Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stavba 140-150cm samokridla
PříspěvekNapsal: čtv 19.09.2013 11:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2010
Příspěvky: 706
Bydliště: Hlučín
Navazuji na vlakno Ostravsko-Porubske komunity, kde stavim/tvorim a aktualne testuji takoveto samokridlo, abych pak udelal vice vyrezu pro kluky a mohli si to postavit, potahnout a omotorovat dle sveho uvazeni.

Kridlo v podstate nicim nevybocuje, ma mensi trup ze sokloveho polystyrenu (kvuli tvrdosti) na umisteni vsech komponent vyjma serv, ktere jsou normalne v kridlech. Minimalne prototyp jsem pojal VELMI ekonomicky.

- kridlo fasadni polys profil MH45, trup soklovy polys, elevony podlahove XPS pro velmi namahane zatizeni. Elevon bez dalsiho vyztuzeni funguje v pohode.
- vyztuhy smrk lista 5x2, vlepene tavnym, sestavene std. do Acka - celkem 6 metrovych list za smesnou cenu cca 5 nebo 6 korun za kus. Oproti uhliku 1.5mm to vazi jen o jeden gram na jednu listu vice (4 vs 5g), ale cenove jsme na 20% misto uhliku. Sluzbu splni uplne stejnou.
- winglety pro odolnost z 8mm EPP
- komplet z hlediska prototypu lepeno tavnou pistoli, celkova spotreba asi 3 tycky, cca 60g lepidla
- instalovan 3530 1100kV motor, ted s vrtuli 8x5, planuju 9x6, 3S, Plush 40A
- dve mikro nebo mini serva, idealne v kovu (ted mam plastove, lepsi jsou na ceste)

data:
- 146cm rozpeti
- plocha cca 47dm2
- plosne zatizeni cokoliv od 15g a vys. V aktualni konfiguraci jakou to testuji jsem na asi 18g, kridlo se jevi jako velmi lehke.
- aktualni vaha asi 900g
- hloubka kridla u korene 38, u konce kridel 32
- negativ 0.5stupne na konci kridel

Pro testovaci ucely nabarveno tmavecervenym eternalem (nalezeno doma v regalu, poslouzil vyborne)

Zaklouzani bez motoru (vaha asi tak necelych 500g).

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Zalet dneska rano (konecne bez vetru)

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Az doladim a provedu vsecky sve testy, bude nasledovat rezani kridel a trupu "produkcni verze". Planuju to jako hlavni FPV ero.

Sobe budu rezat jedno nebo dve (do foroty), xenomorfovi 2ks vyrezu. Pokud by kdokoliv mel zajem, tak proste napiste. Samotne vyrezani a tak uz nevyjde na moc vic casu a rad to udelam pokud na to budu mit cas, za cenu materialu. Nejvic casu je na tom stejne ta priprava sablon a celkove koncepce jak to udelat.


Přílohy:
2013-09-10 23.27.36.jpg
2013-09-10 23.27.36.jpg
[ 59.76 KiB | Zobrazeno 5770 krát ]

2013-09-10 23.27.46.jpg
2013-09-10 23.27.46.jpg
[ 82.06 KiB | Zobrazeno 5770 krát ]

2013-09-10 23.28.08.jpg
2013-09-10 23.28.08.jpg
[ 56.8 KiB | Zobrazeno 5770 krát ]

2013-09-17 22.01.52.jpg
2013-09-17 22.01.52.jpg
[ 96.65 KiB | Zobrazeno 5770 krát ]


_________________
E-Maxx, Frsky Taranis, 90 Toro, 150 FPV a 200 SOPTIK a ruzne mikropoletuchy
Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 140-150cm samokridla
PříspěvekNapsal: čtv 19.09.2013 13:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2010
Příspěvky: 706
Bydliště: Hlučín
Dostal jsem nejake zpravy a dotazy, prosim vsechny, piste to sem do vlakna primo at si to muzou precist ostatni.
Odpovim primo tady:

1. Delam to ciste jako hobby zalezitost, limitovany jsem pouze casem, rad pomuzu / udelam kdyz na to mam cas, nejsem zadna firma ci prodejce, nebudu z toho mit nic, krome dobreho pocitu.
2. Cenu nevim, neptejte se me v teto fazi, nejedna se o tisice ale o par stokorun, maximalne tak mozna 3 stovky, i kdybych k tomu mel hromadne nakoupit vyztuhy(smrk) a paky a draty na serva. Osazeni elektroniky nechavam plne v kompetenci konkretni osoby. Taktez jak si to slepi a co na to pouzije, jak si to potahne nebo nepotahne, nabarvi nebo nenabarvi.
3. Jsem z Hlucina/Ostravy. Osobne to rad predam komukoliv. Jednotlive urcite nic posilat postou nebudu, je to objemne a baleni stoji CAS. Jestli se vas sejde treba co ja vim z Prahy, ze byste chteli 4 ty vyrezy, tak idealni se domluvit, ze to nekdo vezme autem, nebo v nejhorsim se teda hecnu a zabalim to jako jeden velky balik pokud najdu tak velkou krabici (potreba tak aspon 65x55cm pudorysu)
4. Rezat to budu mozna nekdy v rijnu, jestli zacatkem nebo koncem nevim.
5. Presne rozpeti je ted 146cm, kridla necham jak jsou +- centimetr, ale sasi se jeste zmeni a to tak, ze bude prostornejsi, ale zachovam maximalne aerodynamiku (udelam to tvarem jako velmi tlusty profil kridla. Jeste s tim poexperimentuju.

Co se tyce dalsiho testovani - tak budu testovat maximalni rozumne zatizeni, samozrejme se pokusim natocit zase video.

_________________
E-Maxx, Frsky Taranis, 90 Toro, 150 FPV a 200 SOPTIK a ruzne mikropoletuchy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 140-150cm samokridla
PříspěvekNapsal: čtv 19.09.2013 13:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 1248
Bydliště: Ostrava
Super!
Priste to bude chtit externiho kameramana :-)
Je to na dobre ceste, rozsireni trupu bude asi fajn, at se tam vleze pripadne vetsi aku, az to kridlo osvitim, at to ma z ceho papat :-)
Kazdopadne pak proberem nejaky potah a system lepeni pro nizkou hmotnost a dlouhou trvanlivost ;-).

Edit: Sem Ti to rikal davno, ze si mas otevrit vyrobu modelu :-).
Edit2: Jak to sleduju, mel sem vzit ty "stavebnice" rovnou tri :-).

_________________
Xenomorfus
Traxxas,Absima CR4T,Hotwing,Crack Jak-55,150cm Mlok,P-51D,Stuka
Si vis pacem, para bellum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 140-150cm samokridla
PříspěvekNapsal: čtv 19.09.2013 15:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2011
Příspěvky: 524
Bydliště: Ostrava-Poruba ČR
Ahoj,
Kdy a kde to bude příště??
Rád bych to také viděl. :)
Ivan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 140-150cm samokridla
PříspěvekNapsal: čtv 19.09.2013 15:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2010
Příspěvky: 706
Bydliště: Hlučín
Hele nevim, zalezi jen na pocasi a tento tyden nepreje. Pokud nebude prset i kdyz bude foukat, neni problem cestou z prace na obvyklem miste za kolibou predvest a predat do rukou na vyzkouseni. Vezmu to do auta a muzem se behem zitrka podle vyvoje pocasi domluvit.

_________________
E-Maxx, Frsky Taranis, 90 Toro, 150 FPV a 200 SOPTIK a ruzne mikropoletuchy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 140-150cm samokridla
PříspěvekNapsal: čtv 19.09.2013 19:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2010
Příspěvky: 706
Bydliště: Hlučín
Vecer otestovano - opet krasne drzi vysku - da se nechat pri te vaze hodne dojit na minimalce. Zkusim jsem pridat 250g vahy (baterky navic). Odhoz zcela bez problemu std. hodem a mam nekolik vterin na to zapnout motor - zadny problem. Letove vlastnosti se z hlediska chovani zlepsily a i diky vetsi setrvacnosti se to lepe chovalo. S vetsi vahou umi lepe penetrovat vzduch. Chytnout do ruky se stale v pohode da (pri mirnem vetriku). Problemem je spise se vzrustajici vahou mekkost polystyrenu pri chytnuti za kridlo. Lepsi je to drapsnout za cumak. Nejlepsi kdyz je mekka trava dosednout na zem. Az najdu vhodny kus kovu na test, zkusim pridat podstatne vice. Tusim se mi doma vali nekde kousky medenych bloku na chladice na procaky.

Zkusil jsem namixovat AILE-> AILE +50% a kridelka mela o dost vetsi ucinnost, ale pristo mi, ze to jaksi ztraci na elegantnosti, akrobat, ktery se toci kolem sve osy jako baletka z toho samozrejme nikdy nebude. Vratil jsem to tedy zpet.

Dobra zprava je, ze budu mit od tchana nejaky ten cerny/sedy fasadni polys, aby se z toho par letadel udelat dalo, takze bude na vyber.

_________________
E-Maxx, Frsky Taranis, 90 Toro, 150 FPV a 200 SOPTIK a ruzne mikropoletuchy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 140-150cm samokridla
PříspěvekNapsal: čtv 19.09.2013 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 1248
Bydliště: Ostrava
Kurec, to jsou sama pozitiva a socialni jistoty...ted uz chybi jen to dite a dovolena v Jugoslavii :-D.

_________________
Xenomorfus
Traxxas,Absima CR4T,Hotwing,Crack Jak-55,150cm Mlok,P-51D,Stuka
Si vis pacem, para bellum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 140-150cm samokridla
PříspěvekNapsal: čtv 19.09.2013 21:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2012
Příspěvky: 305
Bydliště: Frýdek-Místek
Obrázky: 7
Vypadá to pěkně. Kdybych teď nepořídil Toro, které mi krásně pasuje na zadní plato v Oktávce tak bych možná měl i zájem.

Jinak jsem z FM, pracuji v Ostravě, ale skoro každý týden jezdím vlakem na služebku do Prahy, takže bych něco mohl případně do Prahy odvést. Stačí zabalit ať se to dobře nese. Pondělky bývám v OV, úterý ráno do Prahy, ve čtvrtek domů. Předání možno úterý ráno na Hlavním nádraží, nebo během dne na Letňanech, případně večer někde na trase Letňany - Stodůlky.

_________________
Beta 1400, Mini Vertex, Toro 900, Mimi v přípravě, El-Marabu v plánu
Graupner MX-12


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 140-150cm samokridla
PříspěvekNapsal: čtv 19.09.2013 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 1248
Bydliště: Ostrava
mkyral píše:
Kdybych teď nepořídil Toro, které mi krásně pasuje na zadní plato v Oktávce tak bych možná měl i zájem

Rimmer ma taky Toro a par dalsich kridel... Travu to nezere a jako zaklad stavebnice to muze zustat lezet pro pozdejsi pouziti...
Ja mam Hotwinga :-).
Kazdopadne to je unikat, kterych bude vyrobenych jen par kusu ;-).

_________________
Xenomorfus
Traxxas,Absima CR4T,Hotwing,Crack Jak-55,150cm Mlok,P-51D,Stuka
Si vis pacem, para bellum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 140-150cm samokridla
PříspěvekNapsal: čtv 19.09.2013 23:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2012
Příspěvky: 305
Bydliště: Frýdek-Místek
Obrázky: 7
Xenomorfus píše:
Rimmer ma taky Toro a par dalsich kridel... Travu to nezere a jako zaklad stavebnice to muze zustat lezet pro pozdejsi pouziti...
Ja mam Hotwinga :-).
Kazdopadne to je unikat, kterych bude vyrobenych jen par kusu ;-).


To bych asi musel pořídit větší byt. Manželka už na mně začíná nepěkně koukat ;-)

_________________
Beta 1400, Mini Vertex, Toro 900, Mimi v přípravě, El-Marabu v plánu
Graupner MX-12


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 140-150cm samokridla
PříspěvekNapsal: pát 20.09.2013 17:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2010
Příspěvky: 706
Bydliště: Hlučín
Tak soudruzi, video z dneska - asi posledni, dalsi nemaji smysl.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Jen pripomenu, ze jsem tam prdnul 4S, takze uz nemel problem kolmo nahoru :)

Dale jsem dneska otestoval test kolik toho unese, aby se dal odhodit - no kdyz reknu, ze jsem tam nalozil 650g zeleza :)) a odhodil jsem a letal a dokonce v pohode pristal do vojtesky, tak jsem sam neveril.

_________________
E-Maxx, Frsky Taranis, 90 Toro, 150 FPV a 200 SOPTIK a ruzne mikropoletuchy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 140-150cm samokridla
PříspěvekNapsal: pát 20.09.2013 21:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 1248
Bydliště: Ostrava
Excelentni!
4S? to jako tu cihlu ze Soptika? :-)
Kazdopadne, vzhledem k zatezi je jasne, ze konstrukce je overena a po mensi uprave trupu to muze jit do seriove vyroby :-).
Ucta, gratulace, obdiv a poklona z me strany!

_________________
Xenomorfus
Traxxas,Absima CR4T,Hotwing,Crack Jak-55,150cm Mlok,P-51D,Stuka
Si vis pacem, para bellum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 140-150cm samokridla
PříspěvekNapsal: pát 20.09.2013 23:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2010
Příspěvky: 706
Bydliště: Hlučín
Xenomorfus píše:
Excelentni!
4S? to jako tu cihlu ze Soptika? :-)
Kazdopadne, vzhledem k zatezi je jasne, ze konstrukce je overena a po mensi uprave trupu to muze jit do seriove vyroby :-).
Ucta, gratulace, obdiv a poklona z me strany!


Ne, dal jsem tam 4S 2000mAh co jsem mel. Ale pul kilovou cihlu ze soptika 4S 5000mAh by to samo uneslo naprosto s prehledem, ale trup neni tak vysoky aby se to tam vlezlo.

_________________
E-Maxx, Frsky Taranis, 90 Toro, 150 FPV a 200 SOPTIK a ruzne mikropoletuchy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 140-150cm samokridla
PříspěvekNapsal: úte 24.09.2013 19:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.8.2012
Příspěvky: 399
Bydliště: Prostějov
Taky gratuluji k super výsledku a rozhodně se hlásím jako zájemce o jedny výřezy jak budou k dispozici, do Ostravy si pro ně rád dojedu.

_________________
Rytmus Mini, Toro900, Pulse 15e, Apprentice, Talon mini, Trainer40OBL, Twinstar, quadra, Taranis X9E


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 140-150cm samokridla
PříspěvekNapsal: úte 24.09.2013 22:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2010
Příspěvky: 706
Bydliště: Hlučín
Dik, to mi pripomelo sakra, ze uz mam uschle nalepene vytistene profily na preklizce a mel bych je jit vyrezat a vybrousit. No dam tomu dneska pul hodky a jdu spat. Dnesni sezeni s projektantem a otazky typu: schodiste bude vybetonovane nebo samonosne drevene a odpovedi: tak to fakt nevim :) byly docela unavne.

_________________
E-Maxx, Frsky Taranis, 90 Toro, 150 FPV a 200 SOPTIK a ruzne mikropoletuchy


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz