Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 23.08.2021 9:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Příloha:
Nm22-8-211.jpg
Nm22-8-211.jpg
[ 68.48 KiB | Zobrazeno 732 krát ]

Tak o víkendu jsem s Cubicem absolvoval další dvě soutěže. V sobotu RCEP v Třebíči a v neděli v Náměšti. Na bednu to sice nebylo, protože jsem nepřistával přesně, ale bez problémů jsem nalítal do "plných" všechny starty krom jednoho v sobotu, kdy jsem neopatrností při nandávání a sundávání obalů na křídlo vylomil páku na klapce a nevšimnul si toho a odstartoval s tím. I tak mi do maxa chybělo asi 30 sec. Doposud se žádné problémy s modelem nevyskytly, takže jsem si již objednal vlastní stroj s menšími úpravami jako je větší vzepětí a křídlo jen dvoudílné.
Dovolím si přiložit jednu fotografii z nedělní soutěže v Náměšti od Pavla Hlouška.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 24.08.2021 21:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

....jsem si již objednal vlastní stroj ....
To mě zajímá .... až budeš před záletem, prosím napiš, přijedu se podívat ... diky, J.

PříspěvekNapsal: pon 13.09.2021 15:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Tento víkend jsem se s Cubicem zúčastnil F5J Samba cupu. Byla to perfektně zorganizovaná soutěž, navíc vyšlo počasí, za mne jedna z nejlepších soutěží za poslední dobu, co jsem absolvoval. Skončil jsem na 32 místě ze 116 soutěžících z různých koutů světa. A jak se říká "kdyby" tak kdybych jako vždy lépe přistával, mohlo to být ještě lepší! :D
Zároveň to byla moje poslední soutěž, kterou jsem s prototypem Cubica odlétal. Po poslední rundě jsem si z něj vyndal přijímač a model přes kamarády poslal zpět výrobci – Vláďovi Papírníkovi. Za více jak dva měsíce, co jsem model měl, jsem s ním absolvoval 3 soutěže F5J a 4 RCEP. Ani v jednom kole těchto soutěží jsem nepoužil jiný model, ať foukalo, nebo byl „mrtvý“ vzduch. Postupně jsem si na Cubica zvykal a ladil seřízení. Model mne neustále překvapoval svými možnostmi a vlastnostmi. S čistým svědomím můžu již nyní říci, že ač je to proti soutěžním speciálům jen „obyčejná vakuovka“ a je i o trochu menší (nebo spíše štíhlejší), v dobrých rukou je naprosto konkurenceschopný. Určitě ho mohu doporučit, třeba pro někoho, kdo chce nějaké levnější éro pro začátek v F5J, nebo třeba pro "pevnou výšku", na zkoušku, či univerzální záložní stroj.
Velmi nerad jsem se s ním loučil, ale na cestě ke mně je už dá se říci sériový stroj s úpravami, které jak doufám ještě zlepší jeho letové vlastnosti. V první řadě, bude křídlo jen dvoudílné se zvětšeným vzepětím o 1° na středu a o 2° na uších. Navíc jsem Vláďu poprosil o trochu menší výškovku (což se bude muset zase otestovat). Předpokládám, že se tím ještě sníží hmotnost (což ale není potřeba). Do svého modelu si udělám i balast. Ještě by stálo za to vyzkoušet motýlové ocasní plochy, tak třeba přes zimu bude trochu času.
Hodně lidí model vidělo, spousta se ptala, tak doufám, že si ho někdo u Vládi objedná a tenhle úžasný stroj nezanikne (byla by to škoda) na nezájem modelářů. Oproti F5J soutěžním speciálům jsou náklady na něj zhruba třetinové včetně vybavení. Navíc dodací doby od výrobce jsou v řádu týdnů. Děkuju Vláďovi Papírníkovi a jeho firmě VP model za tu příležitost i důvěru vyzkoušet tento skvělý stroj!

Přílohy:
20210912_095058.jpg
20210912_095058.jpg
[ 161.9 KiB | Zobrazeno 348 krát ]

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2