Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 13.04.2022 12:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Zajímalo by mne ze zkušeností jiných - pro osazení elektovětroně 1,8m, kolem 800g letovka 6 serv (4x křídlo + 2x motýl). Která z těchto serv typicky nejvíce trpí, pro které jsou nutné/doporučené kovové převody? Chci v maximální míře využít existujících zásob, z čehož vychází nutná kombinace. Proto odpovědi typu všechna serva apod. prosím vynechat.
Osobně bych za nejohroženější považoval klapky (možný kontakt se zemí při přistání s butterfly brzdou), ale zkušenost s tím nemám, proto se ptám.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 13.04.2022 13:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Jiri píše:
Osobně bych za nejohroženější považoval klapky (možný kontakt se zemí při přistání s butterfly brzdou)


Mám síce vetrone s chvostovkami typu T, ale skutočne najčastejšie menené servá boli na klapkách.
Isto tam treba dať kovové prevody.
Ja tam mám teraz HS-82 zo starých zásob.

No a potom nasledujú krídelkové servá (tam mám HS-81). Keď dôjdu zásoby, aj tam dám nejaké kovové.
U tých kovových som nameral väčšiu vôľu. To samozrejme nemusí platiť všeobecne, isto existujú veľmi slušné kovové servá na krídielka za veľmi neslušnú cenu...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 13.04.2022 14:22 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 193
Bydliště: Plzen
Urcite serva brzd.
Jeste dve dalsi drobnosti:
- pri plne vychylce brzd by mela byt osa tahla a osa servopaky co nejlip na primce. Tak se do serva (resp. do prevodu) neprenese moment, jen radialni sila.
- pokud serva nemaji dost "silu", pak pri pokusu o vysunuti brzd na rychlosti se neotoci. Mix vyskovky o tom nevi, potlaci se, a eroplan jde hodne rychle a neocekavane do obraceneho premetu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.04.2022 14:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2005
Příspěvky: 312
Bydliště: Brno, Velká Bíteš
určitě serva klapek => kovové převody
ostatní stačí i plast

pokud by jsi neměl vhodné s kovovými převody a ložiskem, zkus hledat tady na mánii náhradu HS-82. chodí dobře, ale v nulové poloze klapek nebo jak to nazvat úplně nestředí a musí se občas dotrimovat. Sice jen o jeden krok serva, ale tak nějak je to víc okaté a taky posun na malé klapky, je jen pár milimetrů musí servo pracovat v malém rozsahu výchylky a má větší vůle. Velké výchylky jsou v pohodě.

Na druhou stranu ve vzduchu to až takové drama není, spíš na zemi když to vidím, tak mě to nedá a ťuknu do trimu :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.04.2022 23:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 877
Bydliště: Žďár n. S., ČR
horejsi píše:
Urcite serva brzd.
- pri plne vychylce brzd by mela byt osa tahla a osa servopaky co nejlip na primce. Tak se do serva (resp. do prevodu) neprenese moment, jen radialni sila.
Podepisuju.
Protože mám vysouvání klapek na slideru plynule, osvědčilo se mi mít na dobře dosažitelném přepínači okamžité vypnutí klapek, Používám ho vždy těsně před dosednutím. Bez tohoto bylo poškození serv klapek u mne dost časté.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz