Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Z bublin na spalovak:)
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2016 21:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To servo bude na plyn určitě stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bublin na spalovak:)
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2016 22:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.10.2015
Příspěvky: 30
Lark píše:
To servo bude na plyn určitě stačit.


Koukám, že jsi to byl Ty, kdo měl EXCELA se dvěma servy v křídle. Měl jsi to křídlo dělené? Jde mi o to, jestli nebude pevnostně vadit, když to bude držet pohromadě jen vepředu v trupu, vzadu na šroubech a spojeno trubkou? Pro dopravu by bylo lepší mít 2 kratší kusy (vešly by se dovnitř zmíněné kárky, za sedadla napříč do auta apod.). Kdyby to ale muselo být stejně spojené, tak bych zvažoval, jestli kupovat další servo jen kvůli lepším výkrutům a klapkám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bublin na spalovak:)
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2016 23:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jo, já jsem to předělával na dvě serva, ale křídlo jsem měl slepené a jen jsem upravil otvor pro servo, aby se tam vešly 2ks HS-125 vedle sebe. Pokud ta spojovací trubka a kolíky budou bez vůlí, tak by neměl být problém to křídlo mít dělené.


Přílohy:
serva.jpg
serva.jpg
[ 50.84 KiB | Zobrazeno 775 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bublin na spalovak:)
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 7:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.10.2015
Příspěvky: 30
Tak jsem nakonec pořídil EXCEL2000 z tohoto polského e-shopu: http://www.modelemax.pl. Včera v pořádku došel.

Mají i českou verzi stránek s cenami v CZK. Platit lze v CZK převodem na účet (pozor na bankovní poplatky za převod do zahraničí) - pak je nižší poštovné, nebo při převzetí - o něco vyšší poštovné, ale bez poplatku bance (to asi vyjde výhodněji).

Mně vyšel Excel na 2167,-Kč, servo HS-322 na 212,-Kč a poštovné 129,-Kč. (Domino by bylo ještě levnější, Canary naopak dražší, ale já chtěl toho Excela...)

Ceny položek, které jsem porovnával, vycházejí o něco nižší než v ČR. Mají podobný sortiment, ale hlavně navíc nabízejí některé věci, které už u nás nelze koupit (konkrétně například letadla na spalovák). Takže moje zkušenost je dobrá, budu s ním počítat i příště.

Krabici smím oficiálně rozbalit až za měsíc na narozeniny :) , ale co jsem zběžně koukal, tak křidélka už nejsou připravená pro jedno středové servo, ale v každé polovině křídla je šachta pro zvláštní servo mimo oblast trupu. Jinak je to asi stejné jako před lety, ale zatím jsem podrobněji neprohlížel.

Zvažoval jsem, že bych tam koupil i soupravu (Hitec Flash 7 + Minima 6E + Optima 7); vyšlo by to též o něco málo levněji, ale kvůli případné reklamaci ji vezmu raději od Pecky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bublin na spalovak:)
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 10:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak držím palce a myslím že budeš spokojený. To přemístění náhonů křidélek je určitě plus. Před sestavením si hlavně zkontroluj lepení spojů v trupu a případně je zpevni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z bublin na spalovak:)
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 11:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2716
Bydliště: Ústí nad Labem
Kleta píše:
Tak jsem nakonec pořídil EXCEL2000
Věřím, že Ti metanol "bude chutnat". Doporučuji dobře zatěsnit výfuk a případně na něj ještě dát vhodně nasměrovanou koncovku. Pak i ta kritizovaná nevýhoda spalováků (spaliny) prakticky zanikne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz