace je puvodni ze stavebnice. Osazeni: Turnigy 2836, 10x6 Aeronaut, 30A regl, Nanotech 1800mAh, 725g i s baterii. Leta naprosto perfektne, da se s nim svahovat i krasne vytocit termika. Dneska se dalo bajecne vyzkouset oboji. I hodne dynamicky let necini zadne potize. Celkove chovani je na jednicku, i pri pomalych, ci vetsich rychlostech. Jsem nadsen ... Vlasto diky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Swish od topmodel
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2012 8:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
ross4435897 píše:
SWISH dneska uspesne zaletan. Konfigurace je puvodni ze stavebnice. Osazeni: Turnigy 2836, 10x6 Aeronaut, 30A regl, Nanotech 1800mAh, 725g i s baterii. Leta naprosto perfektne, da se s nim svahovat i krasne vytocit termika. Dneska se dalo bajecne vyzkouset oboji. I hodne dynamicky let necini zadne potize. Celkove chovani je na jednicku, i pri pomalych, ci vetsich rychlostech. Jsem nadsen ... Vlasto diky!


Nazdar, ako si tam dostal ten motor, museli ísť káble vonkajškom :?: Mám SWEET a nakoniec som tam dal špeci Hyperion...
Lieta to perfektne, nechápem kde mal zakladateľ vlákna problém.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Swish od topmodel
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2012 20:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
kabely vnitrkem ale vrchem ... jednoduse receno, zkoseni cumaku je nahore vetsi nez dole, tudiz kabely vrchem vnitrku ... vim, je to opruz, ale takto jsem to vyresil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Swish od topmodel
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2013 9:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2011
Příspěvky: 2456
Bydliště: ORLOVÁ-LUTYNĚ / Dinoletiště
Obrázky: 59
Taky mám jednoho Swishe už složeného.Motor RAY 2836/8 , regulátor RAY 30A,4x servo GO 13 mg,lítá suprově - aku dávám 3čl.1000 - 1800 podle větru.
Video záletu:
http://www.youtube.com/watch?v=5l_iUYfUheQ

_________________
Dej blbci funkci,on vymyslí lejstro!!!
http://www.peomodel.websnadno.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Swish od topmodel
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 14:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Swishe, já mu ale říkám "svišť" :lol: jsem si koupil nedávno z druhé, možná i třetí ruky. Je celkem zachovalý, vnitřek je vylitý pryskyřicí kvůli větší pevnosti. Motor je tam MEGA 16/15/4 s vrtulí Graupner 6x3 a turbokuželem. Předchozí majitel tam měl lipo 3S 1,7Ah a závaží 60gr. v čumáku. To jsem vyhodil a nacpal tam 3S 2,2Ah. Bez dovažování sedí těžiště dle návodu :mrgreen:

Trochu byl problém se servy v křídlech, nevím, zda to bylo již z výroby, nebo byl konstruktér lajdák, ale každé je vlepené jinak, s jinak dlouhým táhlem a páka na křidélku je také každá jinak. Vyrobil jsem si tedy vlastní táhla, přepákoval a seřídil chod serv (dráhu naprogramoval na 125%), nastavil výchylky dle manuálu (+50% navíc) aby to nebylo ve vzduchu líné. Celou tuto šaškárnu se servy jsem dělal proto, abych mohl využít křidélka jako brzdy vyklopené vzhůru (cca 60°).

S tím motorem do startuje kolmo jako vrtulník :twisted: , ale já to raději pouštím z ruky normálním způsobem. Trochu se mi to ve vodorovném letu vrtí, ale to nejspíš potřebuje ještě doladit trochu těžiště.

Při prvním záletu jsem vydržel ve vzduchu asi 30 minut na jednu baterku, což je obdivuhodný výkon. Svišť je ve vzduchu jako doma, jen je potřeba ho správně vodit, není to žádný Skysurfer nebo Easystar (u toho jsem mohl pustil ovládání z ruky a koukat se, jak si to sám plachtí...) Zde je potřeba dávat pozor, když foukne vítr, dokáže Sviště otočit nebo naklonit a musí se to dorovnávat... Ale o tom to létání je, ne? :P

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Swish od topmodel
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 14:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
TERAZKY píše:

Nazdar, ako si tam dostal ten motor, museli ísť káble vonkajškom :?: Mám SWEET a nakoniec som tam dal špeci Hyperion...
Lieta to perfektne, nechápem kde mal zakladateľ vlákna problém.

Pozri sem... viewtopic.php?f=7&t=75972
Toto je podobná koncepcia trupu. Obežku som montoval do trupu ako "zadnú montáž" na prepážku zapustenú v gondole.... Kužeľ je tam síce 34mm, ale bol by vošiel 32 - ale nemal som ho.....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Swish od topmodel
PříspěvekNapsal: ned 27.01.2019 18:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Ahoj, pokusím se oživit vlákno :D
přemýšlím o koupi Swishe, ale nejsem si jistej tak potřebuju rozhodnout :D
1. řídil jsem zatím jen sky surfera, čejku, samokřídlo s800 + pár kraťoučkých letů s různýma epp blbostma... dokážu to uřídit?
2. k lítání nemám úplně ideální plochy... jak je na tom s odolností?
předem díky za reakci, Šnek

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Swish od topmodel
PříspěvekNapsal: ned 27.01.2019 19:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 471
No měl jsem ho jen krátce určitě uřídit jde ta velikost je dobrá na přepravu i s křídlem,neměl jsem úplně dobrý pocit s toho zpracování konkrétně u mého modelu byli křidýlka křivý a držení resp.lepení na ty pseudo pásky je hudlařina,ani ocas nebyl uplně povedený,na druhou stranu za tu cenu to prostě létá dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Swish od topmodel
PříspěvekNapsal: pon 28.01.2019 8:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Swishe pořád mám a když si chci zarelaxovat, vytáhnu jeho. Je to pohodové lehké letadlo, dá se s ním blbnout, létat na svahu, nebo jen tak na pohodu kroužit. Není to nic rychlého, jistě to zvládne i začátečník :wink:

Pravda, moje VOP a SOP jsou taky vlepeny nakřivo, ale kupodivu to nemá na letové vlastnosti vliv. Pokud se do něj nacpe těžší baterka, je z toho i takový warmliner, divím se, že křídlo ještě drží :lol:

Učitě doporučuju jako přechodový model.

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Swish od topmodel
PříspěvekNapsal: pon 28.01.2019 10:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Díky, to jsem chtěl slyšet :D
Půjdu do něj :mrgreen:

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Swish od topmodel
PříspěvekNapsal: pon 28.01.2019 19:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Ještě potřebuju schválit výbavu :mrgreen:
plánuju:
motor: https://www.peckamodel.cz/stl-2219-1120-brushless-motor-sitela-d2219-1120kv
vrtule: kužel - https://www.peckamodel.cz/3ea8608-t3032 ... -30-3-8-m3
listí - https://www.peckamodel.cz/ae7234-19-aer ... x5-23x12cm
regl: asi emax 30A nebo něco co najdu
serva: tady si nejsem vůbec jistej ale rád bych zužitkoval co mám doma čili do křidýlek emaxy ES 08A a směrovka + výškovka, nevim jestli budou stačit ty co mi zbyly ze sky surfa... zdály se celkem dobrý, na výškovku snad půjde taky emax, jestli ho vyhrabu, ale nejsem si jistej :D

Je to takhle OK?

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Swish od topmodel
PříspěvekNapsal: pon 28.01.2019 19:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Ještě jsem zapomněl na baterku... doma mám jen 3s 2200 mah a lítám s ní ve všem, tím pádem by mi vyhovovalo jí mít i tady, ale je to asi moc co? kolik by byla ideální 1500?

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Swish od topmodel
PříspěvekNapsal: pon 28.01.2019 20:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Já tam vozím také 3S 2200, vejde se tam úplně akorát. Se zbytkem výbavy neporadím, už jsem to koupil s tím. Je tam nějaký vysokootáčkový Mega.

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz