Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MAXion od pana Paláčka
PříspěvekNapsal: pon 18.05.2020 19:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
Pořídil jsem si Maxiona, protože jsem chtěl něco jako hotlainer, ale ve větším provedení. Proti kvalitě modelu a jeho provedení, ani proti jednání s panem Paláčkem nemohu říci nic, jen super jednání a velice dobrá kvalita dodaného Maxiona.
Chtěl bych se však zeptat majitelů Maxiona co vydrží a s jakým maximalním výkonem motoru jej používají.
Já jsem dnes provedl zálet a mám ho osazený Megou s převodovkou na baterii 5S /3000 mA.
Zhruba to ve statickém tahu na zemi dávalo 1600W , 80 A na vrtuli Areonaut 14/13. Na zálet modelu to pro mne byl "brutální tah" a bál jsem se , že pokud to nemám v ruce a nevím jak ještě bude potřeba přenastavit výchylky nebo těžiště , tak jsem stáhnul plyn na polovinu a dostal jsem z toho " pouze 800W ". I tak to bylo slušně živý a rychlý. To jsem zvládl v pohodě. Teď mi jde spíš o to , když to dám na těch 1600 W , tam při statickém tahu .
šly ampéry na 80 A. To není problém, régl mám na 120 A. Jde mi spíš co ta rychlost, která se hodně zvedne udělá s Maxionem . Já nemám nic ,čím bych rychlost měřil. A tak jde o to zda Maxion je dostatečně pevnostně na tom dobře , aby ten, pro mne ten " brutální" výkon snesl a nerozpadl se ve vzduchu pokud ho náhodou nějak v té rychlosti moc utáhnu v zátáčce nebo lopasu.
Vím , že do těch menších Ionu se taky dávaly silné Motory , ale přeci jenom to rozpětí u Maxionu je o 90 cm větší a jde mi o tu konstrukčí pevnost , která se přeci jenom u menších modelů snáze dosáhne. Ale co MAXIOM ???????????!!!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MAXion od pana Paláčka
PříspěvekNapsal: pon 18.05.2020 20:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Zkus si projit tohle vlakno ;)

viewtopic.php?f=23&t=36440

Mel jsem v tom kiru s prevodovkou a RFM vrtuli. Letalo to hodne svizne. budou tam odkazy i na videa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MAXion od pana Paláčka
PříspěvekNapsal: pon 18.05.2020 21:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 404
Bydliště: Hradec Králové
...mno dle mýho výkon tam je pouze pro vytažení modelu nahoru v co nejkratším čase a ne na blbnutí v zatáčkách a lopasech - na to jsou jiný éra 8)
a při kolmým letu nahoru to není takový fičák jako dolu :D :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz