Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: úte 04.07.2017 11:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Taky mívám teď éro spíš pod úhlem než nad hlavou a navíc dlouhé lety, takže to pak začíná být únavné na oči a soustředění. Když pak člověka rozptyluje třeba přelétávající čáp apod., to se pak vyloženě bojím, abych éro neztratil, když na chvilinku odvrátím zrak. :lol:
Jak má Vážka ty svítivé barvy, to asi taky může pomoct (na směrovce, na uších křídel a tak).


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: úte 04.07.2017 15:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Virtual píše:
Taky mívám teď éro spíš pod úhlem než nad hlavou a navíc dlouhé lety, takže to pak začíná být únavné na oči a soustředění. Když pak člověka rozptyluje třeba přelétávající čáp apod., to se pak vyloženě bojím, abych éro neztratil, když na chvilinku odvrátím zrak. :lol:
Jak má Vážka ty svítivé barvy, to asi taky může pomoct (na směrovce, na uších křídel a tak).

Tak to máme stejné pocity, takže plně chápu :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2017 15:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Máte někdo ještě typ na osvědčená serva do Easyglidera? Četl jsem o Emaxxech, nějaká laciná, analogová, s kovovými převody. KST DS113MG jsem našel v jinu, ale nemají tam rozměry...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2017 19:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Virtual píše:
Máte někdo ještě typ na osvědčená serva do Easyglidera? Četl jsem o Emaxxech, nějaká laciná, analogová, s kovovými převody. KST DS113MG jsem našel v jinu, ale nemají tam rozměry...

VOP a SOP jsem dal HS-81 a na křidélka jsem dal 2x HXT-900 ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: čtv 06.07.2017 10:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
BTW Já mám v křídlech MPX Nano-S, která jsem kdysi na e-bay koupil do křidélek pro ESII (SkyScout) a jedno teď trochu bručí, nicméně zatím funguje - EG4 má aktuálně odlétáno už přes 5 hodin. Proto se chci připravit na případnou výměnu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: sob 29.07.2017 9:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Potkal jsem dva kolegy se staršími EGlidery a překvapil mě váhový rozdíl předchozích verzí. Vypadá to, že každá novější verze přihodila 100-150g váhy. Nejstarší (kterou jsem potkal) poháněla jen 2S baterka s letovou váhou kolem 3/4 kila. Blue Edition má psáno už přes 900g a pro EG4 udávají MPX rovnou 1100g!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: úte 01.08.2017 7:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
Ona ta váha má i svoje pozitiva. Mě vůbec nevadí, že je těžší (mám EG Pro), aspoň to hezky sedí ve vzduchu i když lehce pofukuje...na svah tam pak nakládám závitovou tyč a 3S 3700mAh baterku :-))

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017 18:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Jasně, má to ale dva úhly pohledu - když jsem viděl, jak se stará verze na 2s baterku "zadýchaně plazí" nahoru, jen jsem trochu překvapeně koukal. Stejně jsem ale koukal jak drží ve vzduchu, to zase s mou těžší čtyřkou napodobit nedokážu (a to mám lehčí baterku než je v návodu). Moje spokojenost s érem nicméně trvá, aktuálně jsem na necelých devíti hodinách ve vzduchu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 0:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
EGEmu bych se nebál naloži - 3S 2200 a závitovka do křídla je docela hezkej základ pro polítání v neklidnějším počasí. Termika z toho stejně neuděláš, tak proč se trápit pomalým plazením?

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 5:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
bitovod píše:
EGEmu bych se nebál naloži - 3S 2200 a závitovka do křídla je docela hezkej základ pro polítání v neklidnějším počasí. Termika z toho stejně neuděláš, tak proč se trápit pomalým plazením?

Tak já za sebe, měl jsem tam 3S 2200mAh, váha 1050g, žádná závitovka netřeba (maximálně na svah). Nevadil vítr 5-6ms, pěkně akrobatila (jen to nesmíš moc utahovat na rychlosti) a někdy jsem to zas musel sundávat z termiky na zádech, jak to bralo nahoru. S tímto modelem nemůžeš hledat termiku v 50-70m.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 13:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Zná někdo rozdíl mezi těmito modely:
https://www.jino.cz/easyglider-pro-rr-e ... dition_745
https://www.jino.cz/easyglider-4-rr-180 ... iplex_9390
V poisu se liší hlavně hmotností, délce a je u každého jiný motor s regulátorem. Tuhle kategorii modelů neznám.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 13:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Kromě toho co jsi vypsal je dost podstatný rozdíl v plošném zatížení. Ten Blue ho má jen 17 až 19,5g/dm^2, kdežto ten druhý 27,5g/dm^2. Takže ten Blue by asi měl být víc pro termické létání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: pon 20.11.2017 10:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
bitovod píše:
EGEmu bych se nebál naloži - 3S 2200 a závitovka do křídla je docela hezkej základ pro polítání v neklidnějším počasí...
V neklidnějším počasí převážně lítám, váhou bude čtyřka podobně, jako starší verze se závitovkou...

Golfista píše:
Zná někdo rozdíl mezi těmito modely...
Jedná se o předposlední (pro blue ed.) vs. poslední (EG 4) verzi jednoho letadla. Rozdíly lze do detailu porovnat z návodů, dostupných ne webu Multiplexu (výrobce). EG 4 je o něco těžší a má "odendávací" výškovku a směrovku (letadlo lze složit do krabice), starší varianta to má slepené napevno...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2017 9:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2010
Příspěvky: 72
Virtual píše:
V neklidnějším počasí převážně lítám, váhou bude čtyřka podobně, jako starší verze se závitovkou...

Jedná se o předposlední (pro blue ed.) vs. poslední (EG 4) verzi jednoho letadla. Rozdíly lze do detailu porovnat z návodů, dostupných ne webu Multiplexu (výrobce). EG 4 je o něco těžší a má "odendávací" výškovku a směrovku (letadlo lze složit do krabice), starší varianta to má slepené napevno...



Také polemizuji o koupi EG ,ale kterého? Může někdo porovnat ? Mají stejný profil křídla?
Váha je jasná a plošné zatížení také,stabilní samozřejmě budou oba ,ale může zde někdo porovnat případné letové rozdíly? Nebo je to vlastně jedno. :?:
Díky za info.

_________________
pkysely@centrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2017 9:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Alex1 píše:
Také polemizuji o koupi EG ,ale kterého? Může někdo porovnat ? Mají stejný profil křídla?
Váha je jasná a plošné zatížení také,stabilní samozřejmě budou oba ,ale může zde někdo porovnat případné letové rozdíly? Nebo je to vlastně jedno. :?:
Díky za info.

Takhle asi a to se Tě nechci dotknou - Kolik máš odlítáno? Jestli málo či středně, tak si myslím že rozdíl moc nepoznáš. Jde o to, že Blue asi bude více termický a dá se rozebrat. Původní, jak už tu bylo psáno a sám jsem ho měl, má ocasní plochy v kuse. Takže záleží na Tvé peněžence co chceš dát do výbavy a tak. Jestli chceš už radši nějaký živější model na vyblbování, tak bych zvolil Solius od stejné značky. Já na blbnutí mám od MPX malou Pandu Sport, neb na chatě je malý plácek a s EG byl občas problém sednout ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz