Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 131  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 18.11.2017 14:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ano to je ten vysílač :D . Pro mne je docela důležité to nastavení mrtvé zóny. Když není nastavené žádná a nebo je moc malá, tak vario moc otravuje :lol: . Ty 2m/s dolů jsou asi tak optimum, když to padá víc jak 2 m/s tak jsi buď v klesáku, ve spirále a nebo se ti to prostě sbalilo.
Je to vyzkoušený a funguje to. Zkus to a uvidíš :wink:

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 15:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Tak jsem to vario skyAssistant konečně nastavil včetně mrtvé zóny +0,3m/s a dolů -2m/s. Hlášení jsem místo léty zažitého mžikového spínače vyřešil použitím 2polohového přepínače, teď to funguje rozumným způsobem, tedy v jedné poloze kváká vario, po přepnutí do druhé to řekne výšku a je ticho dokud to zase nepřepnu na vario, příp. zpět na zahlášení výšky. S tímhle už se při letu pracovat dá, tohle už pro mě smysl má.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Tak to je paráda, že se Ti to povedlo. termiku vyzkoušíme asi až na jaře :(

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 22:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Při posledním létání mi odešlo jedno servo na řízení, shořela vyloženě elektronika, ale tak trochu mojí chybou. Při horším přistání došlo k poškození převodů a zaseknutí serva. Bohužel jsem si toho nevšiml, model hned nevypnul a zakecal se. Jelikož se servo snažilo dojet na požadovanou polohu a nemohlo, tak vlivem přetížení shořelo. Jinak jedná se o servo Power HD LF20MG a o co mi jde, že jsem serva vyměnil za jiný typ a to JX Servo PDI-5521MG 20 KG Digitální standardní Servo 180 stupňů. Jelikož bylo řízení celé rozebráno, tak jsem znovu nastavil řidičky a vše se zdálo být v pořádku až do dnešního prvního letu. Vše dopadlo dobře dokonce i nastavení neutrálního bodu řidiček jsem trefil dobře, ale padák se mi za letu zdál být takový tupí na řízení. Dokonce ani spirálu nezvládne, jenom začne kroužit. Takže je jednoznačné že tyto nové serva mají menší chod než ty původní, ale nevím tedy proč? Máte s tím někdo zkušenost, nastavení vysílače zůstalo úplně nezměněné.
V nejhorším případě to znovu rozdělám a jedno servo nahradím tím původním LF20 které mi zbylo abych to na zemi mohl porovnat. Díky za jakékoliv postřehy, já se s takovým problémem ještě nesetkal.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 02.12.2017 9:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Na porovnání to snad nemusíš rozdělávat... Jak to servo jede vidíš i na samotné páce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 02.12.2017 10:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Jo porovnat to můžu i tak, ale já tam mám paramix od Hackera a ten je umístěn přímo v Robinovy takže to musím vyzkoušet přes něj. Nebo ty nové serva zase bez paramixu takže budu muset vyhodit Robina tak jak tak.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 02.12.2017 11:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Sáhnout Robinovi do prdelky zas není až takové rozebírání...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 02.12.2017 12:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Já ho tam mám přidělaného napevno, řešení kdy visí jenom na popruzích se mi nezamlouvalo. Robin se v sedačce docela pohyboval tak je pro šroubovaný. Ono rozdělat je to v pohodě ale pak to zase složit aby tam všechno pěkně vlezlo. Otvor v zadku jsem zvětšoval a mám tam nacpanou ještě celou telemetrii i s váriem. Nebudu to okecávat, děcka šli spát tak to jdu kuchnout.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 02.12.2017 12:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Tu díru jsem taky zvětšoval. I mundur dostal krapet větší rozparek.

Pak už to takový boj není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 02.12.2017 23:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Přesně, nejvíc zavazá oblečení chtělo by to rozparek i na zádech jak to mají ty barevné kombinézy.
Jinak jsem to rozdělal vyzkoušel a serva chodí úplně stejně tak tomu nějak nerozumím. Jediné co jsem ještě předělal oproti původnímu řešení, tak že jsem o jeden zub na tisícihranu serva posunul ruce pilota dolů, aby při plném stažení byly více chráněny tělem pilota. Nechce se mi však věřit tomu, že se tak moc posunula délka stažení. Je mi jasné že průběh stažení není lineární s velikostí výchylky ruky pilota, ale že by to až o tolik zkrátilo délku stažení? Zítra budu zase pokračovat ve zkoumání.
A ještě jedena věc která mě u těchto dvou tipů serv zaujala, že každé servo chodí na opačnou stranu. Takže při záměně je potřeba reverz, s tímto jsem se také ještě nesetkal.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Právě jsem dokončil pokusy a závěr je jednoznačný. Pouhé posunutí paží pilota o jeden zub na tisícihranu dolů, zkrátí velikost stažení řidiček o 2cm. Také jsem posunul paže z původní polohy o jeden zub nahoru a stažení se zvětšilo ještě o 1,5cm.
Takže původní nastavení jsem měl stažení o 12cm, tím že jsem to posunul dolů, délka se zkrátila na 10cm, což je již nevyhovující a posunutím nahoru se dráha zvětšila na 13,5cm. Bohužel kinematika nejde ošidit, nejraději bych paže nechal v horní poloze, ale paže už hodně trčí mimo tělo pilota. Při plném stažení by při přistání značně trpěly serva a navíc v normální poloze vypadá pilot že se vzdává jak má paže hodně nahoru.
Pokud tedy někdo bojuje s nedostatečným stažením řidiček doporučuji vyzkoušet. Nastavení a i tento test jsem dělal tak, že na krosnu upevním padák a celou krosnu včetně baterie zavěsím za D kroužky na volných koncích, takže je krosna i s popruhy v letové poloze. Seřízení se provede jednoduše, pomocí vyznačených teček na řídících šňůrách, jejichž vzdálenost uvádí výrobce. Po záletu se provede případné doladění posunutí řidiček.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 13:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Zasmál jsem se tomu, že řešíš, že když bude mít pilot paže moc nahoru, že bude vypadat jako když se vzdává a přitom Ti nevadí, že pilot tahá ruce před sebe, což taky vůbec neodpovídá reálu. Neber to ale ve zlým. :)

Nedávno jsem přemýšlel jestli by realitě pohybu rukou pomohlo kdyby ta celá ruka měla uprostřed kloub s dorazem (samozřejmě pohyb rukou jak má být do stran a ne dopředu kvůli lepší ochraně serv) - pilot by při řízení měl ruce v reálné pokrčené poloze a když by byly výchylky víc dolů tak od určité výchylky by zafungoval doraz a ruce by se víc neohýbaly a nějaká výchylka pro přistávací stažení by zůstala. Bohužel jsem tímto fyzikální zákony ani teoreticky na papíře neobelstil a tak by výchylka pro zabrždění byla nedostatečná. Šlo by to udělat asi jen za předpokladu, že bych z pilota udělal kyborga, tedy v kloubu ruky by měl další servo které by pak ruku ohnulo až dolů. Ne že by se takový pohyb rukou nedal namixovat, ale z hlediska velikosti pilota 1:3 kterého má postaveného a na kterého koukám nahoru na poličku jednoznačně vidím, že takovéto výrazně maketovější řešení je vhodné až pro někoho kdo se pustí do paraglidisty v měřítku 1:2 8)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Upřimně to by mi ani nevadilo, to by se dalo když bych dosáhl většího stažení, ale problém je v tom že prostě ty ruce už hodně trčí takže jedno přistání s kotrmelci a je po převodech. Ono i tak mi to lehce trčí a právě proto jsem to posunul o ten zub dolů.
O tom že předělám Robina tak že budou ruce do boku už jsem přemýšlel mockrát ale moc to nevychází, serva by musela být uchycena v sedačce a pilotovy bych vybrousil záda. Jde však o to že Robin má paže až na úrovni vrchní hrany sedačky tak to by měl osu otáčení někde u hrudníku.
Popravdě to řešení s pohyblivým loktem by šlo zrealizovat, ale musel by jsi použít pro řízení tzv. kladku, aby jsi dosáhl většího stažení při menší výchylce paže.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 21:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Ta varianta s kladkou! Díky za nakopnutí, já tuhle variantu měl v záloze kdyby můj pilot nebyl schopný zabrzdit. Jenže on zabrzdí a tak jsem to z hlavy uvolnil a zapomněl. Snad si vzpomenu kdybych ruce předělával (třeba po jejich zlámání atd.), zatím je to ok.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 6:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
MartinMartin píše:
Upřimně to by mi ani nevadilo, to by se dalo když bych dosáhl většího stažení, ale problém je v tom že prostě ty ruce už hodně trčí takže jedno přistání s kotrmelci a je po převodech. Ono i tak mi to lehce trčí a právě proto jsem to posunul o ten zub dolů.
O tom že předělám Robina tak že budou ruce do boku už jsem přemýšlel mockrát ale moc to nevychází, serva by musela být uchycena v sedačce a pilotovy bych vybrousil záda. Jde však o to že Robin má paže až na úrovni vrchní hrany sedačky tak to by měl osu otáčení někde u hrudníku.
Popravdě to řešení s pohyblivým loktem by šlo zrealizovat, ale musel by jsi použít pro řízení tzv. kladku, aby jsi dosáhl většího stažení při menší výchylce paže.


Není toto jednodušší?

http://www.rcparagliding.cz/viewtopic.p ... 288&p=3059


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 131  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz