Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Durafly Tundra
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2016 21:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 433
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
5582
První informace o tom, že Durafly připravuje tento model se objevily začátkem roku 2015, možná ještě dříve.
Postupně na internet proplouvala videa oficiální i neoficiální. Ale to dnešní, které má na svědomí Hobbyking je zásádní....proč, se dozvíte na konci videa :wink:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Datum zahájení prodeje 27.1.2015

Na první pohled mi připadá Durafly Tundra jako kopie FunCubu XL, ale její rozpětí spíše odpovídá "malému" FunCubu.
Takže by se dalo říct, že to je to takový FunCub "XS". Sám jsem zvědavý na cenu, na první uživatelské recenze a uvidíme, zdali se to čekání vyplatilo....každopádně jsem přesvědčen, že si tento model zaslouží své vlákno....

Po oficiálním uvedení na stránkách Hobbyking zde uvedu přesnou specifikaci modelu

NOW!!!!

UŽ JE TO TADY:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _PnF_.html

Specs:
Rozpětí: 1300mm
Délka: 1190m
Letovka: 1150g
Motor: 3636-950Kv Brushless outrunner
ESC: Aerostar 40amp Brushless ESC
Vrtule: Durafly Carbon Fiber 12x6”

Lítá se na:
3S 11.1V 1300~2200mAh LiPoly battery (30C min)

V balení plováky, místo kabinky možno také umístit dodávanou přípravu pro FPV.

Dodatečně možno dokoupit:
Ski Set
Candy Dropping Module
FPV Gear

Není zde specifikace serv.

Běžná cena 155,37$
Pokud chvilku vydržíte na stránce, tak se zobrazí možnou zakoupit za 144,27$
Platinový uživatel nakoupí Tundru za zmíněných 144,27$

Možnost dokoupení náhradních dílů, trup, křídla, kabina, atd....


Naposledy upravil gasolin dne stř 27.01.2016 7:42, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Durafly Tundra
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 8:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2013
Příspěvky: 195
Fun Cuba jsem měl poměrně dlouho a po XL pošilhávám, ale odrazuje mě ta cena, tak jsem taky zvědavý na HK jak se pochlapí s cenou, váhou modelu a hlavně jak to bude létavé. Je vidět že už přidali odpužení podvozku pružinkou což každý u FC bastlil doma po svém :D asi uchycení motoru zadní montáží a i trochu sofistikovaný přechod polovin křídla do trupu v pevném pouzdře ala FC XL. :) není to sice tak líbivé-zakulacené jako FC, ale první dojem z videa není nejhorší. Jo a nemá to takové vzepětí křídel jako FC a to se mi líbí. Tak uvidíme. :wink:

_________________
...každý jednou začínal... :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Durafly Tundra
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 9:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Vypadá hezky,třeba bude lítat tak dobře jako éra od MPX,jen trošku nechápu,proč se výrobci-včetně MPX nesnaží udělat průhlednou kabinku,ty samolepky skel hodně ubírají na maketovosti modelu.Přece to nemůže být výrobně o tolik náročnější.Na to přišli i naši výrobci-např.Va-models a kabinky už dělají průhledné a vypadá to podstatně líp!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Durafly Tundra
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 12:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jardátor píše:
... jen trošku nechápu,proč se výrobci-včetně MPX nesnaží udělat průhlednou kabinku...

žeby pevnost trupu?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Durafly Tundra
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 13:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
S tou pevností je mi to jasné,ale stejně pevné to jde udělat i s prosklenou kabinou,je dost takových modelů,navíc daleko více namáhaných a není tam problém.Maketovost má na prodejní ůspěch podstatný vliv... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Durafly Tundra
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 13:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2013
Příspěvky: 195
To mě spíš vadí, že to bude asi nabarvené a nedává to prostor pro vlastní návrh :?

_________________
...každý jednou začínal... :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Durafly Tundra
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 14:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Jardátor píše:
S tou pevností je mi to jasné,ale stejně pevné to jde udělat i s prosklenou kabinou,je dost takových modelů,navíc daleko více namáhaných a není tam problém.Maketovost má na prodejní ůspěch podstatný vliv... :(


Jsem si skoro jistý, že v tomhle případě (ani v případě Funcubů) nemá.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Durafly Tundra
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 16:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Jardátor píše:
S tou pevností je mi to jasné,ale stejně pevné to jde udělat i s prosklenou kabinou,je dost takových modelů,navíc daleko více namáhaných a není tam problém.Maketovost má na prodejní ůspěch podstatný vliv... :(


.... zajimava uvaha. Dej par ukazek z pruzkumu tj.jednoduchy libivy dobre litajici hornoplosnik, prosklena kabina ,jednoduche,rozebiratelne a bezpecne uchyceni kridla , schopne prenest daleko vyssi zatizeni vysoce prodejny. Zrovna me vrta hlavou, ze bych neco takoveho uzivil.

Pozn: Pipery,Belanky,Cesny neberu.

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Durafly Tundra
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 16:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Já měl právě na mysli ty co nebereš.srovnávám srovnatelné.FC,FC XXL-to je snad "odnož" Piperu,nebo snad ne?Viděl jsem Bellancu EPP od Graupnera,s prosklenou kabinkou vypadá daleko hezčí.tajže nechápu proč Pipery,Bellancy,Cessny nebereš. :?Podívej se na éra od Va-models,v začátcích žádné nemělo prosklenou kabinku a na nových érech je všude,dokonce ji dali i na jednu "placku".I tady už jsem četl názor jenoho pilota/už je to dávno/ře mu éra od MPX nic neříkají,protože ve skutečnosti neexistují-MENTOR,Minimag/a jsou málo maketová,ale i oni v tomto samozřejmě pokročili.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Durafly Tundra
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2010
Příspěvky: 1214
Nějaká videa k tomu:
https://www.youtube.com/watch?v=uJPmNliFfNY (a jsou tam i další).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Durafly Tundra
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 18:22 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Jardátor píše:
Já měl právě na mysli ty co nebereš.srovnávám srovnatelné.FC,FC XXL-to je snad "odnož" Piperu,nebo snad ne?Viděl jsem Bellancu EPP od Graupnera,s prosklenou kabinkou vypadá daleko hezčí.tajže nechápu proč Pipery,Bellancy,Cessny nebereš. :?Podívej se na éra od Va-models,v začátcích žádné nemělo prosklenou kabinku a na nových érech je všude,dokonce ji dali i na jednu "placku".I tady už jsem četl názor jenoho pilota/už je to dávno/ře mu éra od MPX nic neříkají,protože ve skutečnosti neexistují-MENTOR,Minimag/a jsou málo maketová,ale i oni v tomto samozřejmě pokročili.

... nekde je chyba. Bud VAmodels neaktualizuji stranky, nebo spatne hledam. Zadny hornoplosnik s prosklenou kabinkou jsem nenansel. Muzes mi s tim pomoci?

Pozn. proc bych mel vyrabet Pipery, Belanky, .... kdyz to vyrabi vsichni a navic nemam realnou moznost pouzit jejich gumarenskou technologii.

Poste me zajima pekny hornoplosnik, co by se libil, mel prosklenou kabinu,jednoduche uchyceni kridla , dobre lital a nebyl z gumy nebo jine peny.

Tak dej neco do placu, protoze prehled (na rozdil ode mne) mas. 8)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Durafly Tundra
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 18:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Asi mi moc nerozumíš,nebo zkrátka rozumět nechceš.Já se pořád bavím o EPP modelech,které ty asi moc neuznáváš,ale je hodně pánů modelářů,ktaří na ně třeba nedají dopusti-třeba Rimr.A nemám na mysli jen hornoplošníky,ale všechna letadla-věšina výrobců se snaží svoje modely co nejvíce přiblížit opravdovému éru,i toho FunCuba si spoustu lidí ještě upravuje.Pořád zastáván /a nejen já/názor.že bez těch mnohými neuznané bubliny velmi rozšířily řadu modelářů.Uznej sám.že každý začátek je těžký a konstruk.model pro zařátečníka -samouka,jako jsem byl třeba já není zrovna nejvhodnější. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Durafly Tundra
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 19:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
veka1 píše:
... Proste me zajima pekny hornoplosnik, co by se libil, mel prosklenou kabinu,jednoduche uchyceni kridla , dobre lital a nebyl z gumy nebo jine peny...

Co takhle Kiwi? Splňuje tvoje zadání... :)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Durafly Tundra
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 19:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Jardátor píše:
Já měl právě na mysli ty co nebereš.srovnávám srovnatelné.FC,FC XXL-to je snad "odnož" Piperu,nebo snad ne?Viděl jsem Bellancu EPP od Graupnera,s prosklenou kabinkou vypadá daleko hezčí.tajže nechápu proč Pipery,Bellancy,Cessny nebereš. :?Podívej se na éra od Va-models,v začátcích žádné nemělo prosklenou kabinku a na nových érech je všude,dokonce ji dali i na jednu "placku".I tady už jsem četl názor jenoho pilota/už je to dávno/ře mu éra od MPX nic neříkají,protože ve skutečnosti neexistují-MENTOR,Minimag/a jsou málo maketová,ale i oni v tomto samozřejmě pokročili.



Aha, už chápu.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Durafly Tundra
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 20:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Jardátor píše:
Asi mi moc nerozumíš,nebo zkrátka rozumět nechceš.Já se pořád bavím o EPP modelech,které ty asi moc neuznáváš,ale je hodně pánů modelářů,ktaří na ně třeba nedají dopusti-třeba Rimr.A nemám na mysli jen hornoplošníky,ale všechna letadla-věšina výrobců se snaží svoje modely co nejvíce přiblížit opravdovému éru,i toho FunCuba si spoustu lidí ještě upravuje.Pořád zastáván /a nejen já/názor.že bez těch mnohými neuznané bubliny velmi rozšířily řadu modelářů.Uznej sám.že každý začátek je těžký a konstruk.model pro zařátečníka -samouka,jako jsem byl třeba já není zrovna nejvhodnější. :D


... aale no taak. Ja moc dobre chapu kam mas mamireno ( jsme oba dost dlouho na df aby jsme meli o sobe prehled, ze) .

Chtel jsem od tebe zcela jednoznacnou nabidku typu ... ted mam obdobi kdy hledam.
Misto toho zacnes resit, zda ja uznavam nebo neuznavam epp. Proc bych ho neuznaval.... nasel si nekdy ode mne nejakou poznamku proti tomuto materialu? Pokud se dobre vyuzijou jeho vlastnosti jsou k dispozici perfektni vyrobky ... a ze jich je.

Kdyz zacinali kluci ( Janko, Kyjovsky,Potensky,Dvorak .... ) s EPP modely u nas , podilel jsem se na vyvoji Open combatu prave z toho epp ( par let to jiz bude).
Algola jsem taky mel cca 12let, nez jsem ho nekomu daroval. Ja ho ziskal,vcetne motoru a baterek (kokam )vymenou za stavebnici Boeinga z me produkce od Ladi Krivskeho , ktery v te dobe spolupracoval s Machem, Jelinkem i se mnou ..tak se dostavali A123, Lipoly a EPP do povedomi lidi.
Ultimate od VA models mi vydrzel cca pul roku .... domluvil jsem si ho na vystave. Vcelku se mi libil.Nekdy kolem Vanoc prisel balik,chvili jsem s nim lital a pak pro nevyuzitelnost k beznemu litani( pocasi) a absolutni neskladnost si ho nakonec odnesl brigadnik misto vyplaty ( komplet i s vybavou).


Dlouho jsem lital soutezne F2B se spalovaky .Tam se epp jako stavebni matros nehodi takze zase nic. Faktem je ze jsme zkouseli pouzit epp i na cvicne ucka , ale nevim proc , neujalo se to ..a ne jen u nas. :?

Vyrabim kompozity, ke kterym jsem pridal i drevaky. Proto hledam neco, co na trhu neni a splnuje v diskusi i tebou uvedene pozadavky.
Jednoduse pro sebe a mozna i pro dalsi lidi hledam typ letadla , tj. ne model ktery jiz nekdo vyrabi a je jedno z ceho. S jeho konstrukci si jiz nejak poradim.

A protoze vim,ze jsi dost velky snoric po siti.... toz jsem doufal, ze z tebe vypadne neco pouzitelneho, kdyz si prisel s tim napadem. :wink:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz